Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Pa ta scena sa vikanjem u trejleru je igrala između ostalog i na naša očekivanja u vezi sa ćerkom. A ajde ti reci da smatraš da je ovo slučajnost - položaj igračaka i položaj silovatelja.

Link to comment

могуће је да је видела касету... ако се испостави да је ђед део култа, рецимо

Link to comment

I ja sam bio resio da poslednje dve epizode odgledam zajedno, medjutim po svoj prilici necu izdrzati.

 

Izdrži. Filer je, služi samo kao uvod u finale, biće ti drago kad je sačuvaš jer ovo je kao da si gladan i neko ti da jedan mali ćevap.

Link to comment

Jeste malo bezveze ono na kraju "My family's been here for a long, long time", ali je super kadar gde detektivi idu u jednom pravcu, brod u drugom, a Erol crta krugove u sredini. :)

Link to comment

Pa ta scena sa vikanjem u trejleru je igrala između ostalog i na naša očekivanja u vezi sa ćerkom. A ajde ti reci da smatraš da je ovo slučajnost - položaj igračaka i položaj silovatelja.

 

Gnjhhh... kako te ne mrzi da projektuješ svoja očekivanja na milione gledalaca? Položaj silovatelja, ej... kao da su oba položaja neke izuzetno retke kama sutra akrobacije, pa nemoguće da je slučajnost :isuse:

 

Po stoti (i sada stvarno poslednji) put, detalji kao što je taj sa ćerkom koja crta bludne radnje i sugestivno ređa figurice, to se u 99% slučajeva ispostavi da nema nikakve veze ni sa čim opipljivim. TV drama redovno nabacuje takve McGuffins kao deo građenja atmosfere. Nije svaki pištolj Čehovljev, niti treba da bude.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

за одри је било довољно таквих детаља да је сасвим валидно претпоставити да има некакве везе са причом, наравно могуће је, ако не и вероватно, да то јесу само небитни детаљи са становишта главне приче, али не видим разлог да се унапред одбацује свака могућност повезаности, уосталом било је и много бесмисленијих расправа на овом топику од те

Link to comment

за одри је било довољно таквих детаља да је сасвим валидно претпоставити да има некакве везе са причом, наравно могуће је, ако не и вероватно, да то јесу само небитни детаљи са становишта главне приче, али не видим разлог да се унапред одбацује свака могућност повезаности, уосталом било је и много бесмисленијих расправа на овом топику од те

+1

 

inače, nešto slutim da će na kraju biti utisak da je Picolato mnogo hteo, mnogo započeo... možda je do mojih očekivanja, ali ovo kuda serija kanda ide je nešto drugo u odnosu na Rastove tripove i teskobu partnerskih razgovora u kolima s početka. uživam i dalje ali izgleda da sam sve vreme hteo da ovo ne ispadne "samo" vrlo dobra pandurska serija.

Link to comment

inače, nešto slutim da će na kraju biti utisak da je Picolato mnogo hteo, mnogo započeo... možda je do mojih očekivanja, ali ovo kuda serija kanda ide je nešto drugo u odnosu na Rastove tripove i teskobu partnerskih razgovora u kolima s početka. uživam i dalje ali izgleda da sam sve vreme hteo da ovo ne ispadne "samo" vrlo dobra pandurska serija.

 

+1

 

Ali ja zaista mislim da it's not us, it's him - Picolato jeste obećavao mnogo, te priča o pričama, te meta, te redefinisanje žanra, i tako je i krenulo, ali po svemu sudeći zaista ide ka najtipičnijoj detektivskoj seriji. Mislim nemam ništa protiv, čak volim, ali nije morao da nam obećava brda i doline.

Link to comment

problem sa serijom je sto je naglo presla sa jedne (pre)stilizacije na drugu.

 

feministkinje bi trebalo da budu zadovoljne poslije ove epizode. sta vidimo, krizu muskih uloga. i inace je transgresija uloga, s jedne, i krsenje percipiranih uloga s druge strane, jedna od tema serije. tj podteksta. 

 

edit, ne slazem se da je kraj serije u nesaglasju sa pocetkom, samo je u pitanju jedan pregrub prelaz.

 

tamo gdje smo imali mit i zanrovske konvencije sada je dosla kriza srednjih godina, dva smorena muska lika, opet definisana odnosom prema konkretnim zenama. tj nedostatkom odnosa, dosadom koja sada i harta uvodi u nekakvu vitesku borbu u kojoj stiti opste zene i nejac. u rastovom slucaju, nihilizam kao ideologija zamijenjen je autodestrukcijom.

 

 

 

bicu razocarana ako megi nije znala, makar u naznakama, za mardi gras extended orgijanje.

Edited by morgana
Link to comment

за одри је било довољно таквих детаља да је сасвим валидно претпоставити да има некакве везе са причом, наравно могуће је, ако не и вероватно, да то јесу само небитни детаљи са становишта главне приче, али не видим разлог да се унапред одбацује свака могућност повезаности, уосталом било је и много бесмисленијих расправа на овом топику од те

 

Čisto da se ne zamaja, ja sam učestvovao u raspravi o tome da li je tinejdžerska trojka znak zlostavljanja ili nije, odnosno da li se nadovezuje na niz nagoveštaja ili ne. Ali, stvarno nemam nameru da nastavljam diskusiju, samo da se pomenem. :)

 

Što se tiče primedaba MVP-a i Dilajtove, ne slažem se, ali da ostavimo to za sledeću nedelju, kad budemo imali sve. :)

Link to comment

ma ovo što sam napisao je više na nivou slabo artikulisanog utiska nego nekakvog promišljenog tumačenja. možda je stvar i u tome što se težište radnje pomerilo sa '95 na 2002/12. kako god, ima Picolato još jednu epizodu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...