Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Realno Mishel je bolja za provlacenje :fantom:

 

uh.

 

nego koji je bese link na onaj .it za skidanje?

ma, prelepa je misel,nema spora. kansas city je spomenuo dadario zbog seta. jbg, takav set se tesko nalazi. a i devojka je generalno vrlo lepa.

Link to comment

Baš je spor pilot, teško se ulazi u ritam, ali kad se završilo bio sam u fazonu "već?!" Osetno slabiji pilot nego u prvoj sezoni. Ako je pilot prve bio 10, ovaj je slab 8. Malo su previše teatralni, a Farel mi nije toliko raspadnut koliko sam se nadao. Videćemo.

 

Psiho motorista mi je kul, a najbolja scena gde sam mora da se smejem "You like bullying kids, Ass Pen?"

 

Inace, mozda sam pod utiskom jer je upravo citam ali cela epizoda je totalno the big nowhere.

 

Blago tebi što sad čitaš Big Nowhere, ali meni nije to to. U stvari, jeste, ali bez kofeina. Malo je ovde bilo nasilja i izopačenosti za Big Nowhere. Mada, sam kraj dosta obećava.

 

 

Ladno je city manager nosio Malteškog sokola. :lolol:

 

 

 

ma, prelepa je misel,nema spora. kansas city je spomenuo dadario zbog seta. jbg, takav set se tesko nalazi. a i devojka je generalno vrlo lepa.

 

Da, ali Daddario nije quality woman. Ona je stupid little rich slut.

 

Its_Always_Sunny_in_Philadelphia_S08E04_

Link to comment

Inace, mozda sam pod utiskom jer je upravo citam ali cela epizoda je totalno the big nowhere.

 

 

 

Ipak, isto kao što se shvatanje noira subverzira preko vizualne prirode, pre svega nasleđene iz ekspresionizma, isto tako se može subverzirati i preko Kalifornije kao jednog od osnovnih filmskih arhetipa mesta noira. 

 

Facing West from California's Shores, pevao je Whitman. Kalifornija, Sunny State, na obalama zapada po mnogo toga bila je predodređena da bude u srcu dijegeze većine noirova. Mnogo godina kasnije, poštujući sve elemente po kojima je subverziran film noir, pored kompleksne vizualne obrade filma, Polanski i Town smeštaju svoj ponajbolji noir sedamdesetih upravo u LA. Između pustinje i Zapada sa kojim bi se Whitman bukvalno sučelio - Kineska četvrt.

 

Iako je to vrlo kontraverzno, može se reći da su film noir stvorila i pokrenula tri reditelja sa tri filma:

 

Orson Welles -
Citizen Kane
kao prvi film noir u istoriji.

John Huston - 
The Maltese Falcon
, ekranizacija Dashiella Hammetta.

Billy Wilder - 
Double Indemnity
, scenario su skupa pisali Wilder i Chandler.

 

Malteški soko dešava se u San Francisku, Dvostruko osiguranje u Los Anđelesu, dok se Građanin Kejn dešava u Floridi. Ipak, Hearst Castle nalazi se u Kaliforniji na pola puta između LA-ja i SF-a, te nije mnogo teško shvatiti zašto je Kejn premešten iz jedne u drugu najsunčaniju američku državu na obali.

 

Replika iz prvog susreta Velcora i Semyona kao da se osvrće na nekadašnjeg medijskog magnata, prvog glavnog lika u istoriji film noira: This is only information, man. Shit in the air.

Link to comment

Odlično, odlično...

 

Јао, и мени је сад. Не могу да чекам недељу дана, мораћу да погледам још једном вечерас.

Link to comment

Ovo uopste nije lose, meni se svidja. Ljudi sad imaju neka ocekivanja, a prosto je besmisleno ocekivati da ce ovo sad imati isti impact kao ono onda. Treba pustiti seriju (sezonu) da bude ono sto jeste, sama za sebe. 

 

Slazem se sa lrdom da je ritam epizode bio malo off, ali solidno su paralelno ispripovedane i na kraju povezane price. Nick Cave na kraju i Leonard Cohen na pocetku su isto lepi momenti. Eksli, meni u ovoj epizodi ima mnogo manje Elroj vajba nego u prosloj sezoni, ali tek je krenulo. 

 

Glumci ok, cini mi se da za sada pokusavaju da izbegnu da neko dominira kao Mekonahi prosle godine i to mi se dja. Rejcel je bombonica, bice najbolja u sezoni :D Malo su, po meni, omanuli kasting sa onim njenim caletom, ali je zato Dan iz Deadwooda kul. 

 

Ce se gleda.

Link to comment

Ma super je meni glumac, ali nesto mi nije bio uverljiv za ovo. Mozda nece ni imati znacajniju ulogu tokom sezone, tako da ne mora biti ni bitno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...