Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Nije mi sumnjivo kako je Marti kupljen, njemu su deca okidač za akciju. Sećaš se kako je ubio Ledua samo zato što je video da su silovali decu. Sad je video isto to i želi krv. Konzistentno.

 

e, sve to sa martijevim porivom da cuva djecu je malo over the top, koliko god je prirodna reakcija. jedan policajac, makar bio i provincijski, morao je razviti nei nivo hladnokrvnosti u reakciji. hoču opravdanje.

Link to comment

e, sve to sa martijevim porivom da cuva djecu je malo over the top, koliko god je prirodna reakcija. jedan policajac, makar bio i provincijski, morao je razviti nei nivo hladnokrvnosti u reakciji. hoču opravdanje.

 

Meni nije. Maltene kod svakog Veksa je glavni lik ili opsednut decom ili ga izvodi iz takta nasilje prema deci. Kod Elroja imaš slične stvari. A i on je patrijarhalni kontrol frik, kod takvih tradicionalnoporodičara čuvanje dece je sveta dužnost.

 

Inače, ne znam šta svi pričate o večeras. Večeras se lepo legne na vreme, odspava se kao čovek i ujutru natenane i bez žurbe se gleda 720p.

Link to comment

između 4 i 5 na trafici

jest', bar prosle nedelje je sigurno izaslo. 

secam se (kao kroz gustu maglu) da sam vec oko 6h imala i td i girls i... jos nesto, ne secam se.

Link to comment

Super razgovor na temu TD na Hazlitt-u.

 

It’s not just that we’ve gone from turgid weirdness to something way more conventional; I kind of welcome the show going back to its roots, as it were, and making us reconsider all that frantic, Rust-like theorizing the Internet did about True Detective’s meta-mysteries. It’s that, as you say, things are feeling a lot more pat. Maybe we’re in that rut where self-awareness is virtually indistinguishable from the thing itself—where commentary on true crime is reduced to mimicking the genre with uncharacteristic blandness. If so, I’m left wondering why a show that has been, above all else, impeccably crafted, would opt for this kind of self-sacrifice; I’m not sure why regression back to genre has to be so notably reductive. The show played it straight at first and plenty of people loved it, but these last two episodes sure felt like going through the motions, and I don’t know why. There has to be a why, though, right? We have to be headed somewhere?

 

 

Inače, setih se da sam svojevremeno pročitao povodom Doni Darka, da su kultni filmovi oni koji nemaju nedvosmisleno značenje i ostavljaju puno prostora za interpretaciju i fanovsku imaginaciju i kreativnost. Čini mi se da je to slučaj i sa TD, i da je to glavni razlog zašto je serija toliko popularna i gledana. All in all - puno je slabija od vrhunskih HBO dometa, a meni je čak i Justified npr, bolji, iako je mnogo otvorenije žanrovski. Ali ono što je tajna TD je čini mi se upravo to (već više puta pomenuto) što funkcioniše kao Roršahova mrlja, i što podstiče rasprave i fanovske teorije.

Link to comment

Za ovo poslednje si u pravu, ali to sa navlačenjem fanova i word of mouth marketingom je obično radilo long term. Kad imaš jednu zaokruženu celinu od osam epizoda, ne vredi ti da ostavljaš trag of mrvica hleba u nadi da će te dovoljno ljudi pratiti sledećih pet godina. Moraš da im daš kvalitet sad i odmah, moraju da osete da im se isplatio emotional investment na kraju serije/sezone. 

 

Hoću da kažem, ako reakcija na finale ne bude dobra, džabe im sve i ko zna da li će biti druge sezone. Ako bude dobra, proglasiće i Pizzolata i Fukunagu za genijalce i nudiće im se sa svih strana za nove projekte. Sve je up in the air u zavisnosti samo od ove jedne epizode :jerry:

Link to comment

Pa u 3h, valjda. Ako je na HBO u 21h EST. Ja ću da probam sa tim strimom ondak. Hajd i ti Vinkice, pa da mi odmah posložiš impresije. :D

 

2 Malkin: Daaaa!!! Carski! U 2h onda gledamo! :D

Edited by MayDay
Link to comment

Od 2 do 3 je odličan termin, samo nađite dobar stream, da nije nešto gde će bilion njih da se nakači pa da svaki čas prekida...

 

A za filmon nisam siguran, nešto se ne sećam da sam tamo viđao HBO.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...