Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Šta će kome Redit pored PPP-a za ove komentare? Šta će bilo kome random osobe sa interneta kad imamo svoje PPP likove? Šta će kome bilo ko drugi o serijama kad imamo lubu?

 

Ma šta će kome bilo ko i bilo šta? Šta će kome TV kritičari i kritičarke - oni ionako nemaju pojma? 

 

Ja na reditu provodim mnogo više vremena nego ovde tj da se izrazim bolje - ja na reditu provodim vreme, ovde svratim s vremena na vreme, i meni te osobe sa redita znače mnogo više nego Vini, ali nisam zato citirala osobu sa redita, već zato što je ta osoba rekla isto što sam i ja htela da kažem, pa umesto da prevedem i potpišem sebe ispod toga, ja citirala. Takođe, zašto ne bismo citirali random ljude sa interneta, oni su jednako gledalište Čru detektiva i njihovo mišljenje jednako vredi koliko i mišljenje bilo koga od nas ovde.

 

A činjenica da veći broj ljudi deli određeno mišljenje (da je serija ostala nedorečena, da uprkos tome što je kenjao, NP je lagao i stavljao crvene haringe - možda nesvesno a možda i ne, itd...) znači nešto. Ovo je direktan odgovor na ono što ti i Vini hoćete da kažete "vi ste učitavali u seriju" - ako je veliki broj ljudi učitao apsolutno istu stvar to znači da je moguće da je nečega ipak bilo i da bi trebalo tu kritiku uzeti u razmatranje.

Edited by AnaDilajt
Link to comment

Reddit takodje ima i nebrojenu vecu bazu usera nego PPP, logicno da ce se neko tamo setiti necega sto je nama promaklo i sto ima smisla kopipejstovati™.

Edited by Calavera
Link to comment

Je l' moze neko da mi objasni par stvari jerbo nista ne razumem.

 

Erol je radio za kult, a u slobodno vreme privodio decu u lagume izakuce i nazvao ih Carcosa?

 

Matori na stolu je serif Childress?

 

Sta je koj kurac ona spejsi spirala koju Rust vidi pre nego sto ga izbodu u Carcosi?

 

Who the fuck is Yellow King?

 

Langova je suvise znala pa su poslali Erola da se izrtvi na njoj?

 

 

Koj kurac?!

Link to comment

Pa kako to tako? Da se ograničimo na dva mišljenja i to je to?

Meni je sasvim super što internet omogućava da u par klikova dodješ do gomile tudjih uglova, svežijih očiju i zaludjenika koje ne mrzi da prave one dokumente sa hronologijama i whatnot.

 

I ja trenutno advokatišem, pošto sama nisam jurila tekstove. Samo sam dolazila po ono što je Dion fenomenalno skupljao i ovde prilagao. Hoću reći, nisi demokratičan, Lrde. Pusti druge da se serijom bave onako kako im paše. Čak i ako je samo reciklaža nečijeg tudjeg stanovišta, ne vidim zašto je problem polemisati sa tim, ako je sagovornik zauzeo tu nečiju poziciju i potencijalno je dalje razradio. Samo to sam htela da kažem.

 

Naravno da nisam ništa slično mislio, ne znam zašto tako shvataš. Samo sam se sprdao sa time što ovde umesto da neko napiše šta misli i da se lepo diskutuje odgovara postovima ljudi sa drugih foruma. Pa što onda pišeš bilo šta? A pogotovo mi je bilo smešno "dokazivanje" bilo čega time što neki tv kritičari nekih medija misle nešto. Potpisujem da bilo koji od tih citiranih kritičara zna manje o...svemu nego minumum pet ljudi sa ovog topika. I šta onda da mislim kada neko napiše "evo kritičarka XY kaže ovo i ovo, pa to mora da je tako", ne mogu opisati koliko je to besmisleno, pogotovo kada se citira kritičar koji OČIGLEDNO nema pojma šta piše.

 

Ma šta će kome bilo ko i bilo šta? Šta će kome TV kritičari i kritičarke - oni ionako nemaju pojma? 

 

Ja na reditu provodim mnogo više vremena nego ovde tj da se izrazim bolje - ja na reditu provodim vreme, ovde svratim s vremena na vreme, i meni te osobe sa redita znače mnogo više nego Vini, ali nisam zato citirala osobu sa redita, već zato što je ta osoba rekla isto što sam i ja htela da jažem, pa umesto da prevedem i potpišem sebe ispod toga, ja citirala. Takođe, zašto ne bismo citirali random ljude sa interneta, oni su jednako gledalište Čru detektiva i njihovo mišljenje jednako vredi koliko i mišljenje bilo koga od nas ovde.

 

A činjenica da veći broj ljudi deli određeno mišljenje (da je serija ostala nedorečena, da uprkos tome što je kenjao, NP je lagao i stavljao crvene haringe - možda nesvesno a možda i ne, itd...) znači nešto. Ovo je direktan odgovor na ono što ti i Vini hoćete da kažete "vi ste učitavali u seriju" - ako je veliki broj ljudi učitao apsolutno istu stvar to znači da je moguće da je nečega ipak bilo i da bi trebalo tu kritiku uzeti u razmatranje.

 

Okej, AnaDilajt, citiraj ovde Redit i na Reditu PPP, ali ne znam kakvo diskusiono poštovanje očekuješ. Kako ja sad da diskutujem sa nekim postom nekog foruma na koji nikada ne idem? Šta se time očekuje? Šta, napiše neko odgovor, onda ti uzmeš odgovor i pejstuješ na Reditu, pa tako ukrug?

 

A ovo za veći broj ljudi, to je šala? Je l' to sad stvarno 2014. kao misleći ljudi treba da za ozbiljno uzimamo argument "ako mnogo ljudi to misli, onda to mora da je tako ili tu ima nešto"? Pa ne treba, nema veze sa životom. Serija jeste ostala malo nedorečena, ali ništa strašno, stvarno ništa strašno. Serija se zasrala na kraju sa onim hepi endom, ali da: istripovali ste sa svim detaljisanjem sa simbolima, niste shvatili da postupci koji opisuju likove nisu suština serije. Jebi ga, šta sad da se radi?

Možda može nešto da se nauči za sledeći put o žanru i gledanju istog? A možete i dalje verovati da apsolutno niste u stanju da pogrešite i da vas je serija zajebala. To je stvar ličnog izbora.

Link to comment

Langova je suvise znala pa su poslali Erola da se izrtvi na njoj?

 

то јесте добро питање, на овом клипу што сам поставио на прошлој страни, пицолато каже да ерол жели конфронтацију, подсвесно жели да га ухвате итд. стандардне ствари за серијског убицу, па каже, оставио сам знак пре неколико недеља, али они не виде... само, ако је тако, зашто су само дора ланг и она из лејк чарлса изложене да би биле пронађене, имамо још и  оно што је кол нашао у школи, али с обзиром на број убистава, испада да је лоше остављао трагове

Edited by Dionysos
Link to comment

Okej, AnaDilajt, citiraj ovde Redit i na Reditu PPP, ali ne znam kakvo diskusiono poštovanje očekuješ. Kako ja sad da diskutujem sa nekim postom nekog foruma na koji nikada ne idem? Šta se time očekuje? Šta, napiše neko odgovor, onda ti uzmeš odgovor i pejstuješ na Reditu, pa tako ukrug?

 

Kada citiram nešto bez da dodam bilo šta to znači da se slažem sa napisanim. Ako ti se diskutuje o tome što sam citirala, diskutuj sa mnom, ako nećeš, ne moraš. 

 

A ovo za veći broj ljudi, to je šala? Je l' to sad stvarno 2014. kao misleći ljudi treba da za ozbiljno uzimamo argument "ako mnogo ljudi to misli, onda to mora da je tako ili tu ima nešto"? Pa ne treba, nema veze sa životom. Serija jeste ostala malo nedorečena, ali ništa strašno, stvarno ništa strašno. Serija se zasrala na kraju sa onim hepi endom, ali da: istripovali ste sa svim detaljisanjem sa simbolima, niste shvatili da postupci koji opisuju likove nisu suština serije. Jebi ga, šta sad da se radi?

 

 

Ne to nije šala, jer ako reditelj i tvorac serije u prvih pet epizoda upiru prstom u jedno mesto, i većina ljudi koji gledaju seriju pogleda u tom pravcu, a onda u osmoj epizodi kažu "ma mi to samo onako i to nije ništa značilo" problem nije u gledalištu koje je pogledalo u pravcu uprtog prsta. Problem je u reditelju i tvorcu serije. Ja ne pričam o raznoraznim čitanjima simbola i traženju spirala i koje čega, ja pričam o stvarima koje su se dešavale likovima, likovima za koje nam je, opet, bar u prvih pet epizoda pričano da su bitni. 

 

A najgore od svega, i kod tebe i kod Vinija je što nemate pojma kako da se iskopate iz rupe u koju ste se sami ukopali, jer i vi kapirate da je serija ispala žestoko sranje na kraju, ali ne želite da se složite sa ljudima koji znaju zašto im se serija ne sviđa (bili oni od vas omraženi kritičari ili pak o horora ljudi sa drugih foruma), jer ćete onda morati da kažete - "možda ste bili u pravu all along". I sad se vadite "ma usrao ga hepi end", pa izvini, ali nije usrao hepi end, seriju je usrao loš scenarista sa dobrom idejom. Jer jebeš dobru ideju ako ne znaš da poentiraš. 

 

Edit: Vini izvini što sam te uvlačila u ovo.

Edited by AnaDilajt
Link to comment

ako je vjerovati prevodu sa hbogo, 'prosle su nedelje otkad sam ostavio svoj trag. da imaju oci...'

Da, pogledao sam sad na TV-u tqaj uvod koji je sinoć seckao, stvarno to kaže. Znači pokrili smo i taj kliše, serijskog ubice koji žarko želi da bude uhvaćen :isuse:

 

Je l' moze neko da mi objasni par stvari jerbo nista ne razumem.

Služimo narodu.

 

Erol je radio za kult, a u slobodno vreme privodio decu u lagume izakuce i nazvao ih Carcosa?

Pa ne, mislim da je sve to deo tog njihovog porodičnog kulta. Nije on privatno privodio decu, nego mu je to deo dužnosti kao 1 duhovnika.

 

Matori na stolu je serif Childress?

Kakav sad šerif? To je Erolov ćale, a u razgovoru sa sestrom/ženom pominje i dedu, dakle nekoliko generacija degenerika iz močvare se bave time, porodično preduzetništvo. Šupa je prosto starački dom za matorog od kako je zanemoćao.

 

Onaj šerif koga nismo nikad videli se valjda isto zvao Childress, ali da li su u srodstvu - nemam pojma.

 

Sta je koj kurac ona spejsi spirala koju Rust vidi pre nego sto ga izbodu u Carcosi?

"I don't know Peter, meth is a hell of a drug." Haludža, isto kao spirala koju vidi u jatu ptica tamo pri početku serije.

 

Who the fuck is Yellow King?

Ili High Priest Erol, ili to neko imaginarno/natprirodno biće koje je u osnovi kulta. Eventualno Tuttle.

 

Langova je suvise znala pa su poslali Erola da se izrtvi na njoj?

Ne znam odakle ti to, šta je ona mogla da zna? Prosto su je ritualno žrtvovali iz nekih svojih nedokučivih razloga. 

 

Koj kurac?!

Tačno tako.

Link to comment

Kakav sad šerif? To je Erolov ćale, a u razgovoru sa sestrom/ženom pominje i dedu, dakle nekoliko generacija degenerika iz močvare se bave time, porodično preduzetništvo. Šupa je prosto starački dom za matorog od kako je zanemoćao.

 

Onaj šerif koga nismo nikad videli se valjda isto zvao Childress, ali da li su u srodstvu - nemam pojma.

 

pJp6oww.jpg

Link to comment

mislim da je yellow king nasljedna ili prelazna uloga, ali se erol malo utripovao oko nje, jer je kreten iz duge loze kretena i mama i tata su mu brat i sestra

 

prejadna je erolova prica. prejadna. a da je bila vjestije vodjena, sve bi bilo vise nego ok.

Edited by morgana
Link to comment

Ne to nije šala, jer ako reditelj i tvorac serije u prvih pet epizoda upiru prstom u jedno mesto, i većina ljudi koji gledaju seriju pogleda u tom pravcu, a onda u osmoj epizodi kažu "ma mi to samo onako i to nije ništa značilo" problem nije u gledalištu koje je pogledalo u pravcu uprtog prsta. Problem je u reditelju i tvorcu serije. Ja ne pričam o raznoraznim čitanjima simbola i traženju spirala i koje čega, ja pričam o stvarima koje su se dešavale likovima, likovima za koje nam je, opet, bar u prvih pet epizoda pričano da su bitni.

Daj molim te, za koga nam je to pričano u prvih pet epizoda da su bitni? Jesmo li još na Marijevim ćerkama?

 

Fokus je od starta bio isključivo na dvojici detektiva i slučaju na kom rade. Sve ostalo su periferni detalji kojima samo gledalac može da pripiše važnost jer je utreniran da se hvata za takve gluposti. Što se dublje ide u tom pravcu, to on očajničkije™ pokušava da nešto poveže, iskonstruiše, skrpi, jer bi se u suprotnom slučaju osećao kao budala. Na kraju mu je obično autor serije kriv što ga je uopšte navukao da gleda.

 

A najgore od svega, i kod tebe i kod Vinija je što nemate pojma kako da se iskopate iz rupe u koju ste se sami ukopali, jer i vi kapirate da je serija ispala žestoko sranje na kraju, ali ne želite da se složite sa ljudima koji znaju zašto im se serija ne sviđa (bili oni od vas omraženi kritičari ili pak o horora ljudi sa drugih foruma), jer ćete onda morati da kažete - "možda ste bili u pravu all along". I sad se vadite "ma usrao ga hepi end", pa izvini, ali nije usrao hepi end, seriju je usrao loš scenarista sa dobrom idejom. Jer jebeš dobru ideju ako ne znaš da poentiraš.

Nemam pojma o čemu pričaš, meni nije nikakav problem da se složim sa tobom da je "serija ispala žestoko sranje na kraju". Ali ne pada mi na pamet da se složim sa ranije navedenim razlozima za to - da zahtevam da autori serije povežu svaki božji detalj direktno za radnju, i efektno poentiraju kompleksnim objašnjenjem misterije u trećem činu. To veze s mozgom nema, bilo je na pola sezone jasno da ništa slično nema šanse da izvedu. To se zove viewer entitlement syndrome, i od toga mnogi ljudi boluju (mea culpa), šta se tu može.

Link to comment

Nemam pojma o čemu pričaš, meni nije nikakav problem da se složim sa tobom da je "serija ispala žestoko sranje na kraju". 

 

Bači pogled na edit.

Link to comment

Lrde, je l ti nije problem da mi objasniš na koji način žanr komanduje da se najzanimljiviji deo zapleta ignoriše tokom raspleta? Stvarno bih htela da pročitam koje odrednice žanr predvidja u slučaju ove serije.

 

Evropejac, naravno da ću gledati i drugu sezonu. Ja sam pedagog, dajem podršku svakom trudu.

 

Feić, ako se ciničnom namćorastom Viniju i not too deep happy-go-lucky meni ne dopada kraj, onda nema nikom da se dopada. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...