Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

nije samo vremensko pomijeranje tezista, mada je naravno prevashodno to; '95. gledamo zimski, dionizijski obred, a 2012. proljecni, uskrsnji.

 

ovo je bila 'sidzi do reke' epizoda. bayou nam vise ne izgleda strasno. ovo nije paganski ciklus izmedju dvije poplave nego istorija. prvi put vidimo obalne kuce, ljude normalnih reakcija. 

 

opet su set dizajn i kostim veoma indikativni i sjajni.

 

 

 

hartov izlazak iz sistema je sasvim lijepo uradjen, kad razmislim.

Edited by morgana
Link to comment

Ima smisla to što kažete za prelaz iz prošlosi ka sadašnjosti, sa flešbeka na standardni format, ali izdržaćemo nekako do kraja i ovako. Ja sam se nadao da će cela radnja biti ispričana tokom onih saslušanja, da bude "... i svi se udavili, i ostala samo ta jedna daska, i eto" ali to i nije bilo baš realno za očekivati. Ipak, malo mi je demistifikujuće kad sad vidimo onu dvojicu detektiva kako bezveze lutaju kanalima i svađaju se da li je trebalo da se skrene levo kod R'lyeha. 

Link to comment

Picolato isporučujuje ono što je rekao, dinamikom kojom je rekao. E sada, šta bi ko tu voleo da vidi (učita) to je druga stvar.

Link to comment

Ipak, malo mi je demistifikujuće kad sad vidimo onu dvojicu detektiva kako bezveze lutaju kanalima i svađaju se da li je trebalo da se skrene levo kod R'lyeha. 

 

Nažalost, ta demistifikacija je vazda bila omiljeno oružje kod relativizacije.

 

edit: ne pismenost

Edited by Lrd
Link to comment

+1

 

inače, nešto slutim da će na kraju biti utisak da je Picolato mnogo hteo, mnogo započeo... možda je do mojih očekivanja, ali ovo kuda serija kanda ide je nešto drugo u odnosu na Rastove tripove i teskobu partnerskih razgovora u kolima s početka. uživam i dalje ali izgleda da sam sve vreme hteo da ovo ne ispadne "samo" vrlo dobra pandurska serija.

 

+1, to je i moj generalni utisak.

 

I još nešto. Svi likovi pamte svaki detalj od pre 15 godina, ko, gde, zašto, koje doba dana je bilo  i kakvo je vreme bilo,  ali Rastu promakne čovek na kosilici

Edited by Arkadija
Link to comment

па ту га је марти прекинуо пре него што је стигао да и отвори своју свеску

Link to comment

али су ипак приметни ожиљци

 

Z7MSRZL.jpg

кључно је што су били фокусирани на ледуа, тако да нит је раст посветио довољно пажње, нити остао довољно дуго

Edited by Dionysos
Link to comment

Picolato isporučujuje ono što je rekao, dinamikom kojom je rekao. E sada, šta bi ko tu voleo da vidi (učita) to je druga stvar.

reče neko, TD je Roršah test za publiku. 

mada meni je daleko  od  jasnog šta je to što on isporučuje. a i na stranu moje sposobnosti rasuđivanja, neće biti da je to samo do  gledalaca. The Wire je, npr. mnogo manje nekakav Roršah test, kao i brojne druge dobre serije.

Link to comment

али су ипак приметни ожиљци

 

Z7MSRZL.jpg

кључно је што су били фокусирани на ледуа, тако да нит је раст посветио довољно пажње, нити остао довољно дуго

 

Da, to potvrđuje krhkost Rastovog nadmenog nastupa, odnosno pokazuje se da je on stereotipiziran™. Sve luba lepo objasnila na prošloj (ili pretprošloj) strani. Milina.

 

 

mada meni je daleko  od  jasnog šta je to što on isporučuje. a i na stranu moje sposobnosti rasuđivanja, neće biti da je to samo do  gledalaca. The Wire je, npr. mnogo manje nekakav Roršah test, kao i brojne druge dobre serije.

 

Isporučuje ozbiljan i kvalitetan krimić u lepom pakovanju. Ništa više, ali bogme i ništa manje.

Link to comment

taman tako. krimic sa slojem noara i slojem horora, fino i simetricno povezanih. pa ko sta voli. 

Edited by morgana
Link to comment

Svidja mi se teorija da Rast ima neki rak (ass cancer!), pa se zato i vratio, a onda ima smisla i ona recenica posle posete dementnoj crnkinji: "She said death is not the end... hope she's wrong". Fin motiv, jer nema puno smisla da dzedzis 8 godina na Aljasci i onda ti odjednom dodje da se vratis i rešiš misteriju.

Link to comment

Isporučuje ozbiljan i kvalitetan krimić u lepom pakovanju. Ništa više, ali bogme i ništa manje.

 

Apsolutno.

+sjajna gluma svih likova

+fotografija (35mm :Hail: ) i muzika

+ gomila hintova i referenci

Ostaje poslednja epizoda da vidimo kako će sve zatvoriti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...