Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

I ja sam prilično siguran da je Megi nekako umešana u priču. Ali sumnjam da je na vrhu piramide, a ko bi mogao biti - nemam pojma. Nije ni scarface, to sam siguran. (čini mi se da se pominjao ovde u tom kontekstu...slabije čitam, smučili ste mi se tamo negde oko pete epizode :P). Rekao bih da je on samo sick bastard zadužen za najprljavije poslove.

Link to comment

па и шејн је умро, не? само публика то не види

 

pa da, na to i mislim. necemo videti, a pamticemo ga kao heroja. doka pamtimo po ok koralu i ne pada nam na pamet da je umro u bolnickom krevetu.

eh sto se podsetih, sad mi se gleda tombstone.

Link to comment

in your face nussbaum!

 

 

To the idea that this is not on purpose, or that the females are one-dimensional, I’d say we’ll agree to disagree. If someone sees Maggie as merely some kind of fuming shrew, then that viewer is revealing their own prejudices, not the show’s

Link to comment

znaci neko treba da kaze picajoli da cuti, posto smara sa ovim silnim intervjuima.

 

negde sam procitala da su u hbou bili totalno zblanuti, posle prve epizode su imali vise zahteva za intervju nego posle pilota game of thrones.

 

meni je malkice simpaticno, ipak. gik u centru paznje, prvo se ne snalazi, a onda bi sa svima da poprica i objasni se.

Link to comment

Da, zaista genijalan odgovor - ja sam to u stvari namerno, a ko ne vidi carevo novo odelo - taj je glup

 

Inače, Ros Dauthat, jedan od mojih omiljenih thinking man's kozervica napisao zanimljiv tekst NYT blogu.

Link to comment

Pa valjda smo se već složili :), ali ovde se ne radi o tome. Sve i da je on u pravu (a ja čak ne tvrdim ni da nije) - ovaj odgovor "ko vidi to i to samo otkriva sopstvene predrasude" je na korak od "i'm rubber, you're glue..."

Link to comment

:lolol:

 

Pročitao sam, pa pričao je on to i ranije, a i Vila Paskin kaže nešto slično. Nije loš pokušaj, a nisam siguran ni da nisu u pravu (opet, zavisi i šta će izvesti na kraju), ali mislim da ovo učitavanje predrasuda nije dobar odgovor Nusbaumki - jer ga ona anticipira i oprilike kaže - razumem da serija cilja na to, ali je tanka linija između zauzimanja POV ovih likova, i njihovog opravdavanja. I mislim da je u novim epizodama to sve izraženije - ti i sama kažeš da je Rast heroj, Poicolato je u nekom skorašnjem intervjuu izjavio istu stvar - da, oni su heroji, nisu anti-heroji. I onda ti cela kritika toxic masculinity malo gubi na snazi - oni su takvi kakvi su, ali nas brane od još gorih ("bad men to keep the other bad men from the door"), neko mora da stoji na zidu, što rek' Džek Nikolson u Few Good Men. I onda imaš problem, koji Nusbaum sasvim dobro uočava. Videćemo šta će biti na kraju.

Link to comment

 

For me, the worst writing generally just “flips” things: this person’s really a traitor; it was all a dream; etc. Nothing is so ruinous as a forced “twist,” I think.

živ bio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...