Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

isuse. upozoravanje na pogubnost ili preporuka. cemu ovo, vini? pricas na krajnje nekorektan nacin, tonom koji insinuira da neko mijesa hbo seriju sa skolskim programom. bezveze i tragikomicno.

 

Kao što rekoh, ne insinuiram ništa kad ste ti ili Syme u pitanju, ali kritike koje sam čitao - a kojih se ovde u prolazu dotaknemo - su često orijentisane na taj besmisleni PC pseudo-edukativni aspekt ove serije koji niko nije rekao da postoji. Uvek mi je čudna ta težnja da se ljudi prvo oduševe nečim što malo istupa iz šablona na koji su navikli, a ubrzo zatim počnu da mu zameraju što se ne uklapa u šablon na koji su navikli. 

Link to comment

Ista stvar - jedni su umislili da autor podržava Cohleov nihilizam zato što ga još odavno niko nije ismevao (link u Symetovom postu gore), a drugima je zasmetalo što žene nisu adekvatno predstavljene, pa smo i ovde dobili priču kako je cela serija u stvari male wish-fulfillment fantasy zato što ima T&A...

 

Očekuje se neki angažovani autorski pečat kojim bi se prikucao seriju za aktuelne teme, što im Pizzolato za sada nije dao, a izgleda da i neće. Ali ako u preostale dve epizode neko lupi nešto npr. o legalizaciji gej brakova, kritičari će biti namireni - osetiće da su opet na poznatom terenu...

Link to comment

 može da bude milion stvari koje bi izazvale takvu reakciju. 

 

Moja teorija je da mu je Rast pokazao ovaj topic, a to je Martijeva reakcija na tvoje teoretisanje... we will never know 

 

U stvari ćemo saznati za nedelju dana. Držim fige za svoju teoriju :D

Link to comment

Ista stvar - jedni su umislili da autor podržava Cohleov nihilizam zato što ga još odavno niko nije ismevao (link u Symetovom postu gore), a drugima je zasmetalo što žene nisu adekvatno predstavljene, pa smo i ovde dobili priču kako je cela serija u stvari male wish-fulfillment fantasy zato što ima T&A...

 

Očekuje se neki angažovani autorski pečat kojim bi se prikucao seriju za aktuelne teme, što im Pizzolato za sada nije dao, a izgleda da i neće. Ali ako u preostale dve epizode neko lupi nešto npr. o legalizaciji gej brakova, kritičari će biti namireni - osetiće da su opet na poznatom terenu...

 

 

 

ali syme nije sasvim stao uz autorku clanka :)

 

enivej, aj dajte teorije, ko je kapiten u malom klubu silovatelja i ubica. zbijmo redove, drugovi! 

Edited by morgana
Link to comment

Nisam ni rekao da jeste. Štaviše, ja mislim da je žena u pravu kad je u pitanju opšta ocena (uzdržanost in the face of hype), samo su joj te zamerke "što nisu prikazali malo jakih ženskih likova kao u ovoj ili onoj seriji gde ih ima" sasvim mnjah.

 

@Ana: Nije loša ideja, mada više smisla ima da bi zaječao kad pročita da vi mislite da su mu kultisti zlostavljali ćerku a on to 20 godina nije shvatio :D

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Nije loša ideja, mada više smisla ima da bi zaječao kad pročita da vi mislite da su mu kultisti zlostavljali ćerku a on to 20 godina nije shvatio :D

 

Ah ostaću bez noktiju do sledeće nedelje.

Link to comment

Vini, aj prihvati moju opkladu - ako Maritjeva ćerka zlostavljana, ti ćeš malo oladiti sa pričom kako je vaka serija samo bunch of stuff that happened, bez ikakvog značenja. Ako nije - ti odredi kaznu za mene.

Link to comment

Kao što rekoh, ne insinuiram ništa kad ste ti ili Syme u pitanju, ali kritike koje sam čitao - a kojih se ovde u prolazu dotaknemo - su često orijentisane na taj besmisleni PC pseudo-edukativni aspekt ove serije koji niko nije rekao da postoji. Uvek mi je čudna ta težnja da se ljudi prvo oduševe nečim što malo istupa iz šablona na koji su navikli, a ubrzo zatim počnu da mu zameraju što se ne uklapa u šablon na koji su navikli. 

 

Vini, stvarnosi uporan kao neko magarence :)

 

Nije u pitanju nikakav edukativni PC aspekt, nego jedan zapravo itekako umetnički relevantan kriteterijum - a to je pitanje da li se autor igra žanrovskim stereotipima ili se, obratno, oni igraju njim. Ako su ti ženski likovi papirnati i objektifikovani, a ovde su svi ili jedno ili drugo, a ponekad i oba, onda ne samo što prosto nisi dobro osmislio svoje likove, nego robuješ žanrovskim stereotipima, nii u stanju da osmisliš i razviješ sopstveni odnos prema njima, da ih upotrebiš u svojen  nove i kreativne svrhe, nego se oni igraju tobom.

Edited by Syme
Link to comment

:lolol:

 

Ma naravno da je nemoguće, ali ovde ima ženskih likova koji nisu potpuno van fokusa radnje, ali su totalni sterotipi. To je ili neki problem sa imaginacijom, ili će ispasti fora na nekom meta-nivou. Ako je ovo drugo, super, ali strepnja mi je veća od nade.

 

Inače, osam epizoda je itekako dovoljno za razvijanje likova - pored pomenutih top of the lake i the fall, da pomenem još i Broadchurch, ali ima i još puno drugih primera. Ovd imamo posla ne sa manjkom vremena (serija ionako ima, sada je to već očigledno, puno praznog hoda) nego sa stereotipizacijom.

Link to comment

Sime je u pravu za zlostavljanje Martyjeve dece, a Vini za to da je nemoguce svim likovima pridati istu paznju u samo 8 epizoda. Eto!

 

Jes' vala, nemoguće je da tinejdžerka sama odabere da želi u grupnjak. Mora biti da je zlostavljanje. To je prirodan sled: iz zlostavljanja proizilazi seks, najveće zlo sveta.

Link to comment

Čemu banalizacija, pobobu? Već smo prošli kroz tu priču i mislim da smo se svi složili da nije u pitanju prosto jedna stvar, nego niz znakova, i toga kako su nam oni prikazani.

 

Ovo nije neka stvarna osoba, o čijoj kompleksnosti i razlozima nie znamo ništa. Ovo je lik u seriji o kome nam je rečeno četiri do pet stvari, od kojih su tri indikatori zlostavljanja u detinjstvu.

Link to comment

Nastavićemo sledeće nedelje ili za dve nedelje, ali poenta priče je da njen seks za mene nije pokazatelj. A ako se ispostavi da jeste, onda je to sranje u seriji i to veliko sranje.

Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...