Jump to content

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

da neko ko 10+ godina radi kao policajac ode čoveku u kuću i isprebija ga pred sinom (i možda još nekolicinom svedoka, tukao ga u dvorištu), sve to lice u lice i bokserom, da pošalje poruku™ valjda. možda serija počinje baš od intenziviranja propasti glavnog junaka, pa je ovo 1 značajan momenat iz kog treba da izvučemo takav zaključak, ne sporim, ali je blagi wtf momenat. ne znam da li je samo u službi karakterizacije lika ili će imati i neku drugu funkciju, možda da ovaj bude suspendovan s posla u nevreme.

 

Nije serija dužna ni na koji način da se drži realnosti u bilo čemu. A to što misliš da takve stvari ne mogu da se dese je malo naivno.

Link to comment

da neko ko 10+ godina radi kao policajac ode čoveku u kuću i isprebija ga pred sinom (i možda još nekolicinom svedoka, tukao ga u dvorištu), sve to lice u lice i bokserom, da pošalje poruku™ valjda. možda serija počinje baš od intenziviranja propasti glavnog junaka, pa je ovo 1 značajan momenat iz kog treba da izvučemo takav zaključak, ne sporim, ali je blagi wtf momenat. ne znam da li je samo u službi karakterizacije lika ili će imati i neku drugu funkciju, možda da ovaj bude suspendovan s posla u nevreme.

da, i meni je to delovalo naivno, sasvim sigurno bi najebao da to uradi. osim ako ga ne stiti vins von, videcemo.

Link to comment

Nije serija dužna ni na koji način da se drži realnosti u bilo čemu. A to što misliš da takve stvari ne mogu da se dese je malo naivno.

 

ako si primetio, a jesi primetio, zato sam i stavio u italik.

Link to comment

Meni scena uopšte nije bila naivna, a ni nerealna. LA je velik grad. Panduracija sama među sobom se ne zna. Prvi komšija je iza dva reda rastinja. Mogao je lažno da se predstavi ali da flešuje značku... 

Link to comment

Kakav krs od epizode, izgleda kao parodija prethodnika. "Everybody gets touched", "Checks and balances. I have to perform my due diligence". :lolol:  

Link to comment

Popizdis je dobio zbog patika koje sin nije nosio, a pogotovu zašto ih nema, a pre toga se dobrano izblamirao sa onom vrećom za kampovanje koju je doneo nakon završenog kampovanja. Karakter lika je takav da je emotivno nestabilan, prikazali su to u nekoliko scena - uopšte ne treba da čudi što je sa predumišljajem izdambarao na polukvarno ćaleta onog zlog derana.

 

Jedan od zanimljivih sitnih momenata mi bilo obraćanje klincu nakon što mu patosirao oca, (parafraziram): "što bežiš, napuštaš oca koji je trenutno u 'sranju' i to zbog tebe...."

Link to comment

meni je samo bezveze bilo kad se ulazi u sitna crevca kad je rejčel pričala sa ćaletom i završila sa "prick, go talk to your dauhter" a on onda za sebe kaže "i just did". kao da ima neko ko to do tad nije skontao.

Edited by theanswer
Link to comment

meni je samo bezveze bilo kad se ulazi u sitna crevca kad je rejčel pričala sa ćaletom i završila sa "prick, go talk to your dauhter" a on onda za sebe kaže "i just did". kao da ima neko ko to do tad nije skontao.

 

Nije samo to, RM kaze "Talk to your daughter. Help her.", na sta on mudro 'razumece ona jednog dana koliko su joj znacili i pomogli ovi nasi razgovori' sam sebi odgovara "I just did".

Link to comment

Okej, ovo je sad već festival sitnih crevaca. Pogledao opet. Jednako uzbudljiva koliko i prva epizoda, prve sezone. Štaviše, dosta paralelna. Završetak dosta sličan. 

Link to comment

pa u obe imaš uvod o likovima uz njihovu predistoriju, koju bolje da gledaš iz dva puta, a onda u finišu imaš slučaj koji se otvara. u prvoj sezoni, rast kaže, start esking rajt kveščns, a ovde su se skupili da rešavaju bulšit kako veli elvis. za to vreme kreće zatvarajuća muzika da prži. 

Link to comment

Okej, ovo je sad već festival sitnih crevaca. Pogledao opet. Jednako uzbudljiva koliko i prva epizoda, prve sezone. Štaviše, dosta paralelna. Završetak dosta sličan. 

 

Zajednicko sa prvom sezonom je ime. 

 

Sat vremena sve sami izmuceni i mracni likovi, pet Rastova u sezoni [ukljucujuci i RM]. Prva i poslednja numera su adekvatne, za seriju koja sebe shvata veoma, veoma, veoma ozbiljno.

Link to comment

Ja zadovoljan prvom epizodom, mislim to je tek neki uvod, da kao malo pohvatamo osnovne karaktere likova i to je to.

 

reg, šta fali da likovi mahom budu takvi? ne bih sada po svaku cenu, na silu, da imamo pet potpuno drugačijih likova koji ništa nemaju zajedničko. ne vidim problem što su izmučeni i mračni

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...