Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Pa da, i mi smo se setili ovog tvog posta. 

 

Nemam vremena da čitam sve što ste ispisali u poslednja dva dana, samo bih da se pridružim klubu razočaranih. Užasno razočaranih. Serija bi bila 10 puta bolja da se završila posle sedme epizode nego ovako. Ova epizoda je bila jedno ništa sa malo patetike. Hoću nekom da se žalim, a ne znam kome :(

Edited by sailorman
Link to comment

Ni meni ne smeta kraj toliko, a ni gomila glupih clue-eva posipanih unaokolo bez resenja. Al' ako si poceo sa jebenim ubistvom Dore Lang i celu seriju brbljas o Žutom kralju i Karkosi, onda reci u jednoj jebenoj polurečenici zašto je ovo prvo i šta je ovo drugo. Kao što su lagumi ispali Karkosa i sve pet.

Link to comment

Ni meni ne smeta kraj toliko, a ni gomila glupih clue-eva posipanih unaokolo bez resenja. Al' ako si poceo sa jebenim ubistvom Dore Lang i celu seriju brbljas o Žutom kralju i Karkosi, onda reci u jednoj jebenoj polurečenici zašto je ovo prvo i šta je ovo drugo. Kao što su lagumi ispali Karkosa i sve pet.

To,bre! Silni hintovi su nas navukli , a na kraju  vecina nije znacila nista .  Bez  tog nepotrebnog zavlacenja , bilo bi sve ok, ovako imam dojam buckurisa...

Link to comment

meni je serija (kao celina) bila prava uzivancija za gledanje.

za divno cudo, nisam nezadovoljna i nisam razocarana poslednjom epizodom. licno bih najvise volela da je serija bila fokusirana samo i iskljucivo na nestanke, ubistva, silovanja, zutog kralja, zlostavljanja dece, karkosu, matore pedofile, ludog erola-kosaca sa inglis akcentom, istrazivanje kulta, jurnjavu za ubicom... e to bi bila serija po mojoj meri! savrseno me boli uvo za family problems & inner demons. ali avaj, u startu je bilo jasno da ovo nije to.

poslednja scena... uh, pa moglo je i bez. patetika je i strci, ali sveukupni utisak je 9/10.

i da, binge watching ftw, od ovog cekanja po nedelju dana do naredne epizode samo rezivijas teorije i poludis. 

Link to comment

:Hail:

 

 

zapravo je mcnulty izmislio kralja u zutom da skupi kintu da se odradi operacija 'grci u mocvarama' i formirao onaj bizarni tent-revival hriscanski task force kao cover ali su se ova dva rednecka navukla.

Link to comment

ali poslednjih deset minuta. :lol:

marti srkuce sok, dodaje upakovane cigarete rastu, ovaj mu uzvraca da li je mozda verenicki prsten, saljenje i plakanje... svetlost i dobro pobedjuju. 

zanrovski otprilike:

 

164958__10eddie_l.jpg

 

-

 

zavrsni obracun sa glavnim zlocincem je drasticno losiji od onog sa dilerima u cetvrtoj epizodi, po svim merilima. pravi anti-klimaks.

Link to comment

ok je kraj, malo patetike i jeftine simbolike nikog nije ubilo. moglo je bolje ono u karkosi da se snimi, ali tesko da to moze da pokvari celokupni utisak.

 

nisam ocekivao nikakav suludi twist, ovo je ipak u startu prica o starom slucaju, ali na prvom mestu o njima dvojici. i na kraju bih rekao dobro ispricana, mojim laickim sudom. verovatno ni pisac nije mislio da ce sitnice koje je ostavljao da bi naglasio neku dimenziju zlocina pobuditi toliko maste medju gledaocima i najnenormalnije moguce teorije. u stvari, ne verujem da mu je ideja bila da skriva bilo sta od samog pocetka. sad ispade da su prevareni oni gledaoci koji su usli u gledanje serije sa namerom da ni po koju cenu ne budu prevareni.

Link to comment

dobro je i sto su iz hbo dokazali da netflix-ova nova praksa nece biti efikasna za sve forme.

nikada serija ne bi privukla ovoliku paznju, da su izrucili sve epizode odjednom i ostali bez tumacenja u nedeljnim pauzama.

Link to comment

Meni kraj sranje, cela ona spika u bolnici deluje zasecereno i izvestaceno, sto neko rece suprotno celoj voznji u seriji.  Posle klanja u karkosi morao je bar jedan detektiv da bude muerto ako ne obojica, Rast je lezao tamo sa prosutim crevima dok se nije pojavila konjica a mrak je vec pao. Sto se razmotavanja klupka tice, nije mi lose ni ovako, moglo je jos par detalja da se otkrije, al jebiga ne mora svaka sitnica da se zna i pojasni  kao u klasicnim pandurskim serijama.

 

Edit : Sto se tice clues, svako vidi ono sto zeli, a neki su malo preterivali sa razmisljanjem, citanjem i fantazijama pa su na kraju ostali razocarani. Dzo Dumars je to lepo sazeo u poslednjoj recenici.

Edited by ZokiAsov
Link to comment

nikakve sulude teorije nisu neophodne za razočaranje, uopšte ne kapiram zašto se to ponavlja kad se niko ovde nije žalio zato što je njegova omiljena teorija ispala netačna.

Link to comment

Errol spoke of a rather mysterious, occult agenda: He spoke of aspiring to an “ascension.” What was Errol really up to? What did he want?

That’s a really good question, and I don’t know if it benefits me to answer it. We definitely had an idea – I laid out for Glenn Fleshler, who played Errol, and for our art department, in terms of who this killer was, what he was doing, and how he lived. In the beginning, when he says, “My ascension removes me the disc in the loop,” he’s describing the cosmology of eternal recurrence of various characters, including Cohle and Reggie Ledoux hit upon, and he’s hitting upon his personal mythology. When he says, “It’s been weeks since I left my mark, would they have eyes to see,” we can tell from that that he’s angling for a reckoning, for a showdown. He’s waiting for it. He believes the murders ritually enacted over a period of time, upon his death, permit him an ascension that removes him from the Karmic wheel of rebirth. This whole idea of time as a circle, yeah, that’s Nietzsche and quantum cosmology, but that’s also the Karmic wheel. If you mentioned something like Karma to someone like Cohle, he’d probably throw up.

So it’s fair to interpret from the finale that Errol wanted death and was inviting it?

Yes, he was inviting it.

Would it be fair to interpret from the series as a whole that Errol was trying to expose the monsters who made him, his family, by leaving clues that implicated them?

Yes. You can tell there are certain times he wants people to notice him. Childress was signaling to the authorities both his presence and the presence of the men who made him. And Cohle and Hart don’t get absolute justice at the end. Cohle says, we didn’t get them all. But they got a branch from a big rotten tree, and Hart says, we got ours, and basically, the rest of the tree is up to other people.

 

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...