Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ma ne, sto posto se obogatila žrtvovanjem sitne dece, to je tako profitabilna industrija, vidi dokle je 1 Ledoux dogurao <_<

 

Maggie (i ćerke) mogu da budu upletene samo u nekom Invasion of the Body Snatchers slučaju, gde se ispostavi da su praktično svi koje ona dvojica poznaju (a možda i jedan od njih) deo tog kulta.

 

Inače, indikativno je kako su sve ove teorije o Maggie kao zlikovcu počele da pljušte od kako je kurva muža prevarila, onakog čoeka, pu. Mizoginija u oku posmatrača :P

Link to comment

iskreno, ne bih voleo taj rasplet sa megi i tastom. 

 

mada mišel je posle šeste epizode rekla:

 

 

Now that Maggie and Marty are divorced, is Marty’s family still going to be part of the plot going forward?

You mean my family? As in, my mother and father and that sort of thing?

Sure. I was wondering mainly about your daughters, Audrey and Maisie, but Marty’s father-in-law—Maggie’s father—did show up earlier in the series, living in a big waterfront house and complaining about “kids these days.” Let’s put them all on the table.

Yes, yes. Our family—everybody—is still going to be part of the plot going forward. 

 

očekujem nešto spektakularno u finalu, što niko dosad nije pretpostavio. 

Edited by McCabe
Link to comment

koliko se sjecam, megi je negativac jer je zajebala rasta a ne zato sto je prevarila muza

Same difference. Prvo je navodno bila slabašan, papirni lik, a onda je postala toliko omražena da je fan favorite za glavnog negativca.

Link to comment

Ja ne verujem da je glavni negativac ili negativac uopste, ali tipujem da je nesto (ili vecinu) znala. I to pre svega zbog onoga sto nije Martiju rekla za Rastovu cerku. Mislim da je to bilo bas ono "hint, hint" jer se odigralo u bukvalno dve scene za redom (Rast isprica njoj pa odmah posle toga i Martiju), a i koja regular LujziJana house wife ne bi to izbrbljala 3 minuta nakon vecere (ako ne jos i za stolom).

Edited by Mos
Link to comment

Ja ne verujem da je glavni negativac ili negativac uopste, ali tipujem da je nesto (ili vecinu) znala. I to pre svega zbog onoga sto nije Martiju rekla za Rastovu cerku. Mislim da je to bilo bas ono "hint, hint" jer se odigralo u bukvalno dve scene za redom (Rast isprica njoj pa odmah posle toga i Martiju), a i koja regular LujziJana house wife ne bi to izbrbljala 3 minuta nakon vecere (ako ne jos i za stolom).

 

Ali šta bi bio smisao tog skrivanja? Zašto mu ne bi rekla? My guess - prosto je u pitanju intimna stvar koju Rast sam treba da odluči da li če podeliti sa Martijem. Smisao scene je, mislim, da nam pokaže nešto drugo - da je ona u izvesnom smislu već intimnija sa Rastom, nego Marti koji je sa njim po ceo dan, svkaog dana.

 

INače mislim da si u pravu da ona sigurno neće biti glavni negativac, ali da će se možda ispostaviti da nešto zna (možda je ucenjena klinkama?). Za mene je tu bitan onaj momenat kad doalzi kod Rasta u bar (u poslednjoj epizodi) - potpuno besmislena scena u kojoj se ništa ne dogodi, osim ako...

 

Takođe, već je Čumak pomenuo da nije nemoguće da je seks sa Rastom zapravo bio u cilju nečeg drugog a ne osvete Maritju - recimo, upravo tome da pokarabai njih dvojicu i tako spreči Martija da učestvuje u Rastovoj istrazi.

 

.

Link to comment

krenuo sam da kucam i uleti syme u medjuvremenu, htio sam da napisem njegov prvi pasus. naravno, sa sledeca dva se nikako ne slazem. megi nema nikakve veze ni sa kakavim zlocinima ni u kom obliku. je li neko za opkladu?

 

u toj sceni ni ne treba nista da se dogodi, jednostavno je imala potrebu da ga vidi nakon sto su se onako rastali 10 godina ranije.

Edited by Timmi
Link to comment

@Syme: ali kako da bude bliskija sa njim kad su se to vece prvi put u zivotu upoznali? mislim, verovatno lupam ali ta scena mi je jos tada bila cudna (ili dovoljna napeta da je zapamtim). Rast tu ima i konverzaciju sa klinkom za stolom. Recimo da ce ta scena imati smisla ako budemo saznali u poslednjoj epizodi kako je umrla Rastova klinka i da cu u isto vreme biti prilicno razocaran jer su oko nekih stvari izgradili preveliki suspense da bi na kraju uhvatili debelog sa kosilicom i otisli na pivo.

 

@Timmi: aj da bude zanimljivije, ja sam za opkladu. 

Link to comment

krenuo sam da kucam i uleti syme u medjuvremenu, htio sam da napisem njegov prvi pasus. naravno, sa sledeca dva se nikako ne slazem. megi nema nikakve veze ni sa kakavim zlocinima ni u kom obliku. je li neko za opkladu?

 

u toj sceni ni ne treba nista da se dogodi, jednostavno je imala potrebu da ga vidi nakon sto su se onako rastali 10 godina ranije.

Aha.. Jednostavno je imala potrebu da ga vidi jer ga je tucala i oterala  + rekla za sve muzu . Gotovo sam siguran da bi vecina nas postupilo isto  :whistle:

Link to comment

još bolje je kad rast krene da se izdire na nju jer je shvatio nešto, a rezultat toga je svejedno taj da će morati da napusti grad i istragu, ona onda provali da je on shvatio to što je htela (tačno se sva unezveri), a par sati nakon toga, bez obzira na taj šamar, mrtva ladna kaže martiju da je povalila rasta, iako je moglo da joj dođe do glave da može i suptilnije da se raziđe sa martijem... i dok joj marti očigledno oprašta to deset godina kasnije, rast joj nije zaboravio

Link to comment

Ovo sto kaze Syme, deluje kao da je to uradila da ih rastavi 2002. a da u sadasnjosti kopa da vidi koliko znaju i da li su poceli opet istragu. E sad, da li je to tako ili jos jedna udica za gledaoce - videcemo. :)

Link to comment

 iako je moglo da joj dođe do glave da može i suptilnije da se raziđe sa martijem...

 

Pa ne moze suptilnije, to smo videli u njenom prethodnom pokusaju da ga ostavi. Zato ga je i prevarila - da bi joj se definitivno skinuo sa grbace.

Link to comment

ali ona je sama odlučila da mu oprosti tada (naravno, na njegovo insistiranje, ali koji pa muž ne bi insistirao?), mislim nije provela narednih osam godina sa njim samo zato što nije mogla da ga skine s grbače? posle osam godina mozganja palo joj na pamet da bi mogla da kresne njegovog partnera?

Link to comment

ali ona je sama odlučila da mu oprosti tada (naravno, na njegovo insistiranje, ali koji pa muž ne bi insistirao?), mislim nije provela narednih osam godina sa njim samo zato što nije mogla da ga skine s grbače? posle osam godina mozganja palo joj na pamet da bi mogla da kresne njegovog partnera?

 

Nije mozgala osam godina, nego ju je posle tog vremena Marti po drugi put prevario. Zato mu se kresanjem sa Rastom osvetila i istovremeno se osigurala da je nece proganjati.

Edited by Radagast
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...