Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Tolko strana o tome sta su autori hteli da kazu, a niko da postavi odgovore na sva pitanja koja muce gledaoce :D

 

 

 

Elem, meni krivo sto Jay O Sanders nije dobio vise screen time-a kao Reverend Tuttle, jer je apsolutno fantastican. Pogotovo sto je verovatno on Yellow King..

 

image.jpg

 

 

Inace, sta mislite sto Cohle nije punih 10 godina popravio far na pikapu?

Link to comment

Far je jasan indikator da on žudi za kolezinom ženom jer oseća da njen moralni kompas pokazuje true north -_-

 

Suvise povrsno gledas na stvari Weenie.. Ja mislim da tu lezi kljuc serije, sto ce se i videti na kraju siguran sam..

Link to comment

Eto, jednom da se složimo.

 

Ali opet, on i kolega moralnorelativizuju sa potpuno različitih strana ka istom zaključku.,,

 

 

Koji on? Nisam siguran da razumem.

 

Pročitah negde u nekom recap-u da je neko napisao kako je ovaj citat male Bet koji si stavio - kolizam. Možda na to misliš?

 

I stvarno, na prvi pogled liči na to - in the long run we're all dead. Ali pogledaj kako je u izvesnom smislu potpuno suprotno od stvari koje Kol govori. Prvo - kod Kola nema boba. Samim tim, Kolova vizija je mnogo mračnija od ove Betine. Ona kaže - sve je dozvoljeno jer nam bob sve dozvoljava! On kaže - nema boba, pa stoga... šta? Onda nam je sve dozvoljeno? To bi se dobro uklopilo i sa onim detaljem kad Kol razgovara sa Megi, o čemu smo već pričali. Ali nije tako prosto. U ovom inside the episode klipu što je Kovalski okačio, Picolato kaže da je Kol "the guiltiest man in the world, because he sees us as all-responsible for everything we do". To je vrlo zanimjivo, i na prvi pogled u najoštrijem mogućem nesaglasju sa Kolovom šopenhauerijanom. Eto ti zanimljivog pitanja. I meni se inače čini da je Kol mučen skoro apsolutnom odgovornošću - ali koja je onda tu funkcija ovog nihilizma? Da li on treba da umrtvi ovaj osećaj, ili ga naprotiv on i izaziva? Ako nema boba, nema ko ni da nam oprosti grehe, pa smo samim tim za sve što učinimo apsolutno odgovorni. Nema foliranja, kao kod Martija - prevariš ženu, pa odeš malo da se moliš sa promise keepers-ima, onda je posle sve okej, spreman si za nove podvige.

 

Sve ovo pod uslovom da ovo nije just  a bunch of shallow deep philosophy.

Edited by Syme
Link to comment

Kakve veze ima da li Cohle koristi mehanizam boga ili ne? Zaključak o opštoj nebitnosti svega što rade se nameće i jednom i drugom, to je valjda očigledno. Krivica je uspešno savladana relativizacijom. A uncaring universe je glavni oslonac HPL proze, incidentally. Slepi sultan Azathoth & all that jazz.

 

Ali back on topic, meni ta mala Beth bolja od one velike Dadario, kako se već zvala. Ass uber tits, mada opet, bondage >>> anal... ne znam, nisam pametan :(

 

Horizontal_1393184755.jpg

Link to comment

Kakve veze ima da li Cohle koristi mehanizam boga ili ne? Zaključak o opštoj nebitnosti svega što rade se nameće i jednom i drugom, to je valjda očigledno. Krivica je uspešno savladana relativizacijom. A uncaring universe je glavni oslonac HPL proze, incidentally. Slepi sultan Azathoth & all that jazz.

 

Pa ako boba ima, i on nas voli, onda ne živimo u uncaring, nego u caring universe. Postoji razlika između all-forgiving i prosto uncaring universe.

Edited by Syme
Link to comment

Koji on? Nisam siguran da razumem.

 

Pročitah negde u nekom recap-u da je neko napisao kako je ovaj citat male Bet koji si stavio - kolizam. Možda na to misliš?

 

I stvarno, na prvi pogled liči na to - in the long run we're all dead. Ali pogledaj kako je u izvesnom smislu potpuno suprotno od stvari koje Kol govori. Prvo - kod Kola nema boba. Samim tim, Kolova vizija je mnogo mračnija od ove Betine. Ona kaže - sve je dozvoljeno jer nam bob sve dozvoljava! On kaže - nema boba, pa stoga... šta? Onda nam je sve dozvoljeno? To bi se dobro uklopilo i sa onim detaljem kad Kol razgovara sa Megi, o čemu smo već pričali. Ali nije tako prosto. U ovom inside the episode klipu što je Kovalski okačio, Picolato kaže da je Kol "the guiltiest man in the world, because he sees us as all-responsible for everything we do". To je vrlo zanimjivo, i na prvi pogled u najoštrijem mogućem nesaglasju sa Kolovom šopenhauerijanom. Eto ti zanimljivog pitanja. I meni se inače čini da je Kol mučen skoro apsolutnom odgovornošću - ali koja je onda tu funkcija ovog nihilizma? Da li on treba da umrtvi ovaj osećaj, ili ga naprotiv on i izaziva? Ako nema boba, nema ko ni da nam oprosti grehe, pa smo samim tim za sve što učinimo apsolutno odgovorni. Nema foliranja, kao kod Martija - prevariš ženu, pa odeš malo da se moliš sa promise keepers-ima, onda je posle sve okej, spreman si za nove podvige.

 

Sve ovo pod uslovom da ovo nije just  a bunch of shallow deep philosophy.

 

meni pizzolatto deluje kao lik koji o filozofiji zna koliko i njegov protagonista cohle, kada (čini mi se u prošloj epizodi) nevešto pokušava da objasni ideju večnog vraćanja jednakog. čitalo se tu i tamo ponešto, ali se slabo od toga razumelo. ako je već hteo da se zamlaćuje nihilizmom, morao je da ode malo dublje i dalje, jer ovako izgleda kao da ni sam nema pojma šta je, zapravo, nihilizam; da postoje pozitivni i negativni aspekti nihilizma, da postoji aktivni i pasivni nihilizam, itd. ako želiš da integrišeš nešto u likove, moraš imati jasno sebi predstavljeno i ono što ne planiraš nužno da prikažeš. čini mi se da to ovde izostaje. ovako deluje kao obično štrpkanje sa svih strana, ne bi li se dojmilo širem auditorijumu i ne bi li se što više ljudi upecalo. zato sam i rekao da mi deluje jadnjikavo ono pisanje po tviteru, u stilu "videćete, sve sam dobro promislio, pokazaće se sledeće sezone". niko neće ostati razočaran.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...