Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Guardian

 

 

:lolol:

pravo kaže. meni npr i dalje nije jasno što se lepa Rejčel uzbudila kad je videla slike plavih dijamanata koje joj je dala sestra (?) nestale devojke. to mora da je bilo nešto važno al ko se seća...

 

moraće češće Farel batinama da uteruje sumirana objašnjenja; meni je bilo vrlo korisno kad je lažni Benedikt Kamberbač objasnio ko je sve umešan u bahanalije kao i da ono neupamtljivo prezime nose brkati major™ i njegov sin.

Link to comment

Odgledao i trecu-preterano smaraju sa e-cigarom.

 

 

A ovog samo malo osolili, ko u Zikinoj dinastiji stavljaju so u patrone :fantom:

 

Link to comment

ali truli detektiv ove sezone su zena, peder i priznavatelj ocinstva nad djetetom zacetim silovanjem u kome on nije ucestvovao :D

fali invalid.

i nema crnaca :o

Link to comment

ima onaj jedan sporedan u policijskoj stanici, kako izgleda, jab mu glavu neku ulogu dao, odiše arizmom.

 

a ex je stvarno peder, ne razumem šta hoće, da sinu oduzme oca i nametne novog, kog je ona odabrala? srećno s tim.

Edited by Malvo
Link to comment

Cak je i gay dohvatio casicu (cokanje) u zadnjoj epizodi. Svi likovi se u nekom trenutku opijaju do besvesti, tu se nastavlja ideja iz prve sezone

Link to comment

ali truli detektiv ove sezone su zena, peder i priznavatelj ocinstva nad djetetom zacetim silovanjem u kome on nije ucestvovao :D

fali invalid.

i nema crnaca :o

 

zbog toga mislim da je nemoguće posmatrati ovu sezonu mimo reakcija na prvu. 

 

ne znam koji je domet internet kritike ali ovo sve deluje užasno usiljeno. kad kažem sve, mislim na ove pokušaje da se zaobiću nagazne mine koje bi pokrenule tematike oko mačizma. zato je vinsov lik opteretio svim onim introspekcijama.

Link to comment

Cak je i gay dohvatio casicu (cokanje) u zadnjoj epizodi. Svi likovi se u nekom trenutku opijaju do besvesti, tu se nastavlja ideja iz prve sezone

meni je delovalo kao da pije spricer. u mojoj knjizi to nije neki alkohol :fantom:

 

ali momenat kad mu ona kaze da je kriminalac, a ON na prvi mah izneveruje, pa pocne da objasnjava sta i kako radi i mora da radi :(

jebeni pavicevski dijalog 1/1

Link to comment

zbog toga mislim da je nemoguće posmatrati ovu sezonu mimo reakcija na prvu.

 

Naprotiv, bolje je gledati bez ikakvog secanja na prvu jer onda izgleda kao skupa krimi sapunica sa odlicnom fotografijom i pristojnim kastingom (mislim pre svega na troje detektiva). U tom slucaju ne bih ocekivao uverljive dijaloge, majstorki naslikane likove i logicne reakcije na radnju.

 

Ovako (rekoh vec posle prve epizode) imamo kupus od likova, njihove besmislene drajvere i radnju koja je sama sebi svrha. U petoj epizodi sam na trenutke zaista osecao da gledam parodiju na krimice.

 

U prvom delu imamo coveka besnog na univerzum jer mu je bez ikakvog razloga oduzeo dvogodisnje dete. Sve reakcije koje su dosle iz tog besa su logicne, uverljive i ne trazimo im skrivena znacenja. Sa druge strane macho partner koji ima problem sa sazrevanjem ali koji takodje u sebi nosi kapacitet velikog gneva jer u sustini ne razume sta mu se dogadja i sta mu impuls pravi od zivota. Njegove racionalizacije prevare koje ispoveda crnim istraziteljima su uverljiva oda poricanju, i tu je takodje sve logicno i ne ostavlja mesta kritizerskom palamudjenju. Prica je briljantno ispricana, napred nazad kroz vreme je sjajan divajs koji je nenadjebivo iskoristen. Jedino poslednjih petnaest minuta TD1 najavljuje da ce dolazeci TD2 biti sranje pre svega namenjeno trzistu.

 

Steta majku mu.

Edited by Caligula
Link to comment

ali truli detektiv ove sezone su zena, peder i priznavatelj ocinstva nad djetetom zacetim silovanjem u kome on nije ucestvovao :D

fali invalid.

i nema crnaca :o

Elegantno to sa crncima zapakovali   ;)

 

Ima ih, producenti im dali uloge autoritarnih likova, ali daleko marginalni u odnosu na bitne likove.

 

 

Jedan od Volkorovih nadređenih u policiji u Vinčiju.

Državni tužilac - stamena crnkinja.

Sudija na ročištu za starateljstvo - Volkorov slučaj.

 

Link to comment

Isti onaj što je ubio Kaspera - sudeći po "potpisu" na lešu.

 

Zašto?

imam neku teoriju, ali imam i bujnu maštu, pa ću poštedeti sve teoretisanja zasnovanog na nekom bizarnom detalju koje je možda greška režisera. ;)

Link to comment

a cujes njega ko je sten!

sten ti je spiritus movens ove sezone. i siva eminencija.

 

 

 

ma niko i nista u parizu i londonu. ubijen u 2. epizodi, zapravo frenkov saradnik koga nesto nismo ni vidjeli nego kroz kukanje o njegovom ubistvu treba da shvatimo da je neko krenuo na frenka

 

 

Edited by morgana
Link to comment

Mene intrigiraju ona dvojica sto su dosli u klub kod Vona po novi dogovor. Ocekujem da ga roknu kad niko ne ocekuje. Osim svih nas koji sad to ocekujemo :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...