Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Svi jedu slatkiše. Kada nam u filmu/seriji prikažu osobu koja jede slatkiše to ne znači ništa, osim ukoliko film nije o dijabetesu. Onda jedenje slatkiša i te kako ukazuje na nešto.

Edited by AnaDilajt
Link to comment

Jbte, koliko ste stranica potrošili na raspravu o grupnom seksu jedne tinejdžerke. A uopšte se ne vidi koliko to ima bilo kakve veze sa nestalim devojkama i osnovnim zapletom, sem da Marti nije dobar roditelj i da ne razume svoje dete.

 

Ni ja ne volim kada se u neku seriju ubace neki detalji koji gotovo eksplicitno navode gledaoca da razmišlja u određenom smeru, kao lutkice i crteži, pa od toga nema ništa, e to je onda stvarno, protraćena minutaža u epizodi. A da li je mala zlostavljana u detinjstvu ili nije i koliko to ima veze sa njenim seksualnim egzibicijama , ne može se jasno utvrditi.

 

Meni uopšte nije jasno, šta dva crna detektiva sada istražuju? Novi slučaj? Rasta? Šta ih boli briga za odnose Martijeve bivše žene i bivšeg partnera njenog bivšeg muža? Kada im je Rast na kraju prve epizode rekao da počnu da postavljaju prava pitanja, očekivala sam pitanja o mogućim počiniocima, o staroj istrazi, o prečasnom Tatlu isl. a ne poslovno porodične odnose ove dvojice, sa usputnim osvrtom na istragu.

Link to comment

Pa on im je primary suspect, verovatno zato što nemaju nikog drugog. A Tuttle je umro, rekoše, tako da njega ne sumnjiče. Naravno da bi najjednostavnije bilo da uzmu nalog da pretresu taj njegov štek koji nije hteo da im pokaže, a fotografije osumnjičenog na svakom od mesta zločina bi trebalo da budu dovoljno opravdanje da im se nalog izda... Ali tako ne bismo imali sve ove flashback sekvence koje dosta dobro drže dinamiku.

Link to comment

ок, човек са ожиљком је онај са косилице... ово са растом и меги и растовом оставком је било баш разочаравајуће слабо

Link to comment

Pa to kažem, nije da nemaju razloga da smaraju Cohleta i Edina Harta. Ali da odugovlače - odugovlače.

 

Meni jedna krupna stvar nije baš jasna u tom celom zapletu, ako je Cohle 2002. otkrio da se ubistva dešavaju manje-više redovno samo ih dobro prikrivaju, šta je ubice nateralo da odstupe od patterna kod tog jednog slučaja 1995., i da ostave onu sa rogovima onako na videlu? I ako su bar 7 godina posle nje nastavili sa low-key ubistvima, zašto su 2012. počeli opet da ostavljaju leševe na videlu? :unsure: Više me brine da to ostane neobjašnjeno, nego ćerkini crteži iz zabavišta.

Link to comment

нису нужно само та два изложена, ту је она ствар коју је шеф рекао колу да има само нестале особе, не и тела... објашњење би у том случају било да ни ове две нису требале бити пронађене, али видећемо

 

едит: додуше ова из 1995. је на отвореном, што није логично ако покушаваш да тело не буде откривено...

Edited by Dionysos
Link to comment

Pa samo su muški likovi zapravo koliko toliko od krvi i mesa, ženski služe samo za gledanje, jebanje, spasavanje, ili, evo sad vidimo, da budu seme razdora između muških likova.

 

Uporedi je sa The Fall ili Top of the Lake, gde zamisli, žene mogu da budu i akteri a ne samo objekti radnje (ili pak manipulativne sejačice razdora).

 

Zato je ovo serija True Detective a ne Top of the Lake.

 

Uzgred, odgledao sam par epizoda Top of the Lake. Nije li tema novajlije u provinciji jednako stereotipna?

 

Link to comment

Ne znam kakvog novajlije, u Top of the Lake ona niti je novajlija niti je novajlija u provinciji (ona se zapravo vraća u svoj stari kraj). I naravno da su, što rek'o Borhes, sve priče ispričane, zato i jeste značajno kako ih pričaš i da li variraš ili samo ponavljaš opšta mesta.

 

Ne razumem baš ovu duhovitost da je ovo True Detective a ono Top of the Lake. Da, u pitanju su dve različite serije, nisam ni mislio drugačije, ali to ne znači da se one ne mogu porediti kada za to ima osnova. Mada bolje poređenje je, već rekoh između The Fall i True Detective.

Edited by Syme
Link to comment

jbt, sad čitam šta ste napisali na  8 strana, smoriste za sve pare.

Nisam imao pojma sa kakvim predznjanem se mora gledati neka serija, mislim da neću više u životu pogledati ni jednu više

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...