Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

 

dvoje pandura dobiše metak u vugla (što je kamera usnimila), ostali petoro metak u telo i posle ič ne mrdaju, a svi nosili pancir, dok je Valkoro dve epizode ranije rutinski izdržao dva hica iz sačmare bez pancira, jedan čak iz prislona, (znam, bila gumena zrna, al zato drobe sve ispod kože) oporavi se tako brzo da je u okršaju bio hitar kao mungos oko zmije

 

Pa jbg, proslo sedam dana izmedju epizoda, opravio se skroz od presamicenosti iz 3. epizode...

Link to comment

izbrojah 6 bandita, 7 pandura i minimum 5 civila koji su pali pogođeni hicem

 

dvoje pandura dobiše metak u vugla (što je kamera usnimila), ostali petoro metak u telo i posle ič ne mrdaju, a svi nosili pancir, dok je Valkoro dve epizode ranije rutinski izdržao dva hica iz sačmare bez pancira, jedan čak iz prislona, (znam, bila gumena zrna, al zato drobe sve ispod kože) oporavi se tako brzo da je u okršaju bio hitar kao mungos oko zmije

 

šteta, naivom ponovo malo okaljali odličnu seriju

Зар није имао панцир?

Link to comment

Meni se čini da je onaj pandur ubio civila, pa popio metak u glavu ubrzo, a onda je Ani Bezzerides dirala njegov pištolj. Baš ga onako izmastila svojim oticima prstiju tako da joj možda pripišu nekakvu vrstu odgovornosti za nešto.

 

 

 


Previse ocekujete od serije kojoj je jedini cilj gledanost i profit. Ustvari, njih zabole za gledanost, dokle god ima reklama i para.

 

O čemu li ti pričaš da mi je samo znati. Ovo je HBO produkcija, em živi od pretplate em ih zabole za reklame. Taj monstum je pre dva meseca oborio jedno mali milion svetskih rekorda na PPV boks meča (100 dolara po korisniku i još su popadali sistemi zbog prevelikog broja uplata), ovo im nipošto nije serija za gledanost niti za profit. Retke su situacije na HBO-u da zbog slabe gledanosti razmišljaju o skidanju serije sa repertoara kao što je to bio slučaj sa serijom The Wire, čiju su gledanost opako ugrozile Desperate Housewives...

Link to comment

Зар није имао панцир?

Kad ga je upucao sačmarom onaj sa maskom neke ptičurine na samom kraju E02 nije imao pancir, to se videlo jasno na samom početku E03.

Ako misliš na završni okršaj u E04, svih 10 pandura nosilo pancir.

Link to comment

A što su ih uopšte meksikanci porokali?

Dobro pitanje čiji će se odgovor rastezati do kraja serije.

 

Moje nagađanje:

Da su ih Meksikanci očekivali više nego jasno. Pitanje je kad im je tačno dojavljeno da ovi dolaze. Da im je javljeno na primer odmah nakon sastanka u stanici policije Mexovi bi odmah na brzinu pokupili sve što imaju i zbrisali. Izgleda im je javljeno neposredno pred dolazak policje. Kad je jedan proveravajući informaciju pogledao kroz prozor na ulici je imao šta da vidi, zgrabio pušku i zapucao. Pošto je bilo rano ujutru, krimosi u to doba verovatno spavaju (ne moraju da idu na posao od7do15) stigli su samo da navuku patike i zbrisali na zadnji izlaz dok je jedan ostao gore i držao im odstupnicu.

Česini (gradonačelnik Vinčija) je očigledno upleten u ono što se dogodilo. Savršeno mu odgovara da se ubistvo Kaspera svali na Meksikance. Ostaje ko je još od pandura direktno umešan. Jedan od sumnjivih mi je Dekser (onaj što je proveravao zalagaonice i doveo Vudroa do dokaza), bez obzira što je poginuo.

Link to comment

odgledao sve 4 odjednom. sta je bre ovo? da nije prve sezone prestao bih na pola prve epizode. ima tu i tamo par

momenata vrednih paznje, ali sve zajedno je nepovezano, dosadno, prepuno do bola glupih dijaloga, ocajne

glume, nelogicnih zapleta. mislim, stvarno?

 

ova pucnjava na kraju je toliko neubedljiva da boli. mislim da je i moja jedinica u vojsci, s prosekom godina 27 i

ultimativnom kurcoboljom, izgledala ubedljivije na poligonu (a izgledali smo kao razbijena banda).

 

ocigledno da ce i dalje voziti na pricu coverupa, ali ni ovo troje bas ne deluju kao eliot nesovi koje treba sprecavati

svim silama da dodju do istine.

 

tri dodatna debilizma - prica sa onim pusenjem u zamenu za naplatu kazne, prica izmedju velkora i sina, bivse zene,

majke i oca oltugedr, i prica o Vonu i Rejli koji ne mogu da imaju dete. jebote, svaki put kad krene neka od tih scena

moram da proverim da mi se nije slucaju promenio kanal. kakvo mucenje.

 

jedino sto mi je ok, to je ta neka usporena moody atmosfera i kamera koju znamo i iz prve sezone.

Link to comment

meni je taj dijalog o potencijalnoj rejlinoj neplodnosti odmah poslije scene sa zemljom koja ne radja avokado najgluplji ovogodisnji komad televizije.

Link to comment

meni je najnajgluplja prica vonova kako se borio sa pacovima kad ga caca ostavio u podrumu.

to satro prica prvi put zeni skojom je godinama.

 

ma sve je jako bedno.

Link to comment

industrija vs priroda u podtekstu me nervira

i svi negativci u mladim danima u istoj komuni, ko u rubikonu, samo bez trakstona spenglera

 

bas je previse svega

Link to comment

industrija vs priroda u podtekstu me nervira

i svi negativci u mladim danima u istoj komuni, ko u rubikonu, samo bez trakstona spenglera

 

bas je previse svega

Aa, svaka čast, žuljalo me isto to ali nisam mogao da se setim tako dobre analogije.  :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...