Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Sta njateke bre, super epizoda, kljucne scene (Megi-Rast, Megi-Marti) odlicne, bas u njima je bila prisutna atmosfera koja krasi™ seriju od pocetka. 

 

koliko shvatam, meni si rekao da kenjam. ono što htedoh reći je da u ovoj epizodi nije bilo Luizijane, nije bilo močvare, minimalističkog hoda radnje i sveprisutne slutnje da nešto loše i mučno samo što se nije dogodilo.

u scenama koje pominješ bio je kao ljubavni trougao, prevara i tuča dva tipa oko žene (Marti rogonja, Marti lovac na jelene, kruna na Dorinoj glavi--javite odma redditu!). ono prvo, makar meni, oličava atmosferu serije, ne ovo drugo. to ne čini epizodu samo po sebi lošom, ali meni nije leglo. 

 

Cekaj,oce li resiti slucaj do kraja sezone?Najavljuju drugu?

 

druga sezona neće imati veze sa ovom. nova priča, novi likovi.

Link to comment

velika sličnost između murala u mentalnoj bolnici i crteščića u spavaćoj sobi martija i megi je ili jedan od najvećih hintova do sada, ili set dizajnersko otaljavanje posla od kog su lovci na detalje, s razlogom, napravili teoriju koja može sve da objasni.

 

sve mi se više čini da će megi izrasti u opasnog negativca u poslednje dve epizode, a da je to povezano sa njenim otpočetka zločesto koncipiranim ćaletom. ako će marti u sledećoj epizodi da vidi fotografije megi kao žrtve pedofila (a videće ili nju, ili ćerke, nema šta da ludi kao mahnit kad su već radili na slučaju silovane i ubijene devojke i seksualno zlostavljane dece), to će pokrenuti rasplet čitave misterije u nekom smeru. moguće je da je megi, preko ćaleta, bila i ostala deo kulta - kao subjekat, žrtva, žrtva i subjekat; voljno ili nevoljno - što bi objasnilo čudno ponašanje ćerke, a nit priče o žrtvovanju sopstvene dece se posle nagoveštaja u slučaju dore lang nastavlja kroz scenu (takođe iz ove perspektive ne previše značajnu) u kojoj rast uspešno okončava slučaj žene koja je ubi(ja)la svoje bebe.

Edited by Evropejac
Link to comment

Bolje se strpi nedelju ili dve da se završi, pošto ima samo osam epizoda u sezoni. Da se ne mučiš bezveze jer je mnogo dobro.

 

+1

 

Kad si već do sad čekao , sačkaj jš malo, pa je sadžgaj za jedan vikend.

Link to comment

koliko shvatam, meni si rekao da kenjam. ono što htedoh reći je da u ovoj epizodi nije bilo Luizijane, nije bilo močvare, minimalističkog hoda radnje i sveprisutne slutnje da nešto loše i mučno samo što se nije dogodilo.

u scenama koje pominješ bio je kao ljubavni trougao, prevara i tuča dva tipa oko žene (Marti rogonja, Marti lovac na jelene, kruna na Dorinoj glavi--javite odma redditu!). ono prvo, makar meni, oličava atmosferu serije, ne ovo drugo. to ne čini epizodu samo po sebi lošom, ali meni nije leglo. 

 

 

Rekao sam to svima, tj. nikome, pa ni tebi. Mislim da se dovoljno dugo svi ovde druzimo da smo dosli do odredjenog nivoa razumevanja kad je neformalana komunikacija u pitanju. Ako si se i pored toga osetio uvredjenim, izvini, nije bila namera. 

 

Ova epizoda jeste malo drugacija (kao sto je npr. bila i cetvrta), ali ne slazem se da nije bilo Luizijane. Rastova poseta Tatlu, meni je i to Luizijana, sta vise onaj neonski krst u njegovoj kancelariji jeziv je skoro koliko i ona napustena skola. Martijev susret sa Bet takodje. Ova epizoda mnogo je vise bila fokusirana na desavanja u zatvorenom prostoru, izuzev (ne mislim slucajno) 

 

 

tuce na parkingu i konacnog susreta Martija i Rasta u sadasnjosti (koji se btw desava u pejzazu karakteristicnom za seriju (i Luizijanu) i koji smo navikli da gledama do sad).

 

Sto se tice ljubavnog trougla, mislim da ovde nema nikakvog ljubavnog trougla (bar ne trougla Rast-Megi-Marti, izmedju Megi-Martija-Martijevih ljubavnica mozda, mada nisam siguran ni za to). Megi je jednostavno iskoristila Rasta i lagano obrisala pod obojicom (cin koji je lik Megi podigao na visi nivo, iako je meni i do sad bio zanimljiv, a svakao ne mogu da se slozim sa izgleda opsteprihvacenim stanovistem da su zene slabo ili lose prikazane u seriji. Mozda samo nisu bile dominante, do sada. I Martijeva ljubavnica i Megi i Martijeve cerke pokazale su prilicnu snagu i upravljacku moc nad navodno dominantnim i kontrolisucim muskarcima. 

 

Licno, najdrazi detalj u ovoj epizodi mi je trenutak kad Marti u besu ustane sa stolice i krene ka Megi, izveli su jebacki nesto tu sa kamerom, poskocio sam i ja zajedno sa njima.

 

Link to comment

Slazem se sa ovim delom o Megi, ona se cini kao vazan igrac u prici, nacin na koji je udaljila Kola, koristeci seks kao wedge izmedju vec poljuljanog partnerstva, plus to sto je njen matori Good Old Boy, neko ko se u prvim epizodama uveliko raspituje o slucaju. Plus deo, kao osvescenja nakon seksa, zene nakon seksa imaju drugaciji dozivljaj od muskaraca, mi imamo sudden clarity ili cak post-cum-guilt, jer smo ispraznili hormone i kapiramo ili da sno zadovoljni izborom ili da smo se zajebali, taj detalj, kao Megi dolazi sebi mi nije legao, nije realan, odglumljen je for Rus' sake.

 

Jos jedan detalj, pocetak ispitivanja, Megi se ponasa kao osumnjicena i ne opusti se dok ne krenu da pricaju o Rasu. ,,in a former life I used to exhaust myself navigating crude men who thought they were clever..."

Crude men, otac, muz, caletovi Good Old Boys from Louisiana, mozda matori Tatl.

 

Nakon drmanja kaveza Tatlu, Megi udaljava Rasa...

Samo mi neki detalji ne leze u prici, to da je Rasti the Box Man, a izgubi narav onako sa onim retosom pri ispitivanju. Dakle neko ko treba da suzbije sve svoje osibine kako bi naterao najvece manijake da priznaju svoj greh, plus, Martijevo ubistvo Ledua, point blank execution style, to mi je vise Rastov stil, jelte, van bixa, vec je delio pravdu po potrebi, ali Marti je klasicna kukavica, someone who plays it safe, deo o ocu, he still could have taken me, neosporeni autoritet, plus igranje na kartu nasilja gde moze, zlostavljao bi Rasa da ovaj nije demonstrirao moc, not worth loosing yoir hands over thingie... malo obrnute uloge ubistvo i napad tokom ispitivanja. Plus poziv na veceru odmah nakon catching the case, tri meseca bez interakcije i onda Megi natera Martija da pozove ovog, cisto da vide da li je sposobniji od Martija, i ovi detalji sa seksualnom zreloscu cerkice, crtezi u skoli, rape scene, a i Megino to tell you the truth I hadnt been fucked like that since before the girls.

Link to comment

 

tuce na parkingu i konacnog susreta Martija i Rasta u sadasnjosti (koji se btw desava u pejzazu karakteristicnom za seriju (i Luizijanu) i koji smo navikli da gledama do sad).

 

Sto se tice ljubavnog trougla, mislim da ovde nema nikakvog ljubavnog trougla (bar ne trougla Rast-Megi-Marti, izmedju Megi-Martija-Martijevih ljubavnica mozda, mada nisam siguran ni za to). Megi je jednostavno iskoristila Rasta i lagano obrisala pod obojicom (cin koji je lik Megi podigao na visi nivo, iako je meni i do sad bio zanimljiv, a svakao ne mogu da se slozim sa izgleda opsteprihvacenim stanovistem da su zene slabo ili lose prikazane u seriji. Mozda samo nisu bile dominante, do sada. I Martijeva ljubavnica i Megi i Martijeve cerke pokazale su prilicnu snagu i upravljacku moc nad navodno dominantnim i kontrolisucim muskarcima. 

 

Licno, najdrazi detalj u ovoj epizodi mi je trenutak kad Marti u besu ustane sa stolice i krene ka Megi, izveli su jebacki nesto tu sa kamerom, poskocio sam i ja zajedno sa njima.

 

 

 

 

elroj ti usao u glavu, sladzo, welcome to the club  :D

 

ovom epizodom je tako sjajno zaokruzen megin lik, u najboljoj tradiciji noara i palpa. kao filis u double indemnity. od srecnih slepih 1990ih u majici za spavanje, do ti parti svetlo plavog kardigancica i feniranih siski. i zakucavanje ovom recenicom koju citira brojler, da mucenom martiju nikada vise ni vijagra nece pomoci.

Link to comment

 

elroj ti usao u glavu, sladzo, welcome to the club  :D

 

ovom epizodom je tako sjajno zaokruzen megin lik, u najboljoj tradiciji noara i palpa. kao filis u double indemnity. od srecnih slepih 1990ih u majici za spavanje, do ti parti svetlo plavog kardigancica i feniranih siski. i zakucavanje ovom recenicom koju citira brojler, da mucenom martiju nikada vise ni vijagra nece pomoci.

 

 

Usao ludak i nece ni da izlali :D Evo sad citam The Big Nowhere, negde sam na pola, kakvo je to majstorstvo pripovedanja, ja nemam reci. Nije mi jasno zasto HBO vec uveliko ne pravi serije po njegovim knjigama, bas bi lepo islo, svaka knjiga po jedna sezona od 10-12 ep, a taman bi imali ovo sto hoce sa True Detectiveom u AHS stilu, svake sezone nov slucaj i nova prica, sa novim likovima, a okvir i siri kontekst LA 40ih, 50ih i 60ih. Plus bi bilo i nekih sporednijih likova koji se pojavljuju u svim sezonama, jedino je steta sto je James Cromwell premator da reprizira ulogu Dadlija Smita. 

 

Sorry za offtopic :)

Link to comment

Plus deo, kao osvescenja nakon seksa, zene nakon seksa imaju drugaciji dozivljaj od muskaraca, mi imamo sudden clarity ili cak post-cum-guilt, jer smo ispraznili hormone i kapiramo ili da sno zadovoljni izborom ili da smo se zajebali, taj detalj, kao Megi dolazi sebi mi nije legao, nije realan, odglumljen je for Rus' sake.

 

Što se te scene seksa tiče, nisam to video kao neki post-orgasmic clarity kod njega. Meni je delovalo kao da je Rust prekinuo pre, khm, kulminacije, dakle da je shvatio da se pretvara i da uopšte nije into it, zato je odmah pita "šta ćeš ti ovde?" Ne znam da li je prosto posumnjao u autentičnost njenog podvriskivanja, ili je fizički osetio da nije... dobrodošao... pa zato.

 

Inače, generalno preterano paranoišeš oko Maggie. Kriterijumom koji primenjuješ bi svakog pretvorio u glavnog osumnjičenog

Link to comment

Moram da priznam da je ta scena zavođenja meni bila izuzetno nategnuta (pun not intended). Istina, nakon što sam pogledao inside the episode, jasnija mi je njena motivacija (ona zapravo želi da uradi nešto preko čega Marti nikada neće moći da pređe i što će ga zauvek oterati iz njenog života). Ali misim da se Rast ponaša potpuno out of character - da, videli smo ranije da tu ima neke privlačnosti, i mislim da je njihovo smuvavanje moglo  da se izvede na ubedljiv način, ali ovo, opa-cupa s nogu  mi je prosto vrlo neubedljivo. Zapravo kao da je zalutalo iz neke znatno slabije serije.

Edited by Syme
Link to comment

nešto je on skapirao u sred seksa i kasnije je zato i urlao na nju, samo je pitanje šta. to da je shvatio šta znači pojebati partnerovu ženu dok je u njoj... malo sutra, ako nije do tada razmislio, neće ni u sred penetracije da dođe do prosvetljenja. zanimljivo je i da ona, prema svom priznanju, odluči da ne kresne strejndžera u baru, a onda dođe kod rasta, da bi uradila to isto... a između toga vidi dokaze na stolu i rastovu opterećenost slučajem

Edited by Evropejac
Link to comment

takvo smuvavanje treba u znatnoj mjeri da oslika megi kao tipskog zenskog negativca. cak je i cvjetno haljince tu, na liniji sa prirodnjackim enterijerima lujzijanskih seljacina koji jedu sopstvenu djecu, za razliku od crvene konvencionalno seksi haljine u baru i bijelog seta kuci sa martijem. kostimograf i set dizajner su carevi.

andjeo i djavo kod bet su kontra toga.

najveci vrh je neonski krst kod popa, zid u staklu i suma koja gotovo da je dio enterijera, naspram rastove celije i krsta sa raspecem. rast spava pod krstom, pop radi pred sumom.

 

jesam li vec rekla da je set dizajner car

 

 

edit, rastu je vljda bilo sumnjivo sto je megi na brzinu sklonila njegovu ruku 

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...