Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Pa šta ja znam, to dobijam i u Law&Order: SVU i to sa manje mačo izdrkavanja, objektifikacije žena i shallow deep pubertetskog filozofiranja.

 

A pa ne, ne dobija se ništa slično, ni približno ovome u Law and Order. Ma ni izbliza, ne znam kako možeš da porediš takve stvari. Čak je previše i za hiperbolu.

Link to comment

fajt oko martijeve zene bi rastu rad u policiji ucinio nemogucim, da nije dao otkaz. bila mu to namjera ili ne, odlazak je bio jedini nacin da nastavi da radi na slucaju.

 

edit, sto se tice izrazito bezvezne i suvisne megi, interesantno je, mada ne i bitno, da nije hartu pomenula da je rast izgubio dijete, premda je to saznala prije njega.

Edited by morgana
Link to comment

Šta to znači, pokušavaš da ipak upregneš ljubomorni trougao u plot? Džabe, Cohle je već suspendovan i očigledno stonewalled u policiji pre tog fijaska. Morao bi da nastavi da sam radi na slučaju i da se sve to nije desilo.

 

Nego, nadam se da ste sad odustali od ideje da su Hartova deca bila zlostavljana, možda u školi a možda u porodici? Pošto apsolutno ništa od toga nismo videli.

Link to comment

Pa hm, tako je izgledalo na početku, priznajem. Čak je izgledalo da serija razbija stereotipne mačo likove. Ali zapravo, sve sam manje siguran da je to istina. Muškarci su flawed heroji, ali heroji (videćemo naravno do kraja, moguće je da grešim), žene su, u krajnjoj linovi samo paper thins characters, sluts, wives (i to manipulative ones, sada znamo). Naši junaci su prosto hard-boiled, imaju svojih problema, to da, ali srce im je na pravom mestu. Posebno Rast koji je tako wish fulfillment fantasy 15-godišnjeg gotičara, koji čita Šopenhaera, prezire svoje manje načitane drugare i fantazira o tome d azna super-kul borilačke veštine.

 

U poslednjoj epizodi, naši likovi bivaju zavedeni od sweet talking žena. Siroti Marit je čak kupio i tampone! A šta tek reći o Rastu, tom skoro asketskom nihilisti, koga izmanipuliše kolegina žena. Pa bljuc.

 

 

Ja sam prilično razočaran, kao i uvek kad se ispostavi da je Syme bio u pravu :(

 

... a ne, čekaj, to je ipak bio prvi put u istoriji sveta. Čestitam Syme, i ne bilo ti poslednje :P

 

Ozbiljno, glupava mi je bila i ta sama scena osvetničkog zavođenja, i najbrži quickie ikada, i "I fucked your partner, you coward" dijalog koji je u totalu za :isuse: , a najviše od svega razvoj koji sugeriše da su se rastali samo i isključivo zbog žena i vina, umesto zbog nečega stvarno vezanog za sam zaplet. Ispada celih sat vremena samo setup za razgovor koji će Cohle i Hart imati u kafani, i desetogodišnji flashback kroz koji ćemo videti šta i kako i zbog čega. A onda kad Hart čuje šta je ovaj radio, oprostiće mu što ga je tukao, i sledi poslednja epizoda gde će se kao nešto tamo najzad rasplesti <_<

 

Ovaj reviewer kog Syme citira nije da nije u pravu kad kaže da je teško davati ozbiljne ocene pre samog raspleta, pošto bez ozbiljno zadovoljavajućeg finala ovo ostaje samo stilska vežba i jedva primetni omaž sto godina zastarelom weird horor podžanru. Ali za moj ukus previše kenja oko 1) golotinje i 2) manjku jakih ženskih likova. Pa jebote, ne mora svaka serija da ime ensemble cast i da prikaže realistično the plight of young women u modernom društvu, pobogu. True Detective cilja znatno niže, i za sad je na pravom putu da ostavi dobar utisak.

 

Bojim se da cilja, znatno, znatno niže, negde u predelu dela tela koji smo u ovoj epizodi u nekoliko puta videli up close.

 

A potpuno si u prauv za scenu zavođenja. Pirova je moja pobeda! Meni se činilo da će serija izgraditi neki odnos između ovo dvoje - Megi i Rasta, tj. pa ako i dođe do muvanja, da će to onda biti logičan ishod njihove bliskost. Bar je tako izgledalo posle prve epizode. Ama jok, zavela ga da napakosti mužu. Crna ženo, prokleta bila, šta učini o mene!

Edited by Syme
Link to comment

nije suspendovan nego poslat na odmor, razlika je prilicno znacajna.

 

a trougao je visio u zraku jos od prve epizode.

 

edit, nikad nisam vjerovala rastovom nihilizmu

Edited by morgana
Link to comment

Šta to znači, pokušavaš da ipak upregneš ljubomorni trougao u plot? Džabe, Cohle je već suspendovan i očigledno stonewalled u policiji pre tog fijaska. Morao bi da nastavi da sam radi na slučaju i da se sve to nije desilo.

 

Nego, nadam se da ste sad odustali od ideje da su Hartova deca bila zlostavljana, možda u školi a možda u porodici? Pošto apsolutno ništa od toga nismo videli.

 

 

Vini, kao šampion u pogađanjutm ti kažem da si mnogo loš u toj disciplini :)

 

Sada je još izvesnije da će serija ići u tom smeru, jer je jasno da u središtu jeste child molestation plot. Pa sad, možeš da pretpostaviš da u seriji o seksualnom zlostavljanju dece, deca slučajno pokazuju simptome zlostavljanja, ali kako da ti kažem, fat chance.

Link to comment

nije suspendovan nego poslat na odmor, razlika je prilicno znacajna.

 

a trougao je visio u zraku jos od prve epizode.

 

 

Tačno, ali reaalizacija je užasno zakazala.

Link to comment

imate trejler za sedmu epizodu na jutjubu, zadnja scena je interesantna

 

edit, slazem se da je realizacija losa, premda mi megi kao negativac ne djeluje nelogicno, naprotiv

Edited by morgana
Link to comment

E, da što se rivjuerke tiče (Elizabet Nusbaum) - odlično je poređenje sa The Fall, u kojoj zaprvo ubica seje vrlo sličnu shallow deep philosophy (samo što ej tamo u pitanju recikliranje Ničea, e ne Šopenhauera), koja onda biva razbijena single-handedly u vrlo efektnom dijalogu sa policajkom.

Edited by Syme
Link to comment

fajt oko martijeve zene bi rastu rad u policiji ucinio nemogucim, da nije dao otkaz. bila mu to namjera ili ne, odlazak je bio jedini nacin da nastavi da radi na slucaju.

 

edit, sto se tice izrazito bezvezne i suvisne megi, interesantno je, mada ne i bitno, da nije hartu pomenula da je rast izgubio dijete, premda je to saznala prije njega.

 

 

Pa sama si rekla, izrazito bezvezna i suvišna. Ima li u ovoj seriji ženskog lika koji nije izrazito bezvezan i suvišan (osim u smislu dobrih sisa)?

Link to comment

Pa sama si rekla, izrazito bezvezna i suvišna. Ima li u ovoj seriji ženskog lika koji nije izrazito bezvezan i suvišan (osim u smislu dobrih sisa)?

 

Meni nijedan ženski lik u seriji nije bezvezan i suvišan, a kamoli izrazito bezvezan i suvišan. 

Link to comment

Pa evo ova Beth ima sasvim dobro dupe, šta bi ti više.

 

Vini, kao šampion u pogađanjutm ti kažem da si mnogo loš u toj disciplini :)

 

Sada je još izvesnije da će serija ići u tom smeru, jer je jasno da u središtu jeste child molestation plot. Pa sad, možeš da pretpostaviš da u seriji o seksualnom zlostavljanju dece, deca slučajno pokazuju simptome zlostavljanja, ali kako da ti kažem, fat chance.

 

Ne kažem da nije bilo zlostavljanja dece generalno, samo da nema šanse da su zlostavljana Hartova deca - da oni detalji sa crtežima u zabavištu i Barbie gangbang scene nisu nikada bili deo zapleta. Mislim, možda se ispostavi u poslednje dve epizode da jesu, ali imajući u vidu kako ni reč o tome nije rekao niko od roditelja do sada, minimalne su šanse.

Link to comment

BTW, čini mi se da je i u ovoj našoj diskusiji i u većem broju kritika online promiče ona težnja da stavove autora vezujemo za stavove koje njegovi likovi iznose, ili direktno ili u potpunoj suprotnosti. Dakle ako Cohle priča Šopenhaurijanu™ ona mora da je Pizzolato tačno tako misli... osim ako neko drugi od likova javno ismeje Cohleov teen angst nihilizam, u kom slučaju je Pizzolato bio parodičan™ i misli sasvim suprotno :fantom:

 

Dobri pisci ne prave Mary Sue likove. Cohleovi stavovi odražavaju samo i isključivo Cohleove stavove, koji su tu radi priče, da bi stvorili određenu atmosferu. Slično važi i za detalje vezane za preljubu, seksizam, opšti manjak morala, i ostaly Symetove omiljene teme - ne sugeriše nam se ništa, pobogu, nije ovo angažovana umetnost, ljudi. 

Link to comment

Pa evo ova Beth ima sasvim dobro dupe, šta bi ti više.

 

 

 

 

 

My point exactly, ništa više za muški wish fulfillment fantasy. Malo nam sriću triba.

 

Ne kažem da nije bilo zlostavljanja dece generalno, samo da nema šanse da su zlostavljana Hartova deca - da oni detalji sa crtežima u zabavištu i Barbie gangbang scene nisu nikada bili deo zapleta. Mislim, možda se ispostavi u poslednje dve epizode da jesu, ali imajući u vidu kako ni reč o tome nije rekao niko od roditelja do sada, minimalne su šanse.

 

 

Stvarno, Vini, baš ti loše ide ova disciplina :)

 

Pogledaj poslednju scenu trejlera za sledeću epizodu koji je Morgana već pomenula, pa mi reci šta misliš daj je u njoj prikazano.

 

Link to comment

Mda, to sigurno Marti vidi snimak nekog kako pipka njegove ćerke? Daj, čoveče... može da bude milion stvari koje bi izazvale takvu reakciju. Prosto više nema vremena da se raspliće neka porodična priča od pre 15-20 godina, treba ipak nekako da završe ovo što su počeli.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...