Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Evo da priznam da sam video samo poslednja dva posta na temi, ali smem da se kladim u gajbu piva da je opšte razočaranje.

 

Meni je finale zamalo pa super, ali potpuno usraše sa onakvim hepi endom. To je potpuno nakalemljeno i nema veze sa onim što smo videli pre toga. Mislim, opsesivni pandur reši slučaj i onda shvati da postoji svet oko njega i nastavi da živi srećno do kraja života. A za Martija isto. 

Sve pre toga, nemam nikakve zamerke osim što je malo zbrzano. 

 

Da ne čitam sad unazad 20 strana, er su se Syme i ostali ljubitelji Teorije ćerke™ izvinili za mizoginiju.  -_-

Link to comment

Ofskroz not. Nusbaumka je među prvima pročitala seriju for what it really was, pubertetski wish fulfillment fantasy.

 

On the other hand, you might take a close look at the show’s opening credits, which suggest a simpler tale: one about heroic male outlines and closeups of female asses. The more episodes that go by, the more I’m starting to suspect that those asses tell the real story.

 

 

Što se tiče kraja naravno, još gore, nema veze što si bio a mysoginist prick, tata, važno da nas čuvaš od bad men. Ili što reče ovaj sa Pajibe:

 

Even putting aside all the theories that didn’t come to fruition in the season finale of True Detective — and the expectations borne from them — there still has to be some lingering disappointment with the straightforwardness of the ending. As Rust Cohle noted in the coda, it’s all about lightness and dark, and that’s essentially what it came down to in the series: A very black and white, good guy vs. bad guy ending, and as if to reiterate who the good guys were, Marty Hart’s doting family — with whom he hasn’t had any real contact in two years — visited him in the hospital to show him support, lending even more credibility to the arguments about the thinness of the female characters all season long. Yes, it turns out, they were ornamentation: Boobs and pink panties and sexual conquests and doormats with which the ultimate male heroes could step upon and exploit.

 

 

 Inače, izaš'o inside the episode.

 

 

Edit: Aaaa, tek sad shvatam na šta ciljaš sa tim izvinjenjem za mizoginiju - kao je bilo mizogino što smo na osnovu promiskuiteta zaključivali da je u pitanju zlostavljanje. I na to ćeš da pričekaš.

Edited by Syme
Link to comment

Edit: Aaaa, tek sad shvatam na šta ciljaš sa tim izvinjenjem za mizoginiju - kao je bilo mizogino što smo na osnovu promiskuiteta zaključivali da je u pitanju zlostavljanje. I na to ćeš da pričekaš.

 

Nisam ni očekivao da ti pravo kažem, kao što nisam ni očekivao da ti napišeš nešto svoje bez beskrajnih citata i pozivanja na neke tamo kritičare koji kao znaju bolje od nas ovde. 

Link to comment

па сад... чеховљева ћерка иде на душу пицолата (тј. ваљда њега или можда фукунаге, ко год је био задужен за убацивање тих детаља), у скоро свакој епизоди по неки хинт, у седмој са све њеном сликом на којој су црне звезде и особа са нечим жутим на глави (косом, покривачем, круном...) и онда на крају ништа, нема никакве везе са било чим... додуше то са одри је и најмањи проблем, да је једино то са њом остало неразјашњено па и некако...

Edited by Dionysos
Link to comment

Ne mogu više da slušam ovog Picolata... Užasno me već nervira to njegovo "sa'ću vam kažem zašto sam mnogo pametan je moja ova serija mnogo pametna".

 

Čitam sad razne komentare po internetima i generalno na primedbu da Tatlovi nisu uopšte pomenuti, odnosno da su samo fus-nota, branitelji i braniteljke Istinskog Detektiva odmah skoče da kažu - "Ali to je i poenta serije, zlo je mnogo veće od jednog čoveka i ne može se ubiti tako lako". Super, ali da li je to shvatanje, da su ubili samo jednog od ko zna koliko zlih ljudi, koji su in turn mnogo moćniji od Kosača i da mogu da nastave sa silovanjima i ubijanjima, zaista, ali zaista naše glavne likove moglo da navede da zagrljeni, srećni sa novopronađenom verom u sutra i u sebe odšetaju u sumrak? Dakle, jedan hardcore cinik i nihilista i jedna mizogina svinja koja povremeno sumnja u svoju dobrotu nakon shvatanja da nikada ne mogu pobediti zlo, da su nemoćni, da nisu ni zagrebli po površini izlaze sležući ramenim "Uradili smo najbolje što smo mogli"?

 

Mislim stvarno...

Edited by AnaDilajt
Link to comment

Da se serija završila na kraju sedme epizode imala bi mnogo više smisla. Kad već ništa nije važno. od onoga što je poturao pod nos.

Link to comment

Ja ne znam šta da kažem sem da me ni banka nije ovako zaje.... Kult = nebitno, oni rogovi i i veštičarenje = nebitno, moćni ljudi koji sve zataškavaju = nebitno, filozofija =nebitno, simboli i simbolizam uopšte = nebitno (pazi kad nisam primetio da je Picikato za negativca izabrao kosača iliti smert po zapadnjački! a i to nije bitno, mnogo sam stupid), ponašanje Martijeve porodice i ostalih = nebitno, silna nebrojena ubistva = nebitno, priče preživelih i svedoka = nebitno, itd itd... Čoveče sve od čega su sastavljene prvih 4-5 epizoda, ama sve na kraju nije bitno. Pa što ih stavlja idiot, ajd da je dozirao kao začine, nego je ličilo na glavno jelo a servirao splačinu.

Može da brani ko šta hoće, odlična režija, super kamera, ali scenario naduvan balon koji je pukao u lice svakom gledaocu, pojedinačno. E sad, uvek ima poneki mazohista koji će reći da je Picikato ovo uradio namerno, ja ću ostati uveren da je čovek jednostavno mnogo hteo, mnogo započeo, previše citirao druge da bi sakrio da nema baš jasnu ideju ni šta hoće ni dokle hoće, i na kraju pokazao koliko je stvarno dobar. To jest nije.

To što sam ja ispao dalabu i poverovao u nešto više... Bože moj koliko je ljudi verovalo u komunizam, kapitalizam i još poneki izam, pa ništa. Tako ću još malo tugovati pre svega nad mojom glupošću a onda čekati nekog drugog da me prevari... Life is a flat circle....

Link to comment
 

Čitam sad razne komentare po internetima i generalno na primedbu da Tatlovi nisu uopšte pomenuti

 

делује ми да је покушао да изведе неки крај у фазону завршетка сезона жице, из разних разлога неуспех да се сви одговорни приведу правди, с тим да се овде, поред неуспевања хапшења, није уопште, ни у назнакама, дошло да повезаности татла и инцестоидних реднека, али ето ми знамо да је ту нешто било... 

 

свеу свему

http://www.youtube.com/watch?v=cdEQmpVIE4A

 
Edited by Dionysos
Link to comment

па сад... чеховљева ћерка иде на душу пицолата (тј. ваљда њега или можда фукунаге, ко год је био задужен за убацивање тих детаља), у скоро свакој епизоди по неки хинт, у седмој са све њеном сликом на којој су црне звезде и особа са нечим жутим на глави (косом, покривачем, круном...) и онда на крају ништа, нема никакве везе са било чим... додуше то са одри је и најмањи проблем, да је једино то са њом остало неразјашњено па и некако...

 

Ma nisu u pitanju hintovi oko ćerke™, nego je bila diskusija da li je njen seks deo hintova, ili, kao što i jeste, pokazatelj kakva je Marti osoba.

 

Ja ne znam šta da kažem sem da me ni banka nije ovako zaje.... Kult = nebitno, oni rogovi i i veštičarenje = nebitno, moćni ljudi koji sve zataškavaju = nebitno, filozofija =nebitno, simboli i simbolizam uopšte = nebitno (pazi kad nisam primetio da je Picikato za negativca izabrao kosača iliti smert po zapadnjački! a i to nije bitno, mnogo sam stupid), ponašanje Martijeve porodice i ostalih = nebitno, silna nebrojena ubistva = nebitno, priče preživelih i svedoka = nebitno, itd itd... Čoveče sve od čega su sastavljene prvih 4-5 epizoda, ama sve na kraju nije bitno. Pa što ih stavlja idiot, ajd da je dozirao kao začine, nego je ličilo na glavno jelo a servirao splačinu.

 

 

Pa vidi, rogovi, veštičarenje, filozofija, simboli i simbolizam služe svrsi, a to je da pokažu kakvi su nam likovi i u kakvom okruženju funkcionišu. Za ostalo, kosač je izvođač radova za moćnike, a radio je po celoj državi, što smo sve videli sada. A i jeste bilo jedno od glavnih jela, služili su za razvoj likova koje pratimo.

 

Ne bih sad da ispadne da sam drveni advokat, zato što nisam sasvim zadovoljan finalom.

Link to comment

Dakle, jedan hardcore cinik i nihilista i jedna mizogina svinja koja povremeno sumnja u svoju dobrotu nakon shvatanja da nikada ne mogu pobediti zlo, da su nemoćni, da nisu ni zagrebli po površini izlaze sležući ramenim "Uradili smo najbolje što smo mogli"?

 

 

Mraka ima mnogo vise nego Svetla, ali - the Light is winning.  <_<

 

Bezveze se zavrsila prica, a jos je i realizacija losa: ono kad se Rast sunja kroz zbunje a svevideci ubica ga navodi glasom dostojno je najglupljih filmova iz B produkcije. Najvise sam razocaran sto smo ostali uskraceni za objasnjenje religijskog elementa - zasto Karkosa, zasto je kosac Rasta zvao malim svestenikom i tome slicno.

Link to comment

па сад... чеховљева ћерка иде на душу пицолата (тј. ваљда њега или можда фукунаге, ко год је био задужен за убацивање тих детаља), у скоро свакој епизоди по неки хинт, у седмој са све њеном сликом на којој су црне звезде и особа са нечим жутим на глави (косом, покривачем, круном...) и онда на крају ништа, нема никакве везе са било чим... додуше то са одри је и најмањи проблем, да је једино то са њом остало неразјашњено па и некако...

 

ovo je ogroman promašaj ili teško ruganje gledaocima. može biti da su mnogi (od nas) ispaljivali glupe teorije o odri i kultu, ali nešto jbm mu sunce mora da postoji uz sve te hintove. aj da je jedan, al nije jedan, a nisu ni dva, a nismo dobili ni nagoveštaj nagoveštaja šta je posredi. neka bude da je lrd u pravu i da promiskuitet u otkrivanju sebe treba da odredi martija kao oca i mizogina, ali imamo: 1) lutke, 2) crteže, 3) sliku. pa koji si ih moj stavljao ako nemaju nikakve veze ni sa čim? i ceo taj odnos sa odri se ispostavlja kao nebitan, pogotovu posle posete martiju u bolnici gde se ona ni po čemu ne izdvaja od megi i one druge ćerke, mogli su ladno da je izbrišu iz serije da nije bilo jebačine gde marti treba da pokaže jednu crtu svoje ličnosti.

 

generalno gledano™, prve četiri epizode, aj neka bude i pet, bile su takve da nijedna scena nije bila suvišna, ili je bar tako izgledalo: ili se razvijala priča, ili je služilo karakterizaciji likova, ili postavljanju nekih bitnih tema, simbolike itd. u ove poslednje dve-tri kao kad radoš bajić pravi scene da popuni epizodu.

Edited by Evropejac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...