Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Od sveg svega meni lično je najneubedljiviji lik Eroll - prikazan je kao retard-bauk pa je prosto kao dark-side neubedljiv prema detektivima kao light-side (a kamoli da je u nečem preko njih). Ovakav kakav je ne vidim kako scenarista pravda zaveru-zaštitu u vezi njegovih prilično primetnih a uz to i dugogodišnjih  brljotina/ubistava/zločina, ma iz kakvog motiva da ih je činio, i bilo on bilo njegov rahmetli otac. Drugo, kako su se takvi likovi (i kosač i njegov rahmetli otac) uopšte dokopali metfizike Šopenahuera-NIčea ili simbolike već opisanih pisaca kada je jasno iz prikazanog da su mentalni nivo kosačice koju (godinama) voze - da im je neko nešto i ispričao, verovatno bi se slepo držali nekoliko reči, definitivno ne bi bili sposobni za dark-umetnička dela kako izgledaju neke žrtve (npr. poslednja prikazana (razapeta) i prva (kod drveta u polju trske). Da li iko može da zamisli Erolla ovakvog kakav je da vodi bilo koji kult, da iko (a kamoli južnjačka snobovska elita) njega slepo sledi i izvršava njegova naređenja ?

I to je to - opet kažem po meni. Sve što Picajzla kaže je ok, sve što su pametni ljudi na forumu pisali od Lrd-a, Wennie-ja, Morgane i svi drugi sve je ok, ali sve bi leglo na svoje da je Eroll za nijansu "misterioznije" običan lik a ne baš red-neck sroljo. Mogao je kosač da bude i iz donjeg srednjeg sloja, uštirkan, finjak, svejedno da bude incestiozan, možda čak neko od onih silnih propovednika i to bi se čini mi se malo bolje uklopilo...

Ovako je nekako ispalo da je LeDoux žešći "strah" od ovog jade na kraju balade.Sad šta je tu je.

Link to comment

Meni je inace zao sto sada zivimo u svetu bez True Detectivea (tj. bez ove prve sezone). Lepo mi je bilo dok sam znao da se jos emituje i da me uskoro ceka nova epizoda. 

 

+100

Link to comment

Odgledao. Meni ok. nista epohalno ali ok. Zabavila me je i uspela da dotakne u par momenata. Toliko o tome, aj cao  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

Sve što Picajzla kaže je ok, sve što su pametni ljudi na forumu pisali od Lrd-a, Wennie-ja, Morgane i svi drugi sve je ok, ali sve bi leglo na svoje da je Eroll za nijansu "misterioznije" običan lik a ne baš red-neck sroljo. Mogao je kosač da bude i iz donjeg srednjeg sloja, uštirkan, finjak, svejedno da bude incestiozan, možda čak neko od onih silnih propovednika i to bi se čini mi se malo bolje uklopilo...

U nekim serijama posvete vreme razvijanju lika negativca, ali ne može baš svaki put da bude Hanibal Lektor. Sasvim je OK doneti odluku da fokus bude 99% na dvojici detektiva, da počinitelja ostaviš potpuno u senci do samog kraja... ali to onda zahteva da detektivi imaju veću ulogu u raspletu, da ne bude samo "OK, našli smo ga putem nekog random podatka, i upucali u glavu, i sad je sve OK". Ako je cele sezone pažnja bila na njima, onda mora da bude na njima i kad je rasplet u pitanju, da se njima nešto značajno desi, da ih nekako promeni. Ovakav kraj, sa samo onim bulažnjenjem o dobru i zlu i zvezdama i zagrobnom životu je jedno veliko ništa.

Link to comment

A u svetu autoriteta, mnogo pametnijih od nas, Vila Paskin se predomislila, True Detective Does Have a Woman Problem. That’s Partly Why People Love It.

 

No TV show has an obligation to be everything to everyone. True Detective is a series I admired and enjoyed, and its treatment of women is not even the thing that irked me most about the finale, which left a number of niggling questions unanswered and finished on a "let there be light" riff. But it’s worth lingering on True Detective’s woman problem in part because that problem is closely, if not intentionally, tied to the show’s massive success: When it comes to prestige TV, there has yet to be a downside to out-bro-ing yourself.

 

True Detective slots into the great drama conversation because it, too, is a great-looking, beautifully acted show that expands upon genre pleasures with very heady themes. But it also takes the machismo even further. The antihero may be played out, but he is an indictment of a certain kind of masculinity. We are drawn to Walter White and Tony Soprano (and Frank Underwood for that matter) even though we know we should be disgusted by them. Antihero shows are an enactment of unthinking hero worship, one that implicates its audience. But Rust and Marty are not antiheroes, whatever Rust says about being a “bad man.” They are just heroes. In the visual language of the finale, Rust is basically Jesus Christ. True Detective is not an interrogation of masculinity, it is a celebration of one, with none of the squishy girl stuff getting in the way. (There is no conversation to have about how the viewers of True Detective wrongly disparaged Maggie in the way that Breaking Bad fans misogynistically denigrated Skyler because True Detective never even let Maggie be enough of a character to get in Marty or Rust’s way.)
Link to comment

Od sveg svega meni lično je najneubedljiviji lik Eroll - prikazan je kao retard-bauk pa je prosto kao dark-side neubedljiv prema detektivima kao light-side (a kamoli da je u nečem preko njih). Ovakav kakav je ne vidim kako scenarista pravda zaveru-zaštitu u vezi njegovih prilično primetnih a uz to i dugogodišnjih  brljotina/ubistava/zločina, ma iz kakvog motiva da ih je činio, i bilo on bilo njegov rahmetli otac. Drugo, kako su se takvi likovi (i kosač i njegov rahmetli otac) uopšte dokopali metfizike Šopenahuera-NIčea ili simbolike već opisanih pisaca kada je jasno iz prikazanog da su mentalni nivo kosačice koju (godinama) voze - da im je neko nešto i ispričao, verovatno bi se slepo držali nekoliko reči, definitivno ne bi bili sposobni za dark-umetnička dela kako izgledaju neke žrtve (npr. poslednja prikazana (razapeta) i prva (kod drveta u polju trske). Da li iko može da zamisli Erolla ovakvog kakav je da vodi bilo koji kult, da iko (a kamoli južnjačka snobovska elita) njega slepo sledi i izvršava njegova naređenja ?.

 

Ne bih rekao da je Eroll predstavljen kao retard, naprotiv, rekao bih da je predstavljen kao vrlo inteligentan. Da li im i šta ko ispričao, kao i šta je dalje sam naučio tokom vremena, to već nismo videli, ali ne vidim iz čega proizilazi da je nivo kosačice koju vozi?

Link to comment

erol svakako nije neinteligentan, na osnovu onoga sto smo vidjeli u posljednjoj epizodi. njegova salata od mitologije i filozofije, cega li, je tu da pokaze sta postaje dijete nevodjeno jasnim narativom, tj mitom, religijom, kodom ili sta god a odrastalo u bolesnom okruzenju, nasuprot rasta koji je odrastao bez tv-a, takodje u sumi, ali sa ocinskom figurom obrazovanom ratom u koreji umjesto jebavanjem u kultu

 

 

@prezime, erol nije nikakav vodja kulta nego posljednji clan, tako reci degenerisani relikt relikta kulta

Edited by morgana
Link to comment

A u svetu autoriteta, mnogo pametnijih od nas, Vila Paskin se predomislila, True Detective Does Have a Woman Problem. That’s Partly Why People Love It.

Ko o čemu, baba o uštipcima :yawn2:

 

Opet ti isprazni lažni argumenti - Maggie nije bila dovoljno jaka da se umeša u istragu :isuse: A antiheroje inače volimo zato što su muške šovinističke svinje. Ne zbog toga što su antiheroji, nego specifično zbog mizoginije koju nosimo u sebi :isuse:

 

Opet ta idiotska pretpostavka da nam svaki TV uradak implicitno duguje određeni minimum žena, crnaca, i ostalih pedera, sve u vitalnim ulogama za radnju. Ako se neka od ugroženih grupa ne pojavljuje, ili ima nedovoljno bitnu ulogu, to znači da se direktno ili indirektno zagovara diskriminacija protiv te grupe.

 

(Odmah posle se ogradila i rekla "no TV show has an obligation to be everything to everyone"... ali let's linger on this bullshit some more.)

 

Za kraj, maestralno dedukuje da je glavna razlika između True Detective i manje gledanih serija taj rampant masculinity :isuse: Kao da ne shvata da guranjem te razlike u prvi plan, a ne nekog stvarnog kvaliteta, samo potkopava taj slabašno definisani Cause žena u medijima. Koji producent u tu glupost poveruje, nikad više neće birati ženskog protagonistu.

 

Neverovatno.

Link to comment

Mda... nije neinteligentan. Nije vođa kulta ? Kako je onda "nastala" poslednja žrtva (ona zbog koje je Cohl osumnjičen) ? Tu je imala posla omanja radna zadruga. Ne posmatram lik Erolla kao gledalac i fan ove serije (što jesam) nego pokušavam da shvatim čisto zanatsku stranu scenariste - zašto je ovog negativca kreirao baš ovakvo (a tvrdi da je to namerno uradio). Pošto generalno ne mora (i ne treba) sve da se napiše, treba nešto i zaključiti jel te, ja prosto ne vidim iz čega treba da zaključim da je inteligentan - time što nije otkriven toliko godina, time što ga je neko "štitio/pokrivao" (a zašto ?), time što je menjao naglasak i akcenat (imitacija nije inteligencija), čime konkretno ? Njegova teatralna religijska ili kako već motivisana ubistva su sa druge strane primer pedantnosti i proračunatosti - što ničim nije potkrepljeno kada vidimo spodobu (definitivno nije pican ko Hanibal Lektor).

Ovako "oslikan" meni jednostavno nije dovoljno antiprotivan pozitivnoj pobedničkoj strani u ovoj neravnopravnoj borbi kako je to već na početku najavljeno (sam Picajzla to kaže). Ne mora on da bude baš neki iz Morodora ili šta ti ja znam zli vitez, ali da ispade neki Lu Cifer (kao Robert De Niro u onom filmiću Anđeosko Srce), neki malo opakiji Baja do Jaja il tome sličan, verovatno bi onda i prosvetljenje koje doživi detektiv biviši narkoman bilo dramatičnije i uverljivije (ne kaže se za takvog džabe "prošao je pakao"). Ovde veseli Rasti prošao ubrzani kurs za mesara pa popa što ga je vouzdiglo iz moralnog propadanja i vrnulo na prav put... onda bi svako ko se vrati iz rata ili užičke bolnice bio anđeo. Neće biti.

 

No to je samo moje mišljenje, očito usamljeno... što mi jasno govori da verovatno nisam u pravu. Al sam zato tvrdoglav. :)

Edited by prezime
Link to comment

 Pošto generalno ne mora (i ne treba) sve da se napiše, treba nešto i zaključiti jel te, ja prosto ne vidim iz čega treba da zaključim da je inteligentan - time što nije otkriven toliko godina, time što ga je neko "štitio/pokrivao" (a zašto ?), time što je menjao naglasak i akcenat (imitacija nije inteligencija), čime konkretno ? Njegova teatralna religijska ili kako već motivisana ubistva su sa druge strane primer pedantnosti i proračunatosti - što ničim nije potkrepljeno kada vidimo spodobu (definitivno nije pican ko Hanibal Lektor).

 

Hm, iz čega si onda zaključio da je neinteligentan? Što mu je prljava kuća? Ili što kosi travu? Ni tu onda nemaš ništa konkretno

Link to comment

Ne znam zašto bi inteligencija uopšte bila bitna? Religijski element je ovde očigledno od ključnog značaja, čovek je nekakav vođa nekakve sumanute sekte, dovoljno je da je harizmatičan na svoj manijakalni način. Nije to neki individualni serijski ubica koji smišlja genijalne i nerešive planove... A da je logističku podršku od nekog in power imao, to je valjda očigledno.

Link to comment

imao je podrsku utoliko sto se tartlovima nikako ne isplati da se sazna da su u vezi sa erolom, ali zaista ne vidim da je iko sem njega umijesan ako ne u ubistvo dore lang (to mozda jeste) barem u izlaganje lesa i ovo novije ubistvo

Edited by morgana
Link to comment

Meni je nekako očigledno da je u pitanju kult širi od jedne osobe, odakle bi svi oni onoliko pričali o Yellow Kingu ako je u pitanju samo jedan redneck u močvari?

 

Na primer, ona matora crnkinja koja je radila na Tuttleovom imanju, dosta je upućeno delovala u Erolove aktivnosti sa decom i Karkosom, itd. Onda onaj zatvorenik koji je nudio informacije pa se misteriozno ubio? Kaseta kod guvernerovog brata?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...