Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

I think True Detective is portraying a world where the weak (physically or economically) are lost, ground under by perfidious wheels that lie somewhere behind the visible, wheels powered by greed, perversity, and irrational belief systems, and these lost souls dwell on an exhausted frontier, a fractured coastline beleaguered by industrial pollution and detritus, slowly sinking into the Gulf of Mexico. There’s a sense here that the apocalypse already happened. And in places like this, where there’s little economy and inadequate education, women and children are the first to suffer, by and large. There’s a line in a Sherlock Holmes story where Holmes explains to Watson that the evils of the city pale in comparison to the horrors of the isolated countryside, where who knows what terrors exist in the lonely farmhouse, cut off from civilization and beholden to no oversight? I always sensed that.

Regarding bad men being necessary to stop the other bad men, that’s probably more true than I’d like it to be, but the point exists outside of gender: You need physically capable, courageous, and potentially violent people to deal with the violent, dangerous people.

 

Minijatura. 

Edited by McCabe
Link to comment

Regarding bad men being necessary to stop the other bad men, that’s probably more true than I’d like it to be, but the point exists outside of gender: You need physically capable, courageous, and potentially violent people to deal with the violent, dangerous people.

 

Link to comment

Tu foru si već probao i nije bila smešna ni prvi put. 

 

edit: Odnosi se na klip nekog domaćeg benda, koji je volšebno nestao iz gornjeg posta.

Edited by McCabe
Link to comment

Inače, mislim da ti je neko već pisao ali probaću i ja. Postoji izazov u polemisanju sa tobom jer si postavio neke okvire i parametre, u okviru njih podigao tužbu i sad bi trebalo da neko odbrani seriju od te kritike. Kadija, sudija i taj rad.

 

Opet, čitajući ovaj intervju i tvoj preprič famozne kritike izgleda da je izazov globalne prirode. 

Link to comment

Inače, mislim da ti je neko već pisao ali probaću i ja. Postoji izazov u polemisanju sa tobom jer si postavio neke okvire i parametre, u okviru njih podigao tužbu i sad bi trebalo da neko odbrani seriju od te kritike. Kadija, sudija i taj rad.

 

Opet, čitajući ovaj intervju i tvoj preprič famozne kritike izgleda da je izazov globalne prirode. 

 

 

Kakav kadija, kakvo suđenje, nemam pojma šta te spopalo. Ne znam stvarno zašto ovo doživljavaš kao napad, a posebno ne zašto smatraš da je seriji potrebna nekakva odbrana. Ne znam šta će na kraju ispasti, a osećanja prema seriji su mi izmešana - ne napadam je, nego prosto pišem o nekim dilemama koje imam o njoj, ne samo povodom ovog konkretnog problem. Inače, prvi deo ove minijature koju si stavio zaista zvuči dobro, ali se bojim da je zapravo preozbiljan za samu seriju, koja je uglavnom bravado sa pucanjem i pevanjem filozofiranjem.

 

U stvari, sve mi je jači utisak da Picolato toliko pojašnjava seriju zato što ona sama ne uspeva da iznese različite slojeve značenja koje joj je namenio.

Link to comment

Ja ne znam šta bih rekao, a da mi se poveruje. Meni je sve vreme najjači utisak ovo što je sažeo u citiranom pasusu. Propadanje, razgradnja, beznađe, ludilo, udarci istog niotkuda, verski fanatizam, zakon jačeg... To je pravi horor aspekt serije i to se sve vreme jasno oseća. 

 

Mislim, ja kad napišem (pre 20ak strana) da je serija vrlo dobra ali vrlo mučna, odjednom se pojavi roj referenaca kojima mi se objašnjava šta se time hoće, a onda posle pet strana mi se objašnjava da se to nešto nije postiglo. 

 

Ne mislim na tebe nego generalno.

 

Meni je ovaj topik kao taj Žuti kralj. Čim uzmem da ga čitam, obuzme me neko ludilo. 

Link to comment

@McCabe

 

:lolol:  (za Žutog kralja)

 

Pa okej, ne mislim da je moj utisak išta vredniji od tvog (utiskometrija!). Pričamo samo, ništa više. Ja stvarno nisam načisto šta zapravo mislim o seriji, i tako je još od prve epizode.

 

A mislim da je ovom Picolatovom najbliže ono što Morgana priča sve vreme - ko poslednji izađe iz Lujzijane nek- ugasi svetlo, itsl. Tzv. drugolujzijanstvotm.

Link to comment

 

Mislim, ja kad napišem (pre 20ak strana) da je serija vrlo dobra ali vrlo mučna, odjednom se pojavi roj referenaca kojima mi se objašnjava šta se time hoće, a onda posle pet strana mi se objašnjava da se to nešto nije postiglo. 

 

 

E, to je to. :lolol:

 

Inače, moja dijagnoza je da te je trenutno obuzeo HL sindrom.

Link to comment

I ja sam prilično siguran da je Megi nekako umešana u priču. Ali sumnjam da je na vrhu piramide, a ko bi mogao biti - nemam pojma. Nije ni scarface, to sam siguran. (čini mi se da se pominjao ovde u tom kontekstu...slabije čitam, smučili ste mi se tamo negde oko pete epizode :P). Rekao bih da je on samo sick bastard zadužen za najprljavije poslove.

Megi i njeni roditelji su iz kraja. Ona seksovala pa najurila Rasta  95-te, kada je poceo da intenzivnije da njuška. Jaaako mi smrdi na nju. Hihihihiihihihihihi...

Megi i njeni roditelji su iz kraja. Ona seksovala pa najurila Rasta  95-te, kada je poceo da intenzivnije da njuška. Jaaako mi smrdi na nju. Hihihihiihihihihihi...

Edited by Roger
Link to comment

ne ne, megi 100% glavni zlotvor, nezaposlena domaćica, zapuštena deca, ta mora da ima neki nezgodan hobi, još se obogatila posle razvoda, kako, gde? Ne miriše na dobro

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...