Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

znaci ako me neko nekad bude pitao da li dam gledala seriju true detective, necu priznati, sanse nema

 

takodje, molim moderatore da obrisu sve moje postove sa ovog topika.

 

kakav jad od finala.

 

makar nisam godinama bildala ocekivanja i ljubavni zanos kao za lost.

Edited by morgana
Link to comment

A i svi vi ste mi krivi... zbog vas se registrovah ovde, gledah po petnajes i vise puta istu epizodu i zagledah svaki frejm, dumah po ceo dan o spirali i Martijevoj djeci, počeo sam i po trafikama da zagledam da nema neki znak petorice i da pravim od pivskih konzervi figurice... da Bog da jednom ja bio pametan pa ne gubio vreme vise na ovakve stvari... Gde bre može neko ko se preziva Picolato da napravi efektan kraj... Samo je mrsomudio i zavlačio i na kraju smandrljao nešto reda radi

 

 

http://youtu.be/HNWpXiuQVsA

Link to comment

posipam se pepelom i jebite me.

 

nakon toga, iz koje god perspektive da se posmatra, epizoda i uopšte kraj su govno. šta god da su hteli, mogli su bolje da odrade.

 

tja, mada sad kad obratim pažnju na detalje i na jedan od osnovnih motiva (koji je pritajeno isplivavao do finala), da je čovek bespomoćan u svetu i da sve propada (izuzmimo sentiš na samom kraju), i nije tako loše. zapravo, ima nešto tužno i brutalno realno u slikanju dvadesetogodišnjeg životnog puta rasta i martija. propali ljudi.

Edited by Evropejac
Link to comment

 

I flat-out adored the show’s first few episodes—and the two main performances have to be the best I’ve seen in years. (Dammit, McConaughey, stop making me cry with all that talk about your dead daughter!) But I was never excited about Pizzolatto’s declaration/boast that the series would subvert the clichés of detective shows. That sounded like a show that would just have a handy excuse whenever it did indulge in its own clichés, being able to accuse critical viewers of not being able to grasp its cleverness.

 

And that I’m sure will be the retort of those who loved the finale in the face of questions like:

- So all that stuff with Marty’s daughter Audrey was just … coincidence? Or a red herring? A way of suggesting that there’s capital-E Evil like whatever went down at Carcosa but also run-of-the-mill perversion that harms kids all the time? Then why have her set up those figurines in precisely that way?
- We’re supposed to believe that Dora Lange was not just one of Errol’s victims, but was taught about someone called the Yellow King and read passages from Robert Chambers’s The King in Yellow? That’s some pretty involved mythology swirling around that ended up being essentially irrelevant to the case’s resolution.
- Was that tangent involving former CID colleague Steve Geraci important in any way to solving the case? Please tell me it wasn’t there just for the cynical purpose of having a character insist he was just doing his job, “chain of command,” blahedy-blah.
- So Rust was depressed and possibly prepared for suicide as he entered this final showdown. But now, despite the heartbreak of feeling he was denied a spiritual reunion with his daughter, despite the guilt of knowing he ran across the killer 17 years ago and that an untold number of victims died since then, now things are different and he can live with himself. Because…?

 

Link to comment

sam kraj je mogao sasvim dobro i gotovo stripovski da legne da picikato nije odlucio da pobaca pola serije i bio dovoljno aljkav da ne ubaci nagovjestajcic mehanizma organizacije i mitologije pedofila i kulta. da je nagovjestaja bilo, kulturoloske implikacije bi takodje legle i njima bi stosta nbilo nacelno objasnjeno. ovako, bastardizacija lanca i kulta, do pojedinca, u nekoliko znacenja, ostaje jako dobra ali jako lose sprovedena ideja.

uopste nije najveci problem u mnogo teo, mnogo zapoceo, nego u preskakanju jedne karike u prici.

Edited by morgana
Link to comment

Pa to je ako pretpostaviš da je te karike, bar negde u pred-nacrtu, bilo. Ali meni se čini da u poslednje tri epizode gledamo seriju koja se prosto davi u klišeima. Negativci koje smo videli su stock villains iz bilo kog horora od Texas Chainsaw Massacre naovamo - inbred rednecks, really? Sve je, što rek'o Praslin, fucnuto, bez ikakve redeeming ironije. Kao da si dao pametnom petnaestogodinjaku da napiše scenario i on ubacio sve što najviše voli - Lavkrafta, Šopenhauera, i naravno - gole tete.

Edited by Syme
Link to comment

podrazumijevano je da je karike u najmanju ruku moglo da bude. mi nismo umislili postojanje petorice samo iz figurica od limenki nego imamo potvrdu za to u filmu sa meri fonteno. slicno vazi za mardi gra konjanike. taj narativ nije pao u vodu, nego je nevjesto prikazano njegovo raspadanje. ono sto je trebalo da bude apsurd, ispalo je sprdnja, i to nevjesta sprdnja, u toj mjeri da sumnjam da je picolatu to bio cilj. na sta lici prica o kosacu? prejadno.

 

kul je sto je karkosa postojece mjesto, skoro kao forumska kinsasa :D, kul je sto se grupa radnog naziva kult raspada kako stari jarci nisu vise u mogucnosti da siluju a i izradjaju potomke kretene, nije lose ni sto postoji zavjera cutanja oko lujzijanske stvari. ali izvedba je jako losa.

 

ne oprastam kosaca i neobjasnjavanje izlaganja dore lang i ostalih. ni ledua u magli. napravljena je ogromna socijalna konstrukcija a njen mehanizam nije dat u dovoljno naznaka.

Link to comment

Da, da, slažem se. Sve to tim pre što se serija zapravo užasno razvlačila, posebno u ovoj poslednjoj epizodi. U tom smislu ne prihvatam objašnjenja tipa "nije bilo vremena". Pa nije kad ste morali da ubacite reklamni spot za prirodne lepote Lujzijane! Konačno, ako ceniš da ne možeš da ispričaš svoju priču u osam epizoda, ili traži više epizoda, ili pričaj drugu priču.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...