Jump to content

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Vidim da se po netu recenzenti sirom sveta zale na novu epizodu, izgleda mi kao da su ocekivali da ima isti rad kao i prva sezona pa da im se ne svidja na konto tog ocekivanja, ja cu reci samo [glas kovaca iz svetlica] VALJA, VALJA! [/glas kovaca iz svetlica]
Meni je prva sezona bila jaka do samog kraja koji su toliko usrali, da je pravi debakl... antiklimaks... Sto se tice te sezone, bila je prvoklasno kvalitetno odradjena i mnogo dobro su uboli tu jezivu atmosferu ali mi se svidjala za nivo manje nego drugima jer je isla malo sporo za moj ukus, uostalom evo sta sam napisao drugaru preko fejsa sinoc o novoj epizodi:
 

pa da svi redom pisu kako je ovo pad u odnosu na prvu sezonu

 

a jebi ga to je kapiram zato sto su ocekivali da ima isti rad ko prva

 

ovo je fazon nova gudra

 

prva sezona je bila heroin

 

ovo je nesto drugo '_'

 

ne pa prva sezona se sporo razvijala prica, ali je svo vreme bila tmurna, mracna, luzijana, okultizam i sranja

 

a ovde se nema taj filing

 

meni je prva epizoda jako intrigantna

 

svidja mi se sto je jaci tempo

 

i sto su pojacali te zavere, misteriju i sranja a znas koliko se primam na to...

Edited by Staklena Brada
Link to comment

jebiga, meni ovo izgleda ko linc da je snimao. narocito sve delove sa vins vonom, i matorim mrtvim kasperom, ili kako se vec zvase.

cak i motorista lici na malog dzejmsa iz tvin piksa.

mnjah.

Link to comment

ona kad upadaju u lažni bordel?

 

da nije malo nerealno da farel izlomi ćaleta na mrtvo tek tako, boli ga đoka? jest čovek pukao, po frizuri i mustaćima bi se reklo da je serija smeštena u... ne znam, osamdesete (?), ali nije mu lupio dva šamara, otera ga u nesvest.

 

vonova hanuma je stvarno slatkica, doduše čini mi se da isuviše liči na kler iz kuće karata.

Edited by Malvo
Link to comment

Ja se primijo! Sviđa mi se ova doom&gloom atmosfera i zagušljivi kalifornijski bircuzi u kojima pjesme pjevaju najdepresivnije pevačice na kugli zemaljskoj.

 

Još kad krene nešto da se događa, tipa neka radnja tako nešto...

Link to comment

 

Beskrajni minus za Malkinove želje da se smanje panorame autoputeva i pregleda. Još toga, molim. Mislim, snimaka, ne Malkinovih želja.

 

Beskrajni plus za ovo. Ima tih scena i po bronovima i forbrudelsenima i jebe kevu kako dodaju prici, raspolozenju, atmosferi. Sve je upotrebljivo ako se rediteljski pametno koristi.

Link to comment

ona kad upadaju u lažni bordel?

 

da nije malo nerealno da farel izlomi ćaleta na mrtvo tek tako, boli ga đoka? jest čovek pukao, po frizuri i mustaćima bi se reklo da je serija smeštena u... ne znam, osamdesete (?), ali nije mu lupio dva šamara, otera ga u nesvest.

 

vonova hanuma je stvarno slatkica, doduše čini mi se da isuviše liči na kler iz kuće karata.

 

kakve lebronke 80ih?

Link to comment

da neko ko 10+ godina radi kao policajac ode čoveku u kuću i isprebija ga pred sinom (i možda još nekolicinom svedoka, tukao ga u dvorištu), sve to lice u lice i bokserom, da pošalje poruku™ valjda. možda serija počinje baš od intenziviranja propasti glavnog junaka, pa je ovo 1 značajan momenat iz kog treba da izvučemo takav zaključak, ne sporim, ali je blagi wtf momenat. ne znam da li je samo u službi karakterizacije lika ili će imati i neku drugu funkciju, možda da ovaj bude suspendovan s posla u nevreme.

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...