Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

(I onaj fleš sa Megi koja nosi venčani prsten u poseti  :ajde: )

Au jebote, tek to :isuse: Prvo sam pomislio, kao, on je tek tu shvatio da mu je žena našla nekog novog, ali ne, sledi slowly dawning realization da je ona u stvari navukla prsten iz njihovog braka, da mu pokaže da je ipak uz njega sad kad se ispostavilo da je 20 godina bio U Pravu. I zato je on pustio suzicu, onupravumuškunajtežu, itd. Dno.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja to objasnio pre mesec dana, sve te porodične zavrzlame sa jedne strane, i svo ono Cohleovo šopenhaurisanje sa druge strane je samo trebalo da nam prikaže postepeno promenjeni psihološki portret protagonista. Slučaj je Harta izbacio iz verujuće MauDau-style idile po kojoj je život u suštini nešto onako super i vredno truda.

 

Moram priznati da nisam bas religiozno pratio topic sve vreme, ali ako to jeste bila namera - to je zesce sranje. Marty uopste nije bio centralna figura tih desavanja s cerkom, potpuno je logicno pretpostaviti da se tu otvara neki njen poseban storyline koji ce se eventualno ponovo uplesti s glavnim slucajem. Ako je cela poenta bila promena u Martyjevom psiholoskom profilu, postojali su bolji nacini da se to prenese publici od Cehovljevog pistolja koji na kraju nije ni opalio.

Link to comment

Ja to objasnio pre mesec dana, sve te porodične zavrzlame sa jedne strane, i svo ono Cohleovo šopenhaurisanje sa druge strane je samo trebalo da nam prikaže postepeno promenjeni psihološki portret protagonista. Slučaj je Harta izbacio iz verujuće MauDau-style idile po kojoj je život u suštini nešto onako super i vredno truda. A isti slučaj je Cohlea izbacio iz nihilističke kloake po kojoj je sve što iko ikad pokuša da uradi besmisleno i uzaludno. Lepo je prikazano kako jedan na drugog deluju, izvlače se iz tih ekstrema ka kakvom-takvom kompromisu, koji im je potreban da bi slučaj rešili.

 

Sve što je tu falilo bio bi neki final twist, gde shvatimo da there are more things on heaven and earth itede, pa jedan od protagonista npr. zagine a drugi poludi i potajno nastavi ciklus žrtvovanja iz samo njemu shvatljivih razloga. Da se nekako tako raspletlo, ja bih seriji dao 9.5/10 bez problema.

Jao, Vini Pu! Do kraja foruma cu ja da delujem na tebe koliko i ti na mene, kao Rast i Marti. :lol:

 

Tvoj predlog raspleta bi bio ludilo. Jebote, da ni jednog demona, osim ovih koje prakticno svi imamo, nisu iscedili ni iz Rasta, niti iz Martija.

 

 

Inace, ovaj kraj me podseca na Sajmovu najavu neceg najludjeg na svetu sto se desilo u Nisu, a setimo se kako se zavrsilo. :D

Link to comment

Moram priznati da nisam bas religiozno pratio topic sve vreme, ali ako to jeste bila namera - to je zesce sranje. Marty uopste nije bio centralna figura tih desavanja s cerkom, potpuno je logicno pretpostaviti da se tu otvara neki njen poseban storyline koji ce se eventualno ponovo uplesti s glavnim slucajem. Ako je cela poenta bila promena u Martyjevom psiholoskom profilu, postojali su bolji nacini da se to prenese publici od Cehovljevog pistolja koji na kraju nije ni opalio.

Mnjah, to što se vama priviđaju Čehovljevi AR-15s na sve strane ne znači ništa.

 

Sasvim je legitimno pokazati srećnog tatu koga svako malo iz porodične idile izbaci neki detalj, u ovom slučaju činjenica da se ćerkica interesuje za, oh me oh my, velike gigantske kurčine. To nam samo pokazuje da se njegov svet vrlo polako ruši - meni je to bilo sasvim dovoljno. Nikakvo povezivanje tinejdž seksa sa zlostavljanjem u detinjstvu i YK kultom nije bilo potrebno

Link to comment

Sve u svemu, završetak na nivou nesretno zaljubljenog bubuljičavog pubertetlije, wannabe scenariste,

Edited by Dark Wader
Link to comment

:mad:

Nemoj da se ljutis. Imala sam i ja slicnu epizodu. Uzivo sam Ivicki i Kampokeiu uz fanfare najavljivala da je vic o kulturnom jelenu najbolji na svetu. Da treba u vremensku kapsulu da se stavi. Hvalila 5 minuta i kad je trebalo da pocnem da pricam, setila se da sam zaboravila radnju. :isuse:
Link to comment

Jao, Vini Pu! Do kraja foruma cu ja da delujem na tebe koliko i ti na mene, kao Rast i Marti. :lol:

Nah, khaleesi, without me there is no you. So type the fucking report, all right? -_-

Link to comment

Nemoj da se ljutis. Imala sam i ja slicnu epizodu. Uzivo sam Ivicki i Kampokeiu uz fanfare najavljivala da je vic o kulturnom jelenu najbolji na svetu. Da treba u vremensku kapsulu da se stavi. Hvalila 5 minuta i kad je trebalo da pocnem da pricam, setila se da sam zaboravila radnju. :isuse:

 

 

Aj ispričaj vic, ja ne znam.

Link to comment

Nah, khaleesi, without me there is no you. So type the fucking report, all right? -_-

:D

 

I kao sto vidimo, na kraju ces da mi cmizdris.

 

Aj ispričaj vic, ja ne znam.

Pa ne moze pismeno, mora i zvuk da se oponasa. :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...