Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ne vidim cime ste vi odusevljeni sem sto njih troje pred kraj epizode glume superheroje/mocne rendzere uz (sto neko rece) klasicnu holivudsku muziku.
A tek "orgije"?!?! Misiiiiiim ni promil seksipila vidjen u Rast i Megi sceni iz prve sezone. Beziridis je najbolja u uskim farkama i majici sa dubljim izrezom.

Link to comment

 

 

Ne vidim cime ste vi odusevljeni sem sto njih troje pred kraj epizode glume superheroje/mocne rendzere uz (sto neko rece) klasicnu holivudsku muziku.

+1

Nikada nisam imao ovoliko nemanja pojma zasto gledam nesto

Link to comment

Cak sam skapirao da mi se najvise dojme one scene iz helikoptera kad snimaju auto-put (pogotovu nocu kad auti mile) ili panoramu grada, a sve ide na mrtvi slooooow.

Link to comment

Toliko je konfuzna sezona, bas je lose vode. Gledaoci ne mogu da zapamte ko je ko i sta tu radi. Lik Stena i njegovo prisustvo u seriji je paradigma toga. Katastrofalno je uradjen. Nabija nam se na nos kao da je jako vazan (i Vonovom liku i uopste), a scena njegove smrti ili otkrica lesa je toliko neupecatljiva, ma nepostojeca (posebno u poredjenju sa Kasperovom smrcu). O liku ne znamo nista (osim da su ga Frenk i zena mu voleli u pm, sto saznajemo iz njihovih reci, btw), tako da scena sa udovicom i sinom nema apsolutno nikakvu tezinu, kao ni bilo koje pominjanje njegovog imena kroz epizode. 

 

Kasting je ocajan. Svi lose glume, plus mi ni fizicki ne leze svojim ulogama (osim mozda Farela, kojeg ni ta fizika ne moze da povadi), sto stvar cini dodatno otezavajucom, jer je nemoguce vezati se za likove i njihove price. Sporedni likovi bledi, zato su lako i zaboravljivi. 

 

Nedostaje osecaj velike, tihe zavere, izopacnosti, bolestine koja bi trebalo da se krije ispod povrsine, krimosi ne deluju mocno, kao i politicari, panduri, korporacijske budze. Sve to sto oni kao planiraju i oko cega se oni kao dogovaraju ili natezu i sukobljavaju deluje nebitno i nevredno truda. Ne postoje jaki razlozi i motivacija zbog kojih (bas ova) tri pandura krecu ponovo u istragu. To bi valjda trebalo biti iz nekog otpora prema sistemu koji ih je zajebao ili iz licnih, unutrasnjih poriva (mlako prikazano), nesto zbog cega bismo osetili da zele da stvar razjebu i ogole, po cenu spostvenih propasti. Drzavna policajka-sefica, koja ih je ponovo okupila da tajno rade na ovome, pojavljuje se bukvalno niotkuda sa tom zeljom, njeno ranije ponasanje nije ni na koji nacin ukazivalo da se radi o bitnom liku koji ce preuzeti stvar u svoje ruke iz nekog razloga (koji mozda i saznamo do kraja, ali cisto sumnjam). Odnos izmedju tri detektiva bi ovde trebao biti kljucan za dramu, a skoro da ga nema, kao da su se tri stranca slucajno srela i rekla ajde da se igramo pandura. 

 

Da ne vinisem sad oko raznih gluposti, ovde vec pominjanih, kao sto je npr. bedno obezbedjenje orgije, koje sa par udarca mogu da pociste dva pandura (od kojih je jedan pijandura), koji se krecu neprimetno kao macke, kucaju na vrata i bez problema odvode dve zenske (obe drogirane) bez da ih iko od prisutnih cuvara ili ucesnika orgije priupita za zdravlje... A sama orgija prilicno nemastovita. 

 

Ovde je trebalo jos dosta meseci posvetiti debelom radu na scenariju, sa vise ruku koje bi pripomogle, pre nego sto se uopste krenulo sa pripremama za snimanje. I naravno, ponovicu, ocigledno je trebao bolji reditelj. 

Link to comment

:isuse: Boktejebo, ja ovo moram ispocetka sve da overim, potpuno vise ne uspevam da ispratim.

 

Inace, opet onaj motiv brze voznje bez svetala, kao u prvoj epizodi kad gejov otkrije les. Takodje nisam davno video psihopatskiju njusku od gradonacelnikovog sina. 

 

Postaje jezivo, to mi se dopada. Ono sto mi se ne dopada je to sto je sve ovo moglo stati u 2 epizode umesto u 6. 

Ona scena gde Ani kolje onu gorilu, koji joj odvaja noge od patosa mnogo podseca na onog rednecka koji nabada Rusta u prvoj sezoni. 

 

Interesuje me sta se desilo sa njenim siblinzima™, o cemu je vec bilo price u nekoj od ranijih epizoda, sto mozda necemo ni videti. 

Link to comment

Toliko je konfuzna sezona, bas je lose vode. Gledaoci ne mogu da zapamte ko je ko i sta tu radi. Lik Stena i njegovo prisustvo u seriji je paradigma toga. Katastrofalno je uradjen. Nabija nam se na nos kao da je jako vazan (i Vonovom liku i uopste), a scena njegove smrti ili otkrica lesa je toliko neupecatljiva, ma nepostojeca (posebno u poredjenju sa Kasperovom smrcu). O liku ne znamo nista (osim da su ga Frenk i zena mu voleli u pm, sto saznajemo iz njihovih reci, btw), tako da scena sa udovicom i sinom nema apsolutno nikakvu tezinu, kao ni bilo koje pominjanje njegovog imena kroz epizode. 

 

Kasting je ocajan. Svi lose glume, plus mi ni fizicki ne leze svojim ulogama (osim mozda Farela, kojeg ni ta fizika ne moze da povadi), sto stvar cini dodatno otezavajucom, jer je nemoguce vezati se za likove i njihove price. Sporedni likovi bledi, zato su lako i zaboravljivi. 

 

Nedostaje osecaj velike, tihe zavere, izopacnosti, bolestine koja bi trebalo da se krije ispod povrsine, krimosi ne deluju mocno, kao i politicari, panduri, korporacijske budze. Sve to sto oni kao planiraju i oko cega se oni kao dogovaraju ili natezu i sukobljavaju deluje nebitno i nevredno truda. Ne postoje jaki razlozi i motivacija zbog kojih (bas ova) tri pandura krecu ponovo u istragu. To bi valjda trebalo biti iz nekog otpora prema sistemu koji ih je zajebao ili iz licnih, unutrasnjih poriva (mlako prikazano), nesto zbog cega bismo osetili da zele da stvar razjebu i ogole, po cenu spostvenih propasti. Drzavna policajka-sefica, koja ih je ponovo okupila da tajno rade na ovome, pojavljuje se bukvalno niotkuda sa tom zeljom, njeno ranije ponasanje nije ni na koji nacin ukazivalo da se radi o bitnom liku koji ce preuzeti stvar u svoje ruke iz nekog razloga (koji mozda i saznamo do kraja, ali cisto sumnjam). Odnos izmedju tri detektiva bi ovde trebao biti kljucan za dramu, a skoro da ga nema, kao da su se tri stranca slucajno srela i rekla ajde da se igramo pandura. 

 

Da ne vinisem sad oko raznih gluposti, ovde vec pominjanih, kao sto je npr. bedno obezbedjenje orgije, koje sa par udarca mogu da pociste dva pandura (od kojih je jedan pijandura), koji se krecu neprimetno kao macke, kucaju na vrata i bez problema odvode dve zenske (obe drogirane) bez da ih iko od prisutnih cuvara ili ucesnika orgije priupita za zdravlje... A sama orgija prilicno nemastovita. 

 

Ovde je trebalo jos dosta meseci posvetiti debelom radu na scenariju, sa vise ruku koje bi pripomogle, pre nego sto se uopste krenulo sa pripremama za snimanje. I naravno, ponovicu, ocigledno je trebao bolji reditelj. 

Ово ни Вини не би написао.  :fantom:

Link to comment

Zasto Velkoro prica kao da ima tuberkulozu, sapuce i mrmlja kao da ne moze vazduh da udahne?

 

via TT

Cuga, pljuge, pajdo-zele da stvore utisak da se covek raspada, al zato na keca radi zgibove i fizicki ne deluje ni malo zapusteno.

 

Sludge napisao sve sto mislim al me mrzelo da kucam :fantom:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

može biti da će antigona, jelte, u nekoj od sledeće dve epizode da sahrani brata sestru. ako moćnici dozvole.

Vrlo moguće. U spisku "gošći" ostalo ime njene sestre, koje je Ani koristila pri prozivci. Ako je pravi detektiv, imaće to u vidu i gledaće odmah da skloni negde sestru.

 

nego, baš u vezi te scene:

Šta ima Blejk (Frenkov saradnik/asistent - liči na Alana Forda) da tamo radi kao kupler majstor, pa čak i da mu je taj posao tezgarenje. U prvim epizodama Frenk ga je često vodio sa sobom, a nakon nekih sumnji ga postavio kao supervizora u svom Vinči kazinu, da ga ima na oku. Blejk ne bi trebao da bude glup ako je već alav ili ambiciozan. Veliki broj fufica je kastingovao, svaka ga je upamtila, a bio je prisutan kad Deni Santos (zlatni zubi) pozvao jednu sličnu fuficu koja je razvezala jezik o Kasperu. Trebao bi da bude svestan da jedna takva slična može u skoroj budućnosti da opiše njega-Blejka kako radi nešto van Frenkovog biznisa.

Malo mi to nekako nelogično da saradnik takvog kalibra što je Frenk ima smelosti da "tezgari" okolo za druge gazde.

 

Ajd' videćemo možda neko smisleno objašnjenje da li to Blejk menja "tim" i da li mu je bar malo prpa od Frenka

Link to comment

ma nelogično je uopšte da čitava paleta moćnih likova koji imaju šta da izgube, koji su javne ličnosti na uticajnim funkcijama, učestvuje u redovnim masovnim orgijama sa ko zna koliko učesnika. dovoljno je da neko prekrši pravila i izađe u javnost ili stekne kompromitujući materijal, i svi padaju kao domine. pritom, ne govorimo o srbiji, već o državi gde se teško sve to može zataškati. a za ovo u seriji imamo nagoveštaje da postoji godinama i godinama unazad. koja je verovatnoća da se ne pojavi pukotina kroz koju će sve da iscuri? jedino ako nisu upali u vrzino kolo iz koga ne mogu da izađu, ali sve mi se nešto čini da su u kući orgija na dobrovoljnoj bazi.

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...