Jump to content

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

+ scene u automobilu, Sin Siti style, sto objektiva,ziznih daljina i blendi su koristili u ovoj drugoj epizodi. Pejsazi iz helikoptera prajsles, ma jebali su mu kevu estetikom. Sa druge strane, pedeset paralelnih prica, svaka klise, ne ostavljaju sebi (scenaristi) prostora da iznenade (sem jeftinim trikovima tipa kraj druge epizode).

 

Bas mi krivo, a nisam bio hejter do juce.

 

Uf, ono kad prelijeću ona industrijska postrojenja, prošli su me trnci, podsjetilo me na neki čudan način na Blejd Ranera. 

Link to comment

Uf, ono kad prelijeću ona industrijska postrojenja, prošli su me trnci, podsjetilo me na neki čudan način na Blejd Ranera. 

da,meni je druga sezona za sad ok,ako ste razocarani izostankom akcije,krvi,montaze koju oko ne moze da isprati onda zalim..

Link to comment

Kasting je definitivno problematičan. McAdams prilično neubedljiva u bad-ass roli, Rigginstm 2 epizode ničega, mada kapiram da ga je i scenario prilično ograničio.

 

Treba biti strpljiv, oni silni bodeži, noževi, sečiva... okačeni na perforiranu tablu u gajbi kao alat u radionici dosta surovog obećavaju.

Link to comment

pa, poreklo onih ožiljaka, naročito na ramenu imaće svoju priču, nadam se zanimljivu i interesantnu koja odgovara karakteru

 

deluje mi da je baš tako napisan taj lik u seriji, naizgled bezvoljan, snužden, muče ga traume iz prošlosti, svašta doživeo i preživeo u vojsci...

a onda u zadnje tri epizode njegov bum

Link to comment

Kitsch (heh) dobija ubedljivo najslabiji materijal za sad, citava uloga mu se svodi na to da nabaci mucenicku facu koja govori kako potiskuje gej tendencije.

 

Inace, znamo sta je Pizza igrao dok je pisao scenario:

 

Hotline_Miami_cover.png

Edited by Calavera
Link to comment

Slazem se za fotografiju, ali zato rezija manjka po meni. Ono na pocetku, kad ih gledamo kako pojedinacno dobijajau zadatke od svojih sefova, a izmedju prelazi na patologa kod kog su njih troje zajedno, je dobra zamisao, lose realizovana. Ritam opet problematican, rad sa glumcima ocigledno los, jer svi glume bas lose, od glavnih do epizodnih, a ima sasvim solidnih glumaca ovde. Sto ce reci da je u prvoj sezoni u stvari Fukunaga taj koji je opasno objasnio. 

 

 

Za Farelovog lika bi moglo biti sasvim smisleno da ovde zavrsi svoju pricu, jer je izjavio da je umoran, odnos sa sinom i cela situacija beznadezni, Rejcelki je ubacio cvra, Vonov lik bi sada morao da trazi nov nacin da se poveze sa istragom... komotno bi mogli i da ga ostave mrtvog. Ok, to je sve sad osnov za neki njegov ridempshn stori, sto ce verovatno i biti.

 

Link to comment

Farel dozivljava moralnu katarzu i postaje cisti pandur koji sjebava Vona, motorista gine u stilu Jamesdina, a riba otkriva kitu

Link to comment

Jope da kažem da možda i može da se desi da on nije mrtav, niti da je lik koji ga je napao imao nameru da ga ubije. Patrone se mogu otvarati i puniti čime se hoće, a postoje i patrone sa gumenom sačmom. E sad, ne znam te sa gumenom do koje distance su neletalne, ali meni nije nemoguće da je neko hteo da ga zastraži, te da ćemo Farela do kraja sezone gledati sa slomljenim rebrima, čisto da se doda i fizička muka na unutrašnju.

A možda je i što Sladž kaže. Sačekaćemo sledeću, a ja neću da skačem ka zaključku™.

Link to comment

+1

 

osvetljenje ili rasveta kako se vec to zove je takodje odlicna. sve u svemu, serija je vrlo dobra. necu da poredim sa prvom sezonom jer ovakva je sasvim cool. jedino na sta bih se zalio je gluma. daleko da je losa, ali ima dosta trenutaka gde se farel gubi u smislu... nema talenat i onda mora da "kompenzuje" nedostatak istim sa glumatanjem. ne znam da li sam dobro objasnio, ali ukratko: "ubode pa onda promasi" i tako sve vreme. za njega sam pomislio da ce se desiti nekakvo cudo kada udje u ovu seriju, ipak je corak. farel je sve ono sto smo videli do sada. 

 

neki hajlajti iz ove druge:

 

dobra je scena [u ovoj drugoj epizodi] ona kada se farel i bivsa zena nadju, i onda dodje bez deteta. jebala mu je kevu :D

 

kada su u autu i razgovaraju o elektronskim cigaretama, i kada farel kaze njoj u fazonu: "osecam se kao da pusim kurac robotu!" "D umro sam od smeha!  :lolol:  :lolol:  :lolol:

 

da li jos nekoga atmosfera/slicnost/ambijent/stagod kada se prikaze onaj klub gde je ziva muzika [riba na gitari] podseca malo na filmske scene iz: "only lovers left alive"?

 

 

edit: samo da dodam +1 za fotografiju. 

Edited by hoffnung
Link to comment

Jope da kažem da možda i može da se desi da on nije mrtav, niti da je lik koji ga je napao imao nameru da ga ubije. Patrone se mogu otvarati i puniti čime se hoće, a postoje i patrone sa gumenom sačmom. E sad, ne znam te sa gumenom do koje distance su neletalne, ali meni nije nemoguće da je neko hteo da ga zastraži, te da ćemo Farela do kraja sezone gledati sa slomljenim rebrima, čisto da se doda i fizička muka na unutrašnju.

A možda je i što Sladž kaže. Sačekaćemo sledeću, a ja neću da skačem ka zaključku™.

 

Jebiga, ne vidim potrebu da ga overava na zemlji sa soli ili gumom. Ne znam skoro nista o pancirima, ali kapiram da bi morao da bude mnogo jeben da bi izdrzao onu sacmu sa pola metra iz drugog hica. Videcemo sledece nedelje sta su smislili.

Link to comment

Jebiga, ne vidim potrebu da ga overava na zemlji sa soli ili gumom. Ne znam skoro nista o pancirima, ali kapiram da bi morao da bude mnogo jeben da bi izdrzao onu sacmu sa pola metra iz drugog hica. Videcemo sledece nedelje sta su smislili.

 

Da, skroz si u pravu za to overavanje, ali onda opet - zar ga ne bi overio u glavu? Videćemo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...