Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

@Ana: Nema problema.

 

@Mau: Ne znam šta ti je najzanimljiviji deo zapleta, ako misliš na inner workings tog kulta onda si u pravu, ali zar si stvarno očekivala da to može da se detaljno raščlani, analizira, šta li? Ko je koga kad žrtvovao kome i zbog čega? Šta imaju protiv sitne dece? Meni je OK da to ostane nedorečeno, samo mi ovaj optimizam sa kraja neoprostivo štrči. Da ne pominjemo koliko je bolno glupo onako besediti o borbi Svetla protiv Tame, ako ne gledamo Lord of the Rings ili nešto slično.

Link to comment

na dvojici detektiva i slučaju na kom rade, ili na dvojici detektiva i njihovim privatnim životima?

 

jer mi onda u ovoj veoma kratkoj seriji imamo previše megi, dece i ljubavnica, a premalo slučaja. ne razumem za kog smo đavola onda gledali odri u svim mogućim scenama, a da se to dragoceno vreme nije moglo iskoristiti da se malkice detaljnije predstavi kult, njegovi članovi, istorija, odnosi u njemu, pa možda, ako nije previše, i simbolika u vezi sa njim... ne može se to uraditi direktno, ali makar putem nekih nagoveštaja, ionako imamo pun kofer beznačajnih hintova tokom cele serije, mogli su vala da ubace i neki koji bi imao smisla.

 

ili ako je ovo serija o dvojici komplikovanih karaktera koji tokom dugog niza godina propadaju sve više i više da bi na samom kraju pronašli neki mir u sebi i u odnosu sa spoljnim svetom, onda imamo premalo rastovog privatnog života, a i preokret u njegovom liku izgleda poprilično loše motivisan. iz koje god perspektive da se posmatra, imamo previše nečega i premalo nečega. napravili su bućkuriš.

Edited by Evropejac
Link to comment

A najgore od svega, i kod tebe i kod Vinija je što nemate pojma kako da se iskopate iz rupe u koju ste se sami ukopali, jer i vi kapirate da je serija ispala žestoko sranje na kraju, ali ne želite da se složite sa ljudima koji znaju zašto im se serija ne sviđa (bili oni od vas omraženi kritičari ili pak o horora ljudi sa drugih foruma), jer ćete onda morati da kažete - "možda ste bili u pravu all along". I sad se vadite "ma usrao ga hepi end", pa izvini, ali nije usrao hepi end, seriju je usrao loš scenarista sa dobrom idejom. Jer jebeš dobru ideju ako ne znaš da poentiraš. 

 

 

E, baš to, sve tačno. Ionako sam u poslednja dva meseca satirao ovaj forum od teoretisanja i ogromnih zahteva i sada moram da hvalim seriju da ne bih ispao smešan u društvu. Ne znam šta je to šta sam pisao ovde a da nisam "u pravu", odnosno šta su to pisali drugi ljudi sa drugih foruma i random kritičari nekih medija koji su bili "u pravu all along".

Napisao sam već da je kraj zasrao, zato sam joj na IMDB-u dao 9 a ne 10.

Link to comment

Meni je OK da to ostane nedorečeno

 

недоречено ок, није ерол требало да одржи десетоминутни монолог над рањеним растом, али то све није ни дотакнуто, помињани су завера и култ кроз седам епизода да би се завршило са "не можемо их све похватати", и помињањем татла, а да нам притом није ни наговештено на који је тачно начин татл повезан са тим случајевима... имамо раста са сториџ јунитом који годинама даноноћно решава мистерију и на крају ништа

Link to comment

ili ako je ovo serija o dvojici komplikovanih karaktera koji tokom dugog niza godina propadaju sve više i više da bi na samom kraju pronašli neki mir u sebi i u odnosu sa spoljnim svetom, onda imamo premalo rastovog privatnog života. iz koje god perspektive da se posmatra, imamo previše nečega i premalo nečega. napravili su bućkuriš.

Ovo je sasvim tačno. Zato sam se ja nadao da će se ispostaviti da su tokom godina previše propali, da će pokušati da završe slučaj iz mladosti samo da bi fail miserably i doživeli neko sumanuto otkrovenje - pošto više ne mogu da nađu apsolutno nikakvu svrhu u raspalom normalnom životu, jednom od njih postane prihvatljivo ritualno žrtvovanje dece u neke nedokučive svhre... i eto horora! Svako od nas je potencijalno čudovište, kad ga život pregazi može da postane sveštenik of the Old Cults, i još da paralelno održava privid normalnog života.

 

Ali umesto toga, život ih je gazio - bez posledica. Propadaju sve više - bez posledica. Svet oko njih se raspao - bez posledica. Sve je manje-više OK jer zvezde sijaju :isuse:

Link to comment

E, baš to, sve tačno. Ionako sam u poslednja dva meseca satirao ovaj forum od teoretisanja i ogromnih zahteva i sada moram da hvalim seriju da ne bih ispao smešan u društvu. Ne znam šta je to šta sam pisao ovde a da nisam "u pravu", odnosno šta su to pisali drugi ljudi sa drugih foruma i random kritičari nekih medija koji su bili "u pravu all along".

Napisao sam već da je kraj zasrao, zato sam joj na IMDB-u dao 9 a ne 10.

 

Pa evo, ako je sve tačno što si napisao, ništa nije značilo ništa, hintovi nisu bili hintovi, nije trebalo očekivati ništa na kraju osim jednog monstruma koga će naši glavni junaci ubiti na spektakularan način, zašto si razočaran? Zbog srećnog kraja? Ali ako ništa ne znači ništa onda se i srećan kraj uklapa i serija ostaje savršena.

Link to comment

Ali umesto toga, život ih je gazio - bez posledica. Propadaju sve više - bez posledica. Svet oko njih se raspao - bez posledica. Sve je manje-više OK jer zvezde sijaju :isuse:

 

+1

Link to comment

pa ono, rast je svoju kcer osvetio time sto je spasio opstu lujzijansku kcer. to je ok. znali smo od pocetka da je smrt cerke vjerovatno okidac za njegovo ponasanje. sad je odahnuo i moze da juri vukodlake, pumodlake i vampire sa retardiranim ali ne nesimpaticnim dzejsonom stekhausom.

Link to comment

jer mi onda u ovoj veoma kratkoj seriji imamo previše megi, dece i ljubavnica, a premalo slučaja. ne razumem za kog smo đavola onda gledali odri u svim mogućim scenama, a da se to dragoceno vreme nije moglo iskoristiti da se malkice detaljnije predstavi kult, njegovi članovi, istorija, odnosi u njemu, pa možda, ako nije previše, i simbolika u vezi sa njim... ne može se to uraditi direktno, ali makar putem nekih nagoveštaja, ionako imamo pun kofer beznačajnih hintova tokom cele serije, mogli su vala da ubace i neki koji bi imao smisla.

 

Pa kult ne bi bio to sto jeste da mozemo tek tako saznati o njemu sa sve istorijom i odnosima.

Link to comment

Pa evo, ako je sve tačno što si napisao, ništa nije značilo ništa, hintovi nisu bili hintovi, nije trebalo očekivati ništa na kraju osim jednog monstruma koga će naši glavni junaci ubiti na spektakularan način, zašto si razočaran? Zbog srećnog kraja? Ali ako ništa ne znači ništa onda se i srećan kraj uklapa i serija ostaje savršena.

 

Pa s tim što ja nigde nisam napisao da ništa nije značilo ništa. Ne znam stvarno kako da diskutujem s tobom na ovom nivou.

Link to comment

Naravno da nisam ništa slično mislio, ne znam zašto tako shvataš. Samo sam se sprdao sa time što ovde umesto da neko napiše šta misli i da se lepo diskutuje odgovara postovima ljudi sa drugih foruma. Pa što onda pišeš bilo šta? A pogotovo mi je bilo smešno "dokazivanje" bilo čega time što neki tv kritičari nekih medija misle nešto. Potpisujem da bilo koji od tih citiranih kritičara zna manje o...svemu nego minumum pet ljudi sa ovog topika. I šta onda da mislim kada neko napiše "evo kritičarka XY kaže ovo i ovo, pa to mora da je tako", ne mogu opisati koliko je to besmisleno, pogotovo kada se citira kritičar koji OČIGLEDNO nema pojma šta piše.

 

 

Okej, AnaDilajt, citiraj ovde Redit i na Reditu PPP, ali ne znam kakvo diskusiono poštovanje očekuješ. Kako ja sad da diskutujem sa nekim postom nekog foruma na koji nikada ne idem? Šta se time očekuje? Šta, napiše neko odgovor, onda ti uzmeš odgovor i pejstuješ na Reditu, pa tako ukrug?

 

A ovo za veći broj ljudi, to je šala? Je l' to sad stvarno 2014. kao misleći ljudi treba da za ozbiljno uzimamo argument "ako mnogo ljudi to misli, onda to mora da je tako ili tu ima nešto"? Pa ne treba, nema veze sa životom. Serija jeste ostala malo nedorečena, ali ništa strašno, stvarno ništa strašno. Serija se zasrala na kraju sa onim hepi endom, ali da: istripovali ste sa svim detaljisanjem sa simbolima, niste shvatili da postupci koji opisuju likove nisu suština serije. Jebi ga, šta sad da se radi?

Možda može nešto da se nauči za sledeći put o žanru i gledanju istog? A možete i dalje verovati da apsolutno niste u stanju da pogrešite i da vas je serija zajebala. To je stvar ličnog izbora.

ovde je osnovno neslaganje u tome što ti na seriju gledaš samo kao na nešto što pripada određenom žanru i prema tome je ocenjuješ: dobro je kao instanca tog-i-tog žanra. ja, npr, je gledam nevezano za taj konteksta pa je tako i vrednujem; meni je dobra ili loša, ne dobra u svom žanru ili loša u svom žanru. tj ne mora da znači da se ne slažemo, možda bih se i ja složio da je ovo super noar kad bih umeo to bolje da ocenim. nema razloga da učitavaš ljudima okolo umišljenu nepogrešivost. ima dosta konkretnih primedbi na koje se može odgovoriti bez čitanja tuđih misli.

 

apropo toga da "postupci koji opisuju likove nisu suština serije": šta je suština serije, šta uopšte smisleno ostaje od serije ako ona nije o Martiju i Rastu? Dobro protiv zla? Šopenhauer? To nije ni za 4 od 10 a kamoli 9.

Link to comment

ili ako je ovo serija o dvojici komplikovanih karaktera koji tokom dugog niza godina propadaju sve više i više da bi na samom kraju pronašli neki mir u sebi i u odnosu sa spoljnim svetom, onda imamo premalo rastovog privatnog života, a i preokret u njegovom liku izgleda poprilično loše motivisan. iz koje god perspektive da se posmatra, imamo previše nečega i premalo nečega. napravili su bućkuriš.

 

Da, stoji ovo, mada s druge strane, šta je to bilo vredno dešavanja u Rastovom životu od početka serije da bismo gledali šta radi. Sam je sumirao - malo brod, sve vreme odvaljivanje od života. A i jeste kompozicija malo trapava, ali opet - meni je serija vrhunska, da se ima i čuva.

Link to comment

Ништа, јебига ... Пицолато није знао шта да уради са свим тим на крају. Штета.

Link to comment

Pa s tim što ja nigde nisam napisao da ništa nije značilo ništa. Ne znam stvarno kako da diskutujem s tobom na ovom nivou.

 

Ništa agree to disagree i tol'ko mu bejaše

 

fqWBgh9.gif

Link to comment

ovde je osnovno neslaganje u tome što ti na seriju gledaš samo kao na nešto što pripada određenom žanru i prema tome je ocenjuješ: dobro je kao instanca tog-i-tog žanra. ja, npr, je gledam nevezano za taj konteksta pa je tako i vrednujem; meni je dobra ili loša, ne dobra u svom žanru ili loša u svom žanru. tj ne mora da znači da se ne slažemo, možda bih se i ja složio da je ovo super noar kad bih umeo to bolje da ocenim. nema razloga da učitavaš ljudima okolo umišljenu nepogrešivost. ima dosta konkretnih primedbi na koje se može odgovoriti bez čitanja tuđih misli.

 

apropo toga da "postupci koji opisuju likove nisu suština serije": šta je suština serije, šta uopšte smisleno ostaje od serije ako ona nije o Martiju i Rastu? Dobro protiv zla? Šopenhauer? To nije ni za 4 od 10 a kamoli 9.

 

Okej, prihvatam primedbu. Samo sam hteo da kažem da ima smisla kada se gleda iz žanra kome pripada i da je možda lakše da se prihvati kada se posmatra iz žanra jer serija jeste žanrovska, a ne mislim da sam ljudima učitavao nepogrešivost, samo Symetu i AniDilajt (za koje bih prema nastupu mogao da potpišem da je klon da ne znam da je to najstrože zabranjeno ovde). A serija jeste o Rastu i Martiju, a te stvari koje im se dešavaju služe da bismo ih postavili u pravi kontekst i da bi ih te stvari definisale kao likove, ništa drugo. 

Izvinjavam se ako si stekao utisak da opšte napušavam ljude, stvarno mi to nije bila namera, samo sam malo hteo da se smejem Symeu i njegovom seksizmu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...