Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

ok, ima logike, bilo da su joj polubraca ili ne, ali to ne mijenja narocito stvar sto se tice paralela sa mitskom antigonom

 

edit, jesam li dobro upamtila da joj se majka ubila? mislim eni.

Edited by morgana
Link to comment

Cemu reference i izmisljene definicije? Toga je ionako vec prepun gugl.

 

Meni je daleko bitnije na koji nacin ce konacno da udju u slucaj i koliko leprsavo to moze da bude. Licne i porodicne prilike, ta neka tragicnost,bi trebalo da bude sekundarna stvar u celoj naraciji

Link to comment

 

 


Cemu reference i izmisljene definicije?

 

Pa, naracija i reference su da se ljudi igraju analize. Joj, kakve tri boldovane poluglupe reči sam smestio u jednu rečenicu...

 

 

 

 

Dakle, motiv vaskrsnuća je čest motiv trilera, bilo da je dramski kao u, recimo, Diaboliqueu, ili je simbolični kao kod Boama, kada u zadnji čas Gibsonov lik izranja prokraj motora marke Johnson na gliseru...

 

I dalje je zanimljivo, čeka se sledeća epizoda...

Edited by Ajant23
Link to comment

ovo ce vjerovatno kao i u prvoj sezoni da bude nakvasala mitologija pa prizemljeno rjesenje, s tim da smo sada vec upuceni u metod a reference su toliko prenaglasene da ni ne mogu da budu vise od okvira. doduse nismo se nadali ni da ce debeli idiot s naglaskom engleskog lorda biti rjesenje onakve prve sezone.

Edited by morgana
Link to comment

doduse nismo se nadali ni da ce debeli idiot s naglaskom engleskog lorda biti rjesenje onakve prve sezone.

 

 

Nemoj tako, debeli niti je idiot niti mu je naglasak izvorni, samo se kao Zelig prilagodio filmu koji je u tom trenutku bio na TVu u njegovoj memljivoj kucerini. Meni se debeli bas dopada kao izbor scenariste, smeta mi poslednjih petnaest minuta sezone.

 

 

 

I dalje je zanimljivo, čeka se sledeća epizoda...

 

 

Samo da je tebi zanimljivo, Toni se triput upucao od dosade :fantom:

 

Sve se nadam da ce se reditelj malo razigrati u sledecem gemu ko Novak, malo da mu ga da po artizmu a da batali zicer i linearno pripovedanje.

Edited by Caligula
Link to comment

@lrd

 

ma to sa antigonom sto sam pomenula, ona protiv korumpiranog sistema, njen otac sektas sto bi moglo opet da se tumaci kao protivno pravilima drustva (sto je, jel, i edipova prica na izvjestan nacin), majka koja se ubila kao jokasta, sestra koja se zove atina (sto ima veze s edipovim mitom)

dalje, onaj lik i majka mu lolita davidovic sa maltene ponovljenim edipovskim motivom, pa korak dalje i kolin farel sa sinom koji mu nije pravi sin

to su te prenaglasenosti koje vjerovatnije samo nacelno usmjeravaju seriju nego sto odredjuju radnju

da, i ovaj ubijeni je iskopanih ociju, jel, kao i edip (ja lose pamtim imena, sori)

 

na stranu nebitnosti poput lincovstine, to je vise omaz

Edited by morgana
Link to comment

Tu su onda i reference na Dark Blue i Hollywood Homicide, kao i na Bad Boys i White Men Can't Jump, preko supruga Lolite Davidovich, koji se prilično bavi policajcima u LA-ju...

Link to comment

A vranska glava?

 

Ja mislim da je, kao i u prvoj sezoni, ta simbolika sporedni ukras, potpuno nebitna za priču. Ponovo da navedem primer Elrojovog remek-dela Big Nowhere, u kome se radnja u velikoj meri vrti oko nekog serijskog ubice koji je opsednut žderavcima i koji grize žrtve, ali njegova motivacija i njegova lična mitologija nisu uopšte bitni za radnju.

 

U ovoj sezoni sve što smo videli služi da nam pokaže mindset i mindframe glavnih junaka. Valjda smo u prvoj sezoni naučili da je jurenje referenci jalov posao za ovaj žanr?

Link to comment

pa ja sam vec dva puta napisala da ta simbolika ne odredjuje radnju vec daje samo okvir tj nacelno usmjerenje...

mozda nisi citao postove do kraja

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...