Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

A i svi vi ste mi krivi... zbog vas se registrovah ovde, gledah po petnajes i vise puta istu epizodu i zagledah svaki frejm, dumah po ceo dan o spirali i Martijevoj djeci, počeo sam i po trafikama da zagledam da nema neki znak petorice i da pravim od pivskih konzervi figurice... da Bog da jednom ja bio pametan pa ne gubio vreme vise na ovakve stvari... Gde bre može neko ko se preziva Picolato da napravi efektan kraj... Samo je mrsomudio i zavlačio i na kraju smandrljao nešto reda radi

+1000

 

Idioti, da su barem ko u Šiningu neke slike u onoj kućerdi pokazali, nešto i nadrealno, bilo šta!

 

Jooojjjjj.

Link to comment

Što se mene tiče, čak bi i ovu i ovakvu epizodu izvadila drugačija poslednja scena. Da je Cohle iz kome izašao sa idejom da mora da nastavi posao koji je Scarface započeo, because reasons. Bar bi nekakvu hororifičnu težinu nosio takav rasplet, ne bih tražio ni da se nešto posebno razrađuje, samo da je takva tačka stavljena.

 

Umesto oga, on je iz kome izašao sa idejom da je Svetlo bolje od Tame, te da ga njegova ćerkica i njegov tatica ipak čekaju tamo negde na nebu, među zvezdama, i naravno All You Need Is Love :puke:

Link to comment

Što se mene tiče, čak bi i ovu i ovakvu epizodu izvadila drugačija poslednja scena. Da je Cohle iz kome izašao sa idejom da mora da nastavi posao koji je Scarface započeo, because reasons. Bar bi nekakvu hororifičnu težinu nosio takav rasplet, ne bih tražio ni da se nešto posebno razrađuje, samo da je takva tačka stavljena.

 

Umesto oga, on je iz kome izašao sa idejom da je Svetlo bolje od Tame, te da ga njegova ćerkica i njegov tatica ipak čekaju tamo negde na nebu, među zvezdama, i naravno All You Need Is Love :puke:

 

:lolol:

 

Treeeš!

Link to comment

A i svi vi ste mi krivi... zbog vas se registrovah ovde, gledah po petnajes i vise puta istu epizodu i zagledah svaki frejm, dumah po ceo dan o spirali i Martijevoj djeci, počeo sam i po trafikama da zagledam da nema neki znak petorice i da pravim od pivskih konzervi figurice... da Bog da jednom ja bio pametan pa ne gubio vreme vise na ovakve stvari... Gde bre može neko ko se preziva Picolato da napravi efektan kraj... Samo je mrsomudio i zavlačio i na kraju smandrljao nešto reda radi

 

Izvini, ali i mi smo iznenadjeni koliko je uspeo da ispadne pglu :lolol:

Mislim da će jucub biti preplavljen prigodnim krajevima

Edited by Dark Wader
Link to comment

Što se mene tiče, čak bi i ovu i ovakvu epizodu izvadila drugačija poslednja scena. Da je Cohle iz kome izašao sa idejom da mora da nastavi posao koji je Scarface započeo, because reasons. Bar bi nekakvu hororifičnu težinu nosio takav rasplet, ne bih tražio ni da se nešto posebno razrađuje, samo da je takva tačka stavljena.

 

 

 

Još bi bolje bilo da izađe iz kome i kaže da je video The Yellow King-a.

Link to comment

Izvini, ali i mi smo iznenadjeni koliko je uspeo da ispadne pglu :lolol:

Mislim da će jucub biti preplavljen alternativnim krajevima

 

Steta sto nisu sacekali jos 5 minuta da zakljuce celu stvar, javlja mi se da bi se u toj 1 poslednjoj sceni Rust i Marty onako izranjavani dogegali do izvesne crkve...

 

 

1394417340037.jpg

 

 

E to bi bio kraj!!!

Edited by Calavera
Link to comment

Didemo mi lepo svi u 3 lepe Carcose... Je,, nas Yellow king, Ovo je sve zato što smo pismeni, pa deder čitaj Lavkrafta te misli ovo te misli ono, te Šopenhauer, te Niče.... Da smo glupi Ameri sve bi bilo potaman. Neko nekog ubio. Ovi ga tražili 17 godina. I našli ga. Kraj. Eto.

Link to comment

Ali stvarno, cemu su sluzile one scene s cerkinim crtezima i scenografijom lutaka i tako to? Bah.

Ja to objasnio pre mesec dana, sve te porodične zavrzlame sa jedne strane, i svo ono Cohleovo šopenhaurisanje sa druge strane je samo trebalo da nam prikaže postepeno promenjeni psihološki portret protagonista. Slučaj je Harta izbacio iz verujuće MauDau-style idile po kojoj je život u suštini nešto onako super i vredno truda. A isti slučaj je Cohlea izbacio iz nihilističke kloake po kojoj je sve što iko ikad pokuša da uradi besmisleno i uzaludno. Lepo je prikazano kako jedan na drugog deluju, izvlače se iz tih ekstrema ka kakvom-takvom kompromisu, koji im je potreban da bi slučaj rešili.

 

Sve što je tu falilo bio bi neki final twist, gde shvatimo da there are more things on heaven and earth itede, pa jedan od protagonista npr. zagine a drugi poludi i potajno nastavi ciklus žrtvovanja iz samo njemu shvatljivih razloga. Da se nekako tako raspletlo, ja bih seriji dao 9.5/10 bez problema.

Link to comment

Umesto oga, on je iz kome izašao sa idejom da je Svetlo bolje od Tame, te da ga njegova ćerkica i njegov tatica ipak čekaju tamo negde na nebu, među zvezdama, i naravno All You Need Is Love :puke:

 

Moglo je i gore, poslednja scena je mogla da bude da zajedno odu kod cool Lester smootha da zapale po sveću  :puke:

Link to comment

@Vini

 

Pa to je kao ideja. A sve što smo videli je 2X po par minuta ridanja muških likova. Suze su OK

(I onaj fleš sa Megi koja nosi venčani prsten u poseti  :ajde: )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...