Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Mene intrigiraju ona dvojica sto su dosli u klub kod Vona po novi dogovor. Ocekujem da ga roknu kad niko ne ocekuje. Osim svih nas koji sad to ocekujemo :D

 

Taf gaj ide i preti meksikancima, gradonacelnika budi cvrgom, reketira pola drzave a spava sa zenom ko posten covek u staklenoj kuci bez obezbedjenja. Pa to ni u Srbiji nema.

Edited by Caligula
Link to comment

a jel ga je rej na kraju nasao na gajbi il u nekom tajnom steku za koji svi znaju gde je?

posto zena u jednom trenutku kaze u fazonu sta ce nam sav onaj prostor, ovo nam je dovoljno.

 

a pederko sto krije zivotni stek u ormaru u prikolici?

i nek mu je sve uzela kad je konjoslav.

Link to comment

Očekuje ih Frenk, koji kao karakter u seriji nije nimalo naivan (malo diskutabilno kako glumi). Uostalom, Jermen novi snabdevač ga nedvosmisleno upozorio na Meksikance koji su istisnuti iz posla.

 

Nešto oko Stena:

 

Sten je njegov stari "poslovni saradnik" pozvan kad je Frenk postao svestan da ga istiskuju iz novih šema još pride ostaje kratak za 5 milki.
Sten je onaj što prska sprejom onog baju koga su čuknuli kolima. A baja je knjigovođa u nekoj ilegalnoj fabrici (neko muljanje sa otpadom) gde Frenk ima neko učešće, a ovaj ga zakida kroz knjigovodstvo.

 

 

Edit: reply to @Mos

Edited by J-♣
Link to comment

možda je gradonačelnik imao neki žur noćas, pa malo dremka sad, hoće to u određenim prilikama :fantom:

 

ima mnogo "intertekstualnih" veza sa prošlom sezonom, rekao bih da su sve ubačene svesno, od kojih su neke važne za razvoj radnje, neke mamac, a neke su tu čisto simbolično; i u kompozicionom pogledu ima sličnosti, recimo i u prvoj i u drugoj sezoni se radnja delom otvara fotografijom iz prošlosti koju jedan od detektiva vidi, upečatljiv momenat.

Link to comment

 

no way. peta je bila pretjerano sranje. ako me sjecanje dobro sluzi, druga i treca su bile najbolje, a meni nije smetala ni prva iako nema mnogo veze s ostatkom serije.

 

Koliko se secam, supruga i ja smo prve dve sezone gledali skoro 8 meseci. :D Secam se da mi nije bilo jasno sta se svima toliko svidja. Onda poslednje tri sezone u 10 dana. Generalno od trenutka kad WW postane "Danger" biva dobro

Link to comment

a jel ga je rej na kraju nasao na gajbi il u nekom tajnom steku za koji svi znaju gde je?

posto zena u jednom trenutku kaze u fazonu sta ce nam sav onaj prostor, ovo nam je dovoljno.

 

a pederko sto krije zivotni stek u ormaru u prikolici?

i nek mu je sve uzela kad je konjoslav.

 

Da to je prosto genijalno. 4 godine cuva bese 20.000$ u prikolici od 2 sa 2 u kojoj zivi keva alkoholicar.

 

I ona bivsa igracica mu u 21om veku u sred Kalifornije ne kaze "Ti si sine gej" nego "Ti si cudan."

Link to comment

I koliko neprirodno pizdi feg pandur, ima vucicevsku dramsku pauzu pre svakog urlikanja. I nula emocija u urlikanju, neki semi-controlled anger. 

 

Najcrnje je od svega sto ja svaki put gledam sledecu, a uopste mi se ne svidja.  :cry:

 

Najjaci lik u ove dve sezone je bio onaj snajperista sto drzi kafanu u prvoj sezoni, ni rec. 

Edited by Plajvi
Link to comment

Ovo se gleda zato sto ima 8 epizoda i znas da ce uskoro kraj pa da vidis sta ce se desiti. da je ovo prva sezona neke dublje price odavno bi se zabatalilo. 

Link to comment

Proletela ova epizoda, sada je zanimljivije. Jedino nije uverljivo da bi ikoga u politici mogli da ucenjuju seksom. To je prilično otrcano i prazno...

Link to comment

Proletela ova epizoda, sada je zanimljivije. Jedino nije uverljivo da bi ikoga u politici mogli da ucenjuju seksom. To je prilično otrcano i prazno...

 

Deluje da nije baš običan seks u pitanju, već neka boleština, to već može da prođe.

Link to comment

ja gledam samo da vidim ocel biti vise epizoda bez one smaracice sa djitrom u kafani :fantom:

 

Tesko, to mu je umetnos' u seriji, mandatori, ne moze bez toga. Kazem, da ne poverujes da je pisao isti covek. Ovo je jeftino na toliko nivoa da je besmisleno govoriti o tome.

 

Mada vidim Ajantu se dopada ful :fantom:

Edited by Caligula
Link to comment

super mi je kako nijedan lik nema neko obično ime. te Semjon te Velkoro te Antigona Bezarides, te major™ Čohano, gej peder Woodrugh... nema da se neko zove Džo Smit kod Picolata, there's no bandwidth for that.

 

inače, najveći preokret u seriji će da bude kad se Uini pojavi na topiku i proglasi drugu sezonu za remek delo :fantom:

 

a meni je ova peta epizoda bila možda i najbolja. bar me je značajno manje iritirala od prethodnih. valjda je ponestalo baterija za dron pa manje slika autoput a Semjon vs. Semjon sad već može da se gleda kao produženi komičarski skeč (zamišljam Mičela i Veba kao bračni par).

što manje visokoparnosti i stavljanja teskobe u reči i stisnute vilice likova a što više policijskog posla i još bi moglo da zaliči na nešto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...