Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ja dosao da napisem da je Pickolato ovoga puta obrnuo stvar: prvi serijal je razvalio a onda zasrao na kraju, drugi je usrao od pocetka ali postoji sansa da ce razvaliti finale.

Bukvalno isto sam i ja pomislio.

Link to comment

kad je pandur naterao onu trojicu da bace pištolje jel nije mogao da im kaže da ih bace negde u pičku materinu a ne sebi pod noge pa da pokupe kroz sekund kad on počne da beži, niđe veze

Link to comment

morgana je dobro primetila da je pickolatu skica priče dobra, ali finiji radovi nešto ne valjaju, okvir polako dobija smisao, no izvedba je loša, previše nelogičnosti i bespotrepštine. nekako mi se von mnogo lako izvukao iz svega, neće to dobro da se završi. nije mi jasno otkud je rej problematičan, samo zato što je bio u kolima? previše smrti za jednu seriju.

 

utisak sezone su sise vonove hanume. oni dekoltei su namerna provokacija gledalaštva.

Link to comment

morgana je dobro primetila da je pickolatu skica priče dobra, ali finiji radovi nešto ne valjaju, okvir polako dobija smisao, no izvedba je loša, previše nelogičnosti i bespotrepštine. nekako mi se von mnogo lako izvukao iz svega, neće to dobro da se završi. nije mi jasno otkud je rej problematičan, samo zato što je bio u kolima? previše smrti za jednu seriju.

 

utisak sezone su sise vonove hanume. oni dekoltei su namerna provokacija gledalaštva.

 

Mislim da je spomenuo da su je najverovatnije ubili nekim njegovim pistoljem sa gajbe. Ali da, ova je jedna od boljih epizoda. Iako sam se verovatno kao i vecina skroz pogubio kada Von krece da nabraja imena raznih stenova i ajvara.

Link to comment

kad je pandur naterao onu trojicu da bace pištolje jel nije mogao da im kaže da ih bace negde u pičku materinu a ne sebi pod noge pa da pokupe kroz sekund kad on počne da beži, niđe veze

četvoricu

 

Cenim da se i sam iznenadio što su ga ovi poslušali i istovremeno odložili pištolje, pa brže bolje da tog što drži mlatne po glavi i uhvati maglu dok ovi ne shvate da su mogli lagano u formaciju širokog razdvajanja, odnosno opkoljavanje, ipak su ti tipovi kolege mu iz struke bivše. (jes, bilo naive u toj sceni)

 

Sam izlazak iz zgrade na kraju mi apsolutno liči na Leona (the professional) kad ga je Stansfild sačekao. Samo ovde su neobjašnjivi i neverovatni parametri da "Stansfilda" pozicioniraju u pravom trenutku i na pravom mestu pri sačekuši - ta zgrada je ogromna i ima više ulaza/izlaza uključujući i izlaze železničkih koloseka, a ovaj ga čekao na pravom izlazu koji još bio i zaključan.

 

Kakav je kraj bio E07, sluti mi da će i Frenk u E08 da prođe kao Karlito, negde na aerodromu kad ga bude Kisko Kid sačekao.

Link to comment

Uz veliku verovatnoću da ću da ispadnem glupa u društvu, ja ne mogu da se povežem ko su to dvoje dece koje neprekidno spominju? kapiram da je to povezano sa dijamantima koji su se pojavili posle Kasperovog ubistva, ali dalje ne pratim. Dosuše, za manjak koncentracije krivim vrućinu+sparinu u Srbistanu koju ne može ni klima da ublaži i previše imena koja se izgovore u sekundi ove serije.

 

najgluple u 7. epizodi mi je to što je gej pandur pobegao kroz šaht koji je davao značajno svetla od gore, a obreo se nekako u unutrašnjosti one zgradetine koja je skroz u mraku i onda je potrefio da izađe baš na ona vrata gde ga je čekao još jedan u nizu korumpiranih moćnika.

Edited by Arkadija
Link to comment

To dvoje dece, brat i sestra, su preživeli pljačku juvelirnice pri kojoj su stradali njihovi roditelji.

 

devojčica je:

 

.... Laura, tada imala 4 godine, sada ~27, 28. Inače, ta devojčica je sekretarica ili asistenkinja ubijenog Kaspera, koja je radila pod imenom Erika, pojavila se u dve scene davajući izjave detektivima o Kasperu.

Velkoro i Bezeridesova su to skontali u motelu.

Vudrou je kopajući po policijskim podacima pronašao da je Kasper bio knjigovođa koji je radio za tu juvelirnicu i da ima sumnji da je umešan u nestanak tih dijamanata kao i dva visoka policijska službenika: šef policije Vinči Holovej i poručnik Buris jer su oboje radili u policijskom departmanu u čijoj nadležnosti je bila juvelirnica te 1992 godine. (najverovatnije pljačkaši juvelirnice ili dobro upoznati sa pljačkašima)
Ta devojčica Laura, odnosno Kasperova sekretarica je mogla da ima motiv da ubije Kaspera kao osveta za ubijene roditelje.

 

 

 

Edited by J-♣
Link to comment

Kapiram najzad picolatov koncept za ovu sezonu. True detectives smo zapravo mi koji pokusavamo da povezemo u paramparcad razbijen scenario :fantom:

Edited by Caligula
Link to comment

Bio sam uveren da su deca sa slike Česanijeva deca. Emily Rios, glumica koja tumači lik Beti Česani ima niz zapaženih uloga u karijeri, neobično mi da joj je rola samo u dve scene.

 

 

Ova deca ista k'o Česanijeva "deca"

k15jm9.jpg

 

Inače, Beti Česani je najavljena za E08.

 

 

Link to comment

Koji je dijalog jadniji, onaj izmedju Bezerides i njenog partnera ili izmedju Frenka i Osipa ili izmedju Bezerides i Velkora (pred kraj)? Ja glasam za prvi, onako ni mali Perica ne zamislja pisanje dijaloga. 

 

- Hvala ti za ovo. Znam da sam ti pre pet epizoda rekla da si djubre i da necu vise da se jebem sa tobom, ali sad reskiras zivot za mene, hvala ti stvarno. Trebalo je da ti se poverim u vezi sa ovim.

- Ma nista, bre, sta ti je. I ja sam bio govno, trebalo je vise da ti pomognem kad su te optuzili za zlostavljanje. Bio sam ljubomoran.

- Ma ne, ja sam tu zasrala, ne ti. Ponekad sam bas nefer prema ljudima.  

- Dodji da te zagrlim. (grle se)

 

 

BTW, cemu uopste ona akciona scena u podzemlju? I zasto ekipa koja hoce da sjebe Frenka ne drzi istog pod prismotrom (pa bi tako mozda otkrili i gde je Velkoro, koji se seta okolo kao da je na korzou, umesto sto to pitaju Vudrua)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...