Jump to content

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

+1

 

Jedini link sa narednom epizodom, sve ostalo je i dalje neodredjeno i random nabacano. Likovi prenaglaseni do karikature, ne znam jbt, TD1 je sav od gledaoceve intuicije, TD2 intuiciji ne daje sansu, sve je bukvalno objasnjeno.

 

Samo da pohvalim direktora fotografije, znaci jebe kevu kako dominira.

 

+1

Serija je vizuelno uživanje, onaj set kad sjede kod brke u kancelariji je bio kao rad nekog slikara. Vrhunski. Priča i dalje uninvolving, ali jbg, gledao sam i gore zbog toga što su "lijepi za gledanje". Valjda će se popravi. 

 

cPI9Fp1.jpg

Link to comment

+1

 

Jedini link sa narednom epizodom, sve ostalo je i dalje neodredjeno i random nabacano. Likovi prenaglaseni do karikature, ne znam jbt, TD1 je sav od gledaoceve intuicije, TD2 intuiciji ne daje sansu, sve je bukvalno objasnjeno.

 

Samo da pohvalim direktora fotografije, znaci jebe kevu kako dominira.

pa to kazem, sva je u stilu :fantom:

 

jebemu, ova druga je i dalje daleko od neke senzacije, ali u prvoj epizodi onakav kraj je sve samo ne ozbiljan.

 

u svakom slucaju, verovatno najnezasluzniji hajp oko neke serije u blizoj povjesti. ne racunamo got smece.

Link to comment

mladog motoristu glumi gori glumac od vuka kostica.

inace dosta bolja epizoda od prehodne, koja je bila prenatrpana stilom i referencama. ova makar deluje kolkotolko autenticno.

jel i dalje ne gledas?

Link to comment

meni 2. ep losija od prve

nista vredno pomena sem price sa pacovima...i kraja naravno

 

Isto. Meni druga prespora, puna nekih dosadnih dijaloga i scena, par puta sam bukvalno zakucao. Deluje mi da se previše trude da je naprave "teškom" i kompleksnom sa 15 zapleta...

 

Kasting je definitivno problematičan. McAdams prilično neubedljiva u bad-ass roli, Rigginstm 2 epizode ničega, mada kapiram da ga je i scenario prilično ograničio. Von kao krimos za sada ne pije vodu, i sumnjam da će piti. Lik negativca uglavnom pruža priliku za neponovljive role, ali Von je za sada svetlosnim godinama daleko od tako nekog podviga, štaviše od bilo kakve ozbiljnosti. Ferel je još i korektan u odnosu na ostatak (mada nikako ne uspevam da razumem čemu onaj kaubojski kurac što mu visi oko vrata). Gajba pored stanice - :Hail:

 

 

 

I wtf zadnja scena. Kojim čudom će ono preživeti...ako će preživeti

 

 

u svakom slucaju, verovatno najnezasluzniji hajp oko neke serije u blizoj povjesti. ne racunamo got smece.

 

+1 i +1

Edited by ducca
Link to comment

Casting je ziv kurac i to je najveci problem sa serijom.

Neša Slina izgleda vise kao policajac od sva tri "detektiva" zajedno. Von kao krimos je  :lol: , sporedni likovi su bezlicni...

U 3.ep ce se zasigurno ispostaviti da...ostaje ziv sto je masivan  :Jova:  :torbica: momenat...

Link to comment

Ako pancir nije od mitrila, ne vidim kako bi mogao da prezivi point blank hitac.

 

Možda je sačma bila od bibera ili tako nešto, nije moralo da bude ubilačko.

 

Gde je Vini kad je najpotrebniji? :(

Link to comment

+1

Serija je vizuelno uživanje, onaj set kad sjede kod brke u kancelariji je bio kao rad nekog slikara. Vrhunski. Priča i dalje uninvolving, ali jbg, gledao sam i gore zbog toga što su "lijepi za gledanje". Valjda će se popravi. 

 

cPI9Fp1.jpg

 

 

+ scene u automobilu, Sin Siti style, sto objektiva,ziznih daljina i blendi su koristili u ovoj drugoj epizodi. Pejsazi iz helikoptera prajsles, ma jebali su mu kevu estetikom. Sa druge strane, pedeset paralelnih prica, svaka klise, ne ostavljaju sebi (scenaristi) prostora da iznenade (sem jeftinim trikovima tipa kraj druge epizode).

 

Bas mi krivo, a nisam bio hejter do juce.

Edited by Caligula
Link to comment

Ako pancir nije od mitrila, ne vidim kako bi mogao da prezivi point blank hitac.

plus je ptica ubica zesci retard ako ne zamjeti da nema razaranja tkiva

Link to comment

+ scene u automobilu, Sin Siti style, sto objektiva,ziznih daljina i blendi su koristili u ovoj drugoj epizodi. Pejsazi iz helikoptera prajsles, ma jebali su mu kevu estetikom. Sa druge strane, sto paralelnih prica, svaka klise, ne ostavljaju sebi (scenaristi) prostora da iznenade (sem jeftinim trikovima tipa kraj druge epizode).

 

Bas mi krivo, a nisam bio hejter do juce.

e bravo, to je i meni bila asocijacija, sin siti, kad dvajt vozi preklanog dzekija i prica sa njim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...