Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Uf al ste se raspisali bas pred Draft, ja tek malopre pogledao epizodu.

 

 

Toliko sam ravnodusan da mi je najveci utisak kad Frenk dodje kod matorog amisa da sklopi dogovor glede kamenja i kad na kraju, nacelnog dogovora, ustane i onako instiktivno podje da mu pruzi ruku, a ovaj ga iskulira. To je toliko perfidno provuceno-cist antisemitizam.

Pored toga, dalo se naslutiti da ce i Frenk morati da preudzme neku akciju, zatekoh sebe, u sceni kad otkida koznu ivicu poker stola, kako sam glasno rekao "sad ce im jebati mater" - sto je i uradio na neki nacin, ali previse naivno (kao isprazni kazino i onda rokne "jedinog" gorilu, misiiiiiiim).

Ovi troje standardno, jure nesto a nisu stigli nigde. Ovaj gine dok se ovi maze, umesto da je uzeo pandura za "taoca" dok se ne izvuce na sigurno. Takodje crnkinja bradavicom na bradi biva napunja olovom tek tako, bez upozorenja, kao da je obican pozornik.

 

Link to comment

Možda bude da je Vonova žena mastermind zločina....

Padne mi ta misao na pamet svaki put kad cujem Cohena sa A husband leads, a wife commands ali svaki put je odbacim i pomislim that I read too much into it. Plus dalje od toga nisam ni isao, da naprimer pokusam da povezem dogadjaje sa njom i trazim dokaze  njenoj umesanosti.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Uf al ste se raspisali bas pred Draft, ja tek malopre pogledao epizodu.

 

 

Toliko sam ravnodusan da mi je najveci utisak kad Frenk dodje kod matorog amisa da sklopi dogovor glede kamenja i kad na kraju, nacelnog dogovora, ustane i onako instiktivno podje da mu pruzi ruku, a ovaj ga iskulira. To je toliko perfidno provuceno-cist antisemitizam.

 

Pored toga, dalo se naslutiti da ce i Frenk morati da preudzme neku akciju, zatekoh sebe, u sceni kad otkida koznu ivicu poker stola, kako sam glasno rekao "sad ce im jebati mater" - sto je i uradio na neki nacin, ali previse naivno (kao isprazni kazino i onda rokne "jedinog" gorilu, misiiiiiiim).

 

Ovi troje standardno, jure nesto a nisu stigli nigde. Ovaj gine dok se ovi maze, umesto da je uzeo pandura za "taoca" dok se ne izvuce na sigurno. Takodje crnkinja bradavicom na bradi biva napunja olovom tek tako, bez upozorenja, kao da je obican pozornik.

 

kake veze imaju amisi sa antisemitizmom?

 

inace prosla epizoda mi najmanje najgora, moguce zbog toga sto su izgleda nestala sva ocekivanja.

primetio sam samo da su prestali da lice na linca, sad lice na drajv.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Stihovi druge strofe nakon never mind, never mind.....  u svakoj epizodi različiti.

 

mada, može biti da mi se učinilo da je baš u svakoj epizodi različito

 

I live among you
Well-disguised

 

ovo mi od prve epizode interesantno, posle ove sedme ubeđen sam da je ovaj stih posvećen ubici Kaspera

Link to comment

Osip

via TT

ona ga nesto i povede da ga upozna sa investitorima, jel?

kako god, mi nemamo cvrste dokaze da je negativac. doduse, znamo da je lagala frenka da moze da ima djecu, da mu nije rekla da je onaj lik sto ga je dovela da pregovara sa frenkom njen bivsi momak a i da nam picolato kroz odnos prema djeci govori o likovima. dodatno, frenka su sjebali svi a da nije primjetio, pa sto ne bi i ona, ionako je njegova uska i iskrivljena perspektiva dio price, kao sto je to slucaj i sa eni (spasavanje vere koja ni nije nestala osoba, uostalom cijeli enin zivotni put) a na izvjestan nacin i sa polom

Edited by morgana
Link to comment

da, znamo i da je redhed htjela da frenk izidje iz posla

 

ne bih voljela da se ispostavi da je ona negativac

Edited by morgana
Link to comment

I live among you

Well-disguised

 

ovo mi od prve epizode interesantno, posle ove sedme ubeđen sam da je ovaj stih posvećen ubici Kaspera

To je bas prva stvar koju sam primetio u pesmi koja mi je delovala da sugerise ko je ubica, jos kad sam procitao teoriju o Burrisu, pa sam zbog toga pomislio da je ideja  da se "A wife commands" odnosi na Vonovu zenu previse, al ko zna. Na kraju ispada da su napravili seriju po pesmi hahaha.

Link to comment

You serve them well
I'm not surprised
You're of their kin
You're of their kind

 

Ovi stihovi jasno ukazuju na poziciju Ani Bezzerides, kojoj se obraća lirsko ja, a i ona je žena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...