Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

nikakve sulude teorije nisu neophodne za razočaranje, uopšte ne kapiram zašto se to ponavlja kad se niko ovde nije žalio zato što je njegova omiljena teorija ispala netačna.

ne, ali to sto nije bilo osnova za teorije, jeste. diskusija i otvaranje miliona pitanja o svakoj najnebitnijoj sitnici svakako jesu uticali na svest gledaoca o onome sto se gleda. razocaranje je najvise poteklo(bar po onome sto sam ja procitao od kritike) zbog izostanka spektakularne triler zavrsnice, ali je mnogo vise stvari ukazivalo da se ne ide ka tome i pored elemenata trilera u seriji. opet, sto se vise udaljavalo od toga, to se vise trazio skriveni smisao. 

 

na kraju bih se i slozio sa kojotom da serija u poslednje tri epizode nije ispunila standard koji postaila u prvih 5, i to je najveca zamerka koju imam. jednostavno je usporila i mirno se privela kraju. 

Link to comment

razocaranje je najvise poteklo(bar po onome sto sam ja procitao od kritike) zbog izostanka spektakularne triler zavrsnice, ali je mnogo vise stvari ukazivalo da se ne ide ka tome i pored elemenata trilera u seriji. opet, sto se vise udaljavalo od toga, to se vise trazio skriveni smisao. 

 

 

Ja nisam primetio da se neko ovde zalio na to sto je izostala spektakularna triler zavrsnica. Vise sto je od starta ubacena teza da je nesto mnogo trulo u drzavi Luizijani, a zapravo nista od toga nije bitno, jer se serija nije pozabavila ozbiljnije tim aspektom price. To je po meni osnovni nedostatak, kada se gleda celina.

 

Evo sta kaze Pizzolato:

"We had kept the monster behind the curtain and we needed to get to know him. For the finale, I thought the audience deserved to get a close point of view on the monster, and to recognize him the way you recognize the heroes of True Detective. Since this was the finale, I thought we could make room for one more point of view, the dark mirror to our characters, the shadow they’ve been chasing for so 17 years without knowing it, the historical victim of bad men who murders women and children."

 

Mislim, dobro se setio da nam blize predstavi i nekog negativca. Samo sto iz takvog pristupa da ga cuva za sam kraj proisteklo je i da je taj lik ostao neubedljiv.

Link to comment

^^ali. i ljubitelji brzeg tempa su imali inflatorna ocekivanja, i pored toga sto vec u prvih par epizoda imamo jasne i nedvosmislene signale koji su krugovi, a tu i tamo i koje licnosti, zajedno sa spageti monsterom, na tamnoj strani. cak je u picolato rekao da obrta nece biti i da su nagovjestaji koje daje vjerodostojni i skroz indikativni.

true detective nije prevashodno whodunnit.

 

edit, jimmy, ne slazem se da je lujzijanska trulez ispala nebitna. a sa zadnjim pasusom se slazem 100%

Edited by morgana
Link to comment

Da, nije nebitna, lepo su na kraju prikazali da se po svoj prilici zataškala bilo kakva veza sa senatorom ili koju već funkciju ima i da su se morali zadovoljiti delimičnim uspehom

Link to comment

@Morgana

 

Ne mislis li da smo kao gledaoci na gubitku sto nismo blize upoznali Tuttle/Childress ludjake?

 

Pravim paralelu sa filmom Wicker Man. Sve posmatramo iz vizure narednika Howieja, ali se isto tako odmah upoznajemo i sa Lordom Summerisleom. E sad, zamisli da svi pricaju o njemu kao glavnom mastermindu na ostrvu, a mi ga ne vidimo sve do poslednje scene. To bi po meni bilo lose pripovedanje.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

problematicno je sto nije dat jos neki nagovjestaj mehanizma po kome je kult tj grupa pedofila funkcionisala i sto erol nije ranije uveden u pricu kao licnost, a sama prica je ostala itekako vazna. tj, trivijalizovana je donekle ali ne sa umisljajem nego iz nevjestosti, u izvedbi a ne u postavci. ovoj seriji fali 7b epizoda.

 

edit. evo sad mozemo da citamo i sta glumica odri misli o tome je li njen lik zrtva pedofila. mislim, ova uputstva za upotrebu serije vise nisu ni smorna, nego potpuno idiotska.

Edited by morgana
Link to comment

Pa upravo bi uvodjenjem ovih likova o kojima govorim bilo baceno vise svetla na funkcionisanje kulta. Pri cemu, nemam nista protiv toga da istraga o njima zavrsi neuspesno, jer je sistem nemoguce pobediti..

Link to comment

Ja nisam primetio da se neko ovde zalio na to sto je izostala spektakularna triler zavrsnica. Vise sto je od starta ubacena teza da je nesto mnogo trulo u drzavi Luizijani, a zapravo nista od toga nije bitno, jer se serija nije pozabavila ozbiljnije tim aspektom price. To je po meni osnovni nedostatak, kada se gleda celina.

 

Mislim, dobro se setio da nam blize predstavi i nekog negativca. Samo sto iz takvog pristupa da ga cuva za sam kraj proisteklo je i da je taj lik ostao neubedljiv.

pa mislim da je skrivanje negativca, ili stavljanje njega u ulogu cehovljevog pistolja, upravo u savrsenom skladu sa pricom. lice zla koje rast juri, skriveno negde u dubini luizijanske mocvare generacijama, a opet svaki dan vidljivo svima u tom malom mestu. ne bi se nista dobilo da se bavilo konkretnim likom erola ranije u seriji. pozabavali su se tim aspektom price koliko su mislili da je trebalo i verovatno sasvim dovoljno da se daju potrebni odgovori o genezi i istoriji zlocina. na kraju, marti odbija da slusa pricu detektiva o tome i prihvata kraj slucaja, dok rastu ostaje teret toga da nije isterao do kraja(ili do pocetka). i to vraca na to da je serija mahom bila studija karaktera ta dva detektiva, vise nego prica o zlocinu i tako se i zavrsila. stoga, ne vidim neki manjak konzistencije u prici, verovatno je pisac i izvukao ono sto je naumio i ostavio malo vise nego sto je trebalo masti gledaoca ubacujuci nesto filozofije i mistike.

Link to comment

Pa upravo bi uvodjenjem ovih likova o kojima govorim bilo baceno vise svetla na funkcionisanje kulta. Pri cemu, nemam nista protiv toga da istraga o njima zavrsi neuspesno, jer je sistem nemoguce pobediti..

 

Malo je epizoda onda za još likova, verovatno bi onda trebalo bar 10 ili tu negde

Link to comment

^^pa sve su radili onako kako su mislili da je trebalo. to ne moze da bude argument. a evo sad dopisuju i post skiptum sa uputstvom za upotrebu, toliko su dobro promislili tih par detalja u seriji.

Edited by morgana
Link to comment

pa mislim da je skrivanje negativca, ili stavljanje njega u ulogu cehovljevog pistolja, upravo u savrsenom skladu sa pricom. lice zla koje rast juri, skriveno negde u dubini luizijanske mocvare generacijama, a opet svaki dan vidljivo svima u tom malom mestu. ne bi se nista dobilo da se bavilo konkretnim likom erola ranije u seriji. pozabavali su se tim aspektom price koliko su mislili da je trebalo i verovatno sasvim dovoljno da se daju potrebni odgovori o genezi i istoriji zlocina. na kraju, marti odbija da slusa pricu detektiva o tome i prihvata kraj slucaja, dok rastu ostaje teret toga da nije isterao do kraja(ili do pocetka). i to vraca na to da je serija mahom bila studija karaktera ta dva detektiva, vise nego prica o zlocinu i tako se i zavrsila. stoga, ne vidim neki manjak konzistencije u prici, verovatno je pisac i izvukao ono sto je naumio i ostavio malo vise nego sto je trebalo masti gledaoca ubacujuci nesto filozofije i mistike.

 

Ovo bodlovano je jasno i mislim da su Marty i Rust odlicno napisani likovi. Moja primedba je da je Pizzolato onda trebalo da uzme neki manje slozen zlocin (u smislu da se ne radi o kultu sa vrlo uticajnim ljudima), vec da otmice i ubistva budu delo nekih solo ludaka tipa Erroli ili Reggie Ledoux. U nekom od ranijih postova sam naveo film The Pledge, kao uspesan primer pripovedanja krimi misterije bez hepienda..

 

@ Time Crisis

 

A ako im je malo bilo osam epizoda, sto nisu snimili 10 recimo. Nisam im ja odredio vremenski okvir..

Link to comment

ono sto me dodatno nervira, opet u realizaciji a ne zamisli (koja je u osnovi dobra) je erolova licna mitologija nastala pabircenjem svega

Edited by morgana
Link to comment

Ovo bodlovano je jasno i mislim da su Marty i Rust odlicno napisani likovi. Moja primedba je da je Pizzolato onda trebalo da uzme neki manje slozen zlocin (u smislu da se ne radi o kultu sa vrlo uticajnim ljudima), vec da otmice i ubistva budu delo nekih solo ludaka tipa Erroli ili Reggie Ledoux. U nekom od ranijih postova sam naveo film The Pledge, kao uspesan primer pripovedanja krimi misterije bez hepienda..

 

@ Time Crisis

 

A ako im je malo bilo osam epizoda, sto nisu snimili 10 recimo. Nisam im ja odredio vremenski okvir..

 

Nisam ni rekao da jesi, ali pitanje je koliko su epizoda mogli da snime, mislim što se mene tiče mogli su slobodno 20-ak, ali sigurno da su imali neki svoj plan i okvir.

Link to comment

Sjajan kraj sjajne serije! Mekonahi u poslednjoj sceni :Hail:

 

Sad cu polako da citam sta ste pisali od ponedeljka, vidim ovako ovlas da ste mahom razocarani. Ne zelim da branim autore (na kraju krajeva, serija je tu da ih brani, ovakva kakva je, sada i kao zaokruzna celina), ali sami ste sebi nabildovali 1 hype™ nevidjenih razmera, nepotrebno I might add, umesto da pustite da se prica razmota pred vama, pa da onda sagledavate celinu. Mislim da serija zasluzuje ponovno gledanje, sto cu ja svakako uciniti, pa da se nadjemo posle opet da pricamo.

 

Meni je inace zao sto sada zivimo u svetu bez True Detectivea (tj. bez ove prve sezone). Lepo mi je bilo dok sam znao da se jos emituje i da me uskoro ceka nova epizoda. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...