Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

skoro sve je vec objasnjeno. detalji ce verovatno ostati za licnu interpretaciju. sumnjam da ce mambo-dzambo-karkoza-kralj u zutom biti objasnjeni. uglavnom, zna se da je to ekipa koja ubija/siluje. ostaje da se vidi ko ce da prezivi.

Link to comment

Danas sam odgledao 1. epizodu. Serija je OK, ima veoma dobru radnju. I sama serija je kvalitetna, jer dolazi iz HBO Productions. Nastavicu sa gledanjem.

Link to comment

lurkujem ja vas od samog pocetka, ali sad moram da se umesam jer mi nesto nije jasno a nisam nasla objasenje ni ovde a ni na reditu. 

 

 

 

ja sam zbunjena pricom oko dore. ona je iz siromasne porodice, moguce je isla u neku od skola, moguce je da je bila zlostavljana kao dete (slika kod majke) ali to nista ne znamo. znamo da je njen muz bio u zatvoru sa leduom i da mu je pokazao sliku. znamo da se kasnije prikljucila crkvi i da su je vidjali sa leduom i sa muskarcem sa oziljcima (mozda erol). 

 

puno ljudi istice sliku kod njene majke kao deo serije "pet muskaraca sa maskama na konjima", ali je ta fotografija napravljena mnogo pre nego sto se ona umesala u crkvu i sa leduom. postoji opcija da je bila umesana kao mala (kroz skolu koja je bila za siromasnu decu pa ima smisla). tu mi nije jasno sto bi njena majka imala fotografiju, pa jos i uramljenu. ne verujem da su delili te slike na roditeljskom. ako je porodica bila deo kulta, moguce je da je ona deo porodicnog stabla sema tutla i onda uramljena fotografija ima malo vise smisla. mozda nije bila zlostavljana nego su je tu doveli i uslikali. 

 

najprostije objasenjenje je da su konjanici sa maskama sa njene slike neki drugi ljudi koji postuju slicne obicaje bez ubijanja i silovanja. u tom slucaju nema veze da li ih je 3 ili 5.

 

jos jedna interesantna stvar je da je ona bas javno izlozena (ne jedina, ali makar prikazuju kao najspektakularnije izlaganje). ako je ona bila umesana kao dete pa se vratila kao odrasla, mozda maskirana petorica i par nemaskiranih (ledu, covek sa oziljcima) nisu znali ko je ona u stvari? mozda je neko iz kulta namerno hteo da ih izlozi jer su ubili nekoga koga nisu smeli? ili je ona napravila nesto za sta su hteli javno da je kazne. 

 

 

to sam ja izfantazirala, ali ocigledno je sve mnogo prostije.  

Link to comment

@paculla

okolnosti dorinog ubistva i mene kopkaju. okolnosti, ne u smislu zasto bas ona i zasto na taj nacin, vec - zasto tako... neoprezno? kult je do tada izgurao skoro deceniju ne skrecuci paznju na sebe, svi nestanci, zlostavljanja, sva ubistva su uspesno zataskana. pa sad, je l se ovde nekome omakla greska ili su se osilili ili eto, splet okolnosti? ali vrlo je moguce da nekog spec. razresenja oko ovoga ne bude tj. da za siru sliku nije ni bitno. 

sto se tice konjanika, to sam skoro sigurna da nije bitno. moguce da je prosto deo lokalnog filklora, ali eto, "u kontekstu" stvarno tera da zamisljas najgore. malo si preanalizirala.  ;)

Edited by Patty Lee
Link to comment

ja sam prvobitno mislila da je rast mozda, kao meknalti u posljednjoj sezoni vajera, izlozio dorin les i zapalio secernu trsku da privuce paznju policije, ali sam brzo odustala od te ideje. ostaje neobicno, mada je mozda samo navlacenje gledalaca, sto je dora nadjena na rodjendan rastove cerke.

a gotovo sigurno je izlozena kao neki znak ili upozorenje.

Edited by morgana
Link to comment

@Patty Lee: To sam i ja pitao nedavno, zašto Dora Lange tako bahato a sve ostale žrtve tako suptilno, sa sve policijskim zataškavanjem? Ali reče neko da je možda u pitanju greška, možda je ta zapaljena njiva trebalo da sagori i drvo i leš i ritualne rekvizite...

 

Ili nam i ne treba neko posebno objašnjenje, jer da je kult ostao skrovit ne bi ni bilo serije.

Link to comment

 

 

...možda u pitanju greška, možda je ta zapaljena njiva trebalo da sagori i drvo i leš i ritualne rekvizite...

meni to deluje najverovatnije i najlogicnije.

svakakve teorije mi padaju na pamet ali stalno se vracam na ono pizzolattovo da je manje-vise sve objasnio u prvoj epizodi + da ne komplikujemo jer ne pokusava da nadmudri gledateljstvo. (osim naravno ako to nije rekao u pokusaju da malo sabije ogromna ocekivanja)

Link to comment

pizzolato itekako pokusava da nadmudri gledatelje, ali mimo serije, sa onim instagram slikama, intervjuima i sl. sto mi je dosta dosadnjikavo.

Link to comment

Jojj, nisam stigla da pratim nikakvu triviu. Hvala ti Bože na Dionisosu što ovde piše. Pošto nisam zdravstveno sposobna da radim celo veče krenula sam u drugo gledanje. Šta sam sve propustila, majko draga!

Link to comment

Možda bude samo jedan

 

e, i to mi je bio trip ranije, da je hart planiran za sledeceg jelou kinga ali da ce da prekine lanac.

 

a sto se dore tice, u duhu price bi mozda i tu bilo prekidanje lanca, tj da je neko iznutra, iz kulta, izlozio jer hoce da skrene paznju policiji. to mi je jedna od pet sest teorija pri kojima sam sada sto se kulta tice :D.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...