Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Svidja mi se teorija da Rast ima neki rak (ass cancer!), pa se zato i vratio, a onda ima smisla i ona recenica posle posete dementnoj crnkinji: "She said death is not the end... hope she's wrong". Fin motiv, jer nema puno smisla da dzedzis 8 godina na Aljasci i onda ti odjednom dodje da se vratis i rešiš misteriju.

 

Da svodi račune kao Walter White o onoj zimskoj kolibi to je očigledno, ali meni je prvo pao na pamet suicid a ne neizlečiva bolest. Ne znam kako bi sam postavio dijagnozu, ako je rak u pitanju? Osim ako pod Aljaskom podrazumevamo neki urbani centar, a ne divlju vukojebinu.

Link to comment

ima i ona jedna sentenca u martijevoj kancelariji ili šta je već, negde pred kraj epizode, kad sumira svoj život i samo što ne kaže da će da odapne uskoro... i meni izgleda kao najava suicida, mada je i propao načisto, možda ga bolest izjela

Link to comment

Marti spominje ass cancer u nekoj od prethodnih epizoda

 

But

 

Simpatičan kraj sedme epizode u kojoj 2 detektiva ponovo prolaze i ignorišu lika sa kosilicom

 

Link to comment

 

Rasti je svakako na kraju mrtav - u najavi poslednje epizode se vidi "razapet" na krevetu, verovatno kod "žutog kralja" ili nekog od njegovih... što je i logično i efektno za finale. Marti (opet) ostaje heroj i počisti "bandu"

 

Edited by prezime
Link to comment

 

Rasti je svakako na kraju mrtav - u najavi poslednje epizode se vidi "razapet" na krevetu

 

 

хм... прошао сам тај део фрејм по фрејм и не бих рекао да је то раст, под један не види се тетоважа на руци, под два, види један

Link to comment

Marti spominje ass cancer u nekoj od prethodnih epizoda

 

But

 

Simpatičan kraj sedme epizode u kojoj 2 detektiva ponovo prolaze i ignorišu lika sa kosilicom

 

Ali oni ne znaju da ne treba da ga ignorišu
Link to comment

The butler  lawnmower man did it!

 

 

reče neko, TD je Roršah test za publiku. 

mada meni je daleko  od  jasnog šta je to što on isporučuje. a i na stranu moje sposobnosti rasuđivanja, neće biti da je to samo do  gledalaca. The Wire je, npr. mnogo manje nekakav Roršah test, kao i brojne druge dobre serije.

 

Upravo tako. Ne razumem argumente tipa - picolato nam je sve vreme obećavao just another cop show! Nije, naravno, serija je vrtela hiljadu stvari, i ako joj na kraju poispadaju sve osim jedne može samo da se pravi da je to sve vreme i 'tela, ali ne baš ubedljivo. ovo što se nazire u ovoj epizodi, nije čak ni dobar žanr, nego je na ivici parodije, Dragnet an' all.

 

 

 

Kornhaber nailed it:

 

At  the disc-switch opening image of the episode indicated—and as all the procedural work and bromantic drinking and cat-burglary flashbacks confirmed—“After You’ve Gone” was a change-up for True Detective. Yet this show remains, in the words of our colleague Derek Thompson, a “mystic Rorschach blot.” Is it an a good-looking but heavy-handed rehearsal of clichés? Deep dark occult philosophical treatise? Lone Star viral marketing campaign? All that? None?

Here’s one thought that hadn’t occurred to me before: satire.  We’ve always known True Detective plays with the tropes of the cops-and-killers genre, but in this past hour there were times when I wondered whether the show was straight-up making fun of the characters and maybe even the audience. Creepy music and dark lighting ratchets up tension before it’s revealed that Rust’s storage unit is basically a True Detective comment thread in diorama form. A lovely old lady reminisces warmly until some twig drawings send her into a mad fit of coughing and “Carcosa!” The jolly lawnmower man makes a nefarious-sounding reveal to the camera after detectives cut him off mid-sentence and drive away.

 

 

Wire je u tom smislu upravo suprotno - počinje kao just another cop show, a na kraju dobiješ poprečni presek celog društva. I to sve uradi tako suptilno, tako lagano, ni u jednom trenutku na ispuštajući iz ruku žanrovske konce, ne popujući, ne držeći predavanja, showing, not telling.

Link to comment

ali serija je uvijek bila na ivici parodije! 

 

 

edit, od cega je odri bolesna? je li borderlajnerka, sto bi se uklopilo u ono sto smo do sada vidjeli, ili prosto ima neki dijabetes? ili je u pitanju nebitnost oko koje treba da lomimo glavu u pet do ponoc.

Edited by morgana
Link to comment

dada, jasno :)

 

samo sam se osvrnula na to da rast i kol mozda imaju sliku o mastermajndu u koju se kosac ne uklapa

Edited by morgana
Link to comment

Da, to potvrđuje krhkost Rastovog nadmenog nastupa, odnosno pokazuje se da je on stereotipiziran™. Sve luba lepo objasnila na prošloj (ili pretprošloj) strani. Milina.

 

 

 

Isporučuje ozbiljan i kvalitetan krimić u lepom pakovanju. Ništa više, ali bogme i ništa manje.

 

 

taman tako. krimic sa slojem noara i slojem horora, fino i simetricno povezanih. pa ko sta voli. 

 

Bas tako, plus je luba lepo primetila da je ovo ellroy sto posto, cak i ja mogu da potvrdim :D sa sve skupljanjem dokaznog materijala po privatnim stanovima i garazama i udruzivanjem detektiva na vansistemskom resavanju slucaja, koje ce mozda malo uzdrmati sistem, ali ce se sistem, kao i uvek, malo procistiti, ispeglati, poturiti nekog zrtvenog jarca, nekog nasminkati u heroja i nastaviti da sljaka punom parom kao i do tada, hraneci svoju decu (naravno, ostaje da vidimo da li ce se ovo tako i zavrsiti). 

 

Meni je nabolji deo epizode bila prva scena i njihov razgovor u kafani :najez: Samo su im falia kaputi, odela, kravate i sesiri. 

Link to comment

edit, od cega je odri bolesna? je li borderlajnerka, sto bi se uklopilo u ono sto smo do sada vidjeli, ili prosto ima neki dijabetes? ili je u pitanju nebitnost oko koje treba da lomimo glavu u pet do ponoc.

 

ili šta je slikala?

 

a) scenu grupnog seksa, koja može, a ne mora, biti silovanje

b) kruškice i zeleniš iz mentalne ustanove&negdašnje spavaće sobe negdašnjih martija i megi

c) falusoidne oblike

 

a valjda ne može tako samoinicijativno da se odluči da prestane da pije lekove ako je dijabetes ili nešto slično u pitanju, više vuče ka kakvom mentalnom poremećaju... ne znam ko je pomenuo, ali teorija sa dedinom kasetom je trenutno favorit za poreklo lutkica i crteža, nekako mi previše da je mogla da ih zatekne na delu

 

edit

 

i je l nije malo nenormalno da marti dve godine ne vidi majku svoje tinejdžerske ili jedva punoletne dece? mislim, jesu se razišli, ali neku decu imaju, šta znam...

Edited by Evropejac
Link to comment

jesam ja prsla ili u ovoj epizodi imamo dvije posvete lostu?

 

dzuboks kao dezmondov gramofon i 'ne svidja mi se ovo mjesto, nista ne raste u pravom pravcu' kao faradej i sunceva svjetlost na ostrvu?

 

edit, evropejac, slazem se potpuno. tipujem na granicni poremecaj licnosti. prokleta je lujzijana i karkosa grad!

Edited by morgana
Link to comment

Serija definitivno ima puno odlicnih stvari o kojima se svi slazu (gluma, dijalozi, atmosfera, muzika, scenografija…), a paradoksalno njena najslabija tacka je scenario, jer je to trebalo da bude najjaci adut. Tu se slazem sa komentarima da je Pizzolatto mnogo hteo, ali nije isporucio u potpunosti kvaliletno krimi stivo. Iscprljivao se u detaljima, a zapostavio bigger picture. Iako cemo sigurno dobiti neke odgovore u poslednjoj epizodi, puzzle ce ostati nedovrsen, odnosno prica nezaokruzena. Po meni, problem je sto je slozena radnja preambiciozno postavljena u 17-godisnji okvir da se isprica u osam sati. Premalo.

 

Kada je u najavi serije Pizzolatto govorio da ga ne zanima prica o serijskom ubici, vec o onima koji ga jure, odnosno kako ta potera utice na njihov zivot i menja ga potpuno, mislio sam da ce serija biti u fazonu sjajnog filma The Pledge. U njemu prakticno i ne vidimo ubicu i ne znamo o njegovim motivima, ali posto to radi for his own pleasure, nije ni mnogo bitno. Tu je vazno posmatrati opsesiju i raspad lika koga igra Jack Nicholson.

 

Ali, True Detective nema usamljenog serijskog ubicu, pa da to tako prodje. Ovde na delu imamo zlodela vrlo uticajne porodice Tuttle, koja se desavaju vise od decenije, koja su sistemski zataskavana, pa o razmerama zlocina samo naslucujemo. Mi o tim ludacima nista ne znamo. Vec sam u jednom od komentara napisao da je steta sto Jay O Sandersa ima jako malo, cisto sa glumackog aspekta. Ali, ko god da ga je igrao, morala je paznja da bude posvecena Billy Lee-ju, njegovom bratu Eddieju, kao i serifu Childressu. Zanemarivanje tih likova po meni je veliki promasaj serije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...