Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

@Lrd

sve okej što se mene tiče.

generalno gledano, meni se čini da je atmosfera na topiku bila prilično kul, svi pokušavamo ovako ili onako da izađemo na kraj sa onim što smo videli, mahom zajednički i kroz razgovor. osim korisnika Feindounoa, on isključivo truje i hejtuje.

 

kako god, ja ću baciti pogled na drugu sezonu, makar sa one prve 3-4 epizode je Picolato kod mene zaradio toliko kredita. a učim i o žanru, ovoliko je visoka hrpa Brubejkera koje čitam po savetu upućenih.

Link to comment

 Ne znam odakle ti to, šta je ona mogla da zna? Prosto su je ritualno žrtvovali iz nekih svojih nedokučivih razloga. 

 

 

Ja od pocetka kontam da je Langova jedno od dece koje je sanjalo (kao i transex sa brcicima kasnije), pa je mozda resila da isprica stvar-dve (kao sto on kaze i za Fontenovu). Koliko sam kontao postojale su dve grupe zrtava, ona deca koja su slikana, drogirana i drzana po supama generalno - i odrasle devojke koje su ritualno ubijane. Ove druge zrtve su po meni bile prezivela deca prvih izivljavanja koje je trebalo odstraniti.

 

Ovo o cemu Erol prica da nije nedeljama vec ostavljao tragove verovatno misli na nova ubistva koja istrazuju crnje (a i Rast privatno).

Link to comment

da, naravno, nova ubistva tj ubistvo (koje nije yavrsilo u medijima) nego ne znamo zasto hoce da bude otkriven, osim da ispostuje stereotip. a djeluje previse kao retard za stereotipnog masovnog ubicu. pored ostalog. mislim, tja.

Link to comment

Па не видим неки други разлог зашто би остављао трагове (ако већ рече да јесте). Мада и ја неосновано лупам, вјероватно тражећи нешто више којег врло могуће нема.

Link to comment

generalno gledano, meni se čini da je atmosfera na topiku bila prilično kul, svi pokušavamo ovako ili onako da izađemo na kraj sa onim što smo videli, mahom zajednički i kroz razgovor. osim korisnika Feindounoa, on isključivo truje i hejtuje.

 

:wub:

Link to comment

Lrde, je l ti nije problem da mi objasniš na koji način žanr komanduje da se najzanimljiviji deo zapleta ignoriše tokom raspleta? Stvarno bih htela da pročitam koje odrednice žanr predvidja u slučaju ove serije.

 

Evropejac, naravno da ću gledati i drugu sezonu. Ja sam pedagog, dajem podršku svakom trudu.

 

Feić, ako se ciničnom namćorastom Viniju i not too deep happy-go-lucky meni ne dopada kraj, onda nema nikom da se dopada. :D

 

Ali, ovo nije serija o slucaju. Slucaj je tu da da atmosferu teskobe, simbolizuje Lujzijanu i dva njena sina. Sasvim je moguce da je to pretenciozno ali mi se cini da je tako.

 

Problem je sto se ta mucnina uz veoma slabu motivaciju pretvara u zivotni moto "idemo dalje".

 

Da sam ja scenarista, ja bih Erola roknuo u jednom hicu bez potrebe za onakvom klise tucom. Da i to pokaze kako je taj Erol kao karakter nevazan i da sluzi kao jedna od tajni mocvara Lujzijane. A posle bih video sta i kako dalje. Prijateljstvo, yes, Megi i deca, no, terapuetsko dejstvo slucaja, mozda da ali svakako drugacije izvedeno.

Link to comment

na dvojici detektiva i slučaju na kom rade, ili na dvojici detektiva i njihovim privatnim životima?

 

jer mi onda u ovoj veoma kratkoj seriji imamo previše megi, dece i ljubavnica, a premalo slučaja. ne razumem za kog smo đavola onda gledali odri u svim mogućim scenama, a da se to dragoceno vreme nije moglo iskoristiti da se malkice detaljnije predstavi kult, njegovi članovi, istorija, odnosi u njemu, pa možda, ako nije previše, i simbolika u vezi sa njim... ne može se to uraditi direktno, ali makar putem nekih nagoveštaja, ionako imamo pun kofer beznačajnih hintova tokom cele serije, mogli su vala da ubace i neki koji bi imao smisla.

 

ili ako je ovo serija o dvojici komplikovanih karaktera koji tokom dugog niza godina propadaju sve više i više da bi na samom kraju pronašli neki mir u sebi i u odnosu sa spoljnim svetom, onda imamo premalo rastovog privatnog života, a i preokret u njegovom liku izgleda poprilično loše motivisan. iz koje god perspektive da se posmatra, imamo previše nečega i premalo nečega. napravili su bućkuriš.

 

Moj utisak: da, ovo boldovano.

 

Sto se Rastove misterije tice, koga je briga, jednako kao za detalje kulta, i jedno i drugo su tajne mocvara Lujzijane (i snega Aljaske). Za preokret se potpuno slazem.

Link to comment

ja mislim da nema vise vrha. mozda tripujem, doduse. jedino ako se neko bas bas uplasio rastovog dolaska, pa djelovao preventivno.

Meni nešto ne liči na Erola da je skenjao Tuttlea kad se ovaj požalio da mu je nestala ona kaseta? Ne mogu da ga zamislim onako zadriglog kako se ušunjava u popovu kuću ia namešta dokaze da izgleda kao nesrećni slučaj...

 

A možda je ovaj stvarno slučajno pomešao lekove.

Link to comment

hm, sad kad kazes to za tatla... nije mi palo na pamet a nije nelogicno

 

ali da, erol mozda djeluje previse neuredno za fini posao

 

 

edit. opet, gdje je motivacija za izlozenu doru lang?

Edited by morgana
Link to comment

A možda je ovaj stvarno slučajno pomešao lekove.

 

Ili je izvršio samoubistvo (zašto je i da li je to odbačeno kao mogućnost, ne sećam se)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...