Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

pa ja sam vec dva puta napisala da ta simbolika ne odredjuje radnju vec daje samo okvir tj nacelno usmjerenje...

mozda nisi citao postove do kraja

 

Jesam, samo ne mislim da simbolika da je usmerenje seriji, već radnja, a simbolika načelni ukras. Naravno, moguće je da te nisam razumeo. :)

Link to comment

Od sličnosti sa do sada viđenim, uočavam zabrinjvajuću sličnost s Nicholas Winding Refnom u pogledu motaže, blabla. 

 

Nadam se da je do piva. 

 

Za sada stvari sa TD teku po planu. (ne računajući Lrdov umalo spoiler Elroja) 

Link to comment

Ja planirao da odgledam sve na kraju ali devojka krenula da gleda pa se ubacih da izbegnem spojlere. Meni je ok, druga epizoda bolja od prve, takodje onaj bajker kurcu ne valja i iskreno nemam ni najmanje interesovanje da saznam sta je radio za black mountain ili odakle mu oziljci. Rejcel dobra, a ni Farel nije los.

 

Nego nisam najbolje skontao sta je nasao u ormanu pre nesgo sto ga je Vrana upucao kao i zasto saradjuje sa Vonom kada je bolno ocigledno da je roknuo pogresnog lika kao silovatelja? Mali je dzindzer a onaj na slici je crn.

Link to comment

Nešto mi govori da će onaj papier-mâché da se provlači kao što je to bila psihosfera u prvoj sezoni.

 

I nisu bili nimalo suptilni po pitanju gejštine bajkera, dobro da mu na čelu nisu napisali.

 

inače nemam šta mnogo da teoretišem do sada, zadovoljam sam kako se razvija

Link to comment
I nisu bili nimalo suptilni po pitanju gejštine bajkera, dobro da mu na čelu nisu napisali.

 

Nisu nimalo suptilni povodom bilo cega, kao da rezira za idiote. Sve na prvu jasno, usiljeni monolozi i dijalozi u funkciji faktografskog ilustrovanja price, ni nalik prvoj sezoni.

 

Sa druge strane, ako se oslobodim tog balasta ocekivanja, (sjajne prve sezone) za sada sasvim solidno. Ne izuva ni u kom smislu ali solidno.

Edited by Caligula
Link to comment

Nisi shvatio Caligulu i ostale. Oni su hteli da kažu kako je super režija kada Robert Benton suptilno prikrije da je lik Anthonyja Hopkinsa afroamerikanac u The Human Stain, suptilno najavljujući njegov izlazak iz ormara, koji se dogodi tek na kraju filma...

Link to comment

heh, ja recimo uopšte nisam izvalio da je klozet gej.  :ss1:

 

nekad je lepo biti idiot. 

pa pazi, potpuno je sumanuto da neko u sred kalifornije u dveiljaditim oce da se ubije smotorom u kamion zato sto ne sme dizadje iz ormana. 

mozda i nije gej, a i da jeste, koga zabole. ne vidim bitnost osim ako se ne ispostavi da je bio kasperova kucka i da ga je licno ubio.

Link to comment

svi likovi imaju problem sa seksualnoscu, pedera mama voli reklo bi se ne bas majcinski, eni je mozebitno maltretirana kao mala, sestra joj je prostitutka ili sta vec, kasper voli da gleda kurve, farelova zena silovana, tu su valjda dezinhibicije tema sezone a gejost lika manje bitna

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...