Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

U pravu si. The real mistery je kako je Deksa Lujzijanski uspeo da ubedi HBO da snimi ovaj fan-boy scrap-book sastavljen od dijaloga doslovno maznutih iz Derdevila i Alana Mura, istrgnutih stranica iz Lavkrafta, i negativaca prepisanih iz Bug Book od Serial Killer Cliches koje ne povezuje apsolutno ništa osim što se nalaze na istom mestu.

 

ne znam je li to pokusaj sarkazma ili nesto drugo. da li si mozda procitao jos nesto sto je picolato napisao, pa ga na osnovu toga poredis sa nepismenim prepisivacem iz srbije? za doslovno prepisivanje ne znam, ali sam sigurna da bi se makar frenk miler uputio na sud kopirajta da je maznuto, da ne pominjem alana mura.

 

no, dobro. ti gledas ovu, a verovatno i druge serije, drugim ocima, ja ne. kao i ti, mnogi ce se uhvatiti sociolosko-psiholoskih detalja koji nisu finisirani ishodom. drugima je, kao i meni, nesto drugo vaznije, te nema razloga da idemo u klin i u plocu.

 

zao mi je, ne znam sta znaci zelene usi, zelena kuca

Edited by luba
Link to comment

rekla bih, istraga zlocinackog udruzenja, posto u centru paznje nije ni zrtva ni pocinilac.

 

ili, procedural, sto bi rekli strucniji od mene.

 

Ajd nek ti bude da si u pravu. Čak i onda - šta radi to zločinačko udruženje? U grupama od pet siluje i ubija devojčice. I onda kao setup koji vidimo sa Barbikama Martijeve ćerke, koji je identičan tome, nema nikakve veze sa tim ubistvima. Znači Pičkolato nema pojma o čemu se radi u njegovoj seriji.

Link to comment

Ne mogu da verujem da se opet priča o ovome. U autorskom delu nema slučajnosti, a tamo gde ih ima one su pozdan znak nesposobnosti i brljanja. Ako ti je glavni zaplet u seriji silovanje devojčica od strane pet maskiranih muškaraca, a istovremeno ćerka glavnog lika pravi scene od lutaka koje prikazuju silovanje barbike od strane pet kenova, onda to može da bude slučajnost jedino ako si totalni dunster.

 

+1

Link to comment

 

seli ljudi da jedu, jedan otišao u klonju. eto, to su nam prikazali i ja sam to uočio još tokom tih sat vremena prvog gledanja.

To što zadnja scena nije najsrećnije urađena ne znači da treba  da se premotava sto puta, izmišljaju 'tajni znakovi' i scene koje nisu prikazane. Isto u ovoj seriji, pojedini gledaoci su utripovali da su oni ti koji treba da reše slučaj preko tv-a pa eto razočarenja serijom. 

Link to comment

ne znam je li to pokusaj sarkazma ili nesto drugo. da li si mozda procitao jos nesto sto je picolato napisao, pa ga na osnovu toga poredis sa nepismenim prepisivacem iz srbije? za doslovno prepisivanje ne znam, ali sam sigurna da bi se makar frenk miler uputio na sud kopirajta da je maznuto, da ne pominjem alana mura.

 

no, dobro. ti gledas ovu, a verovatno i druge serije, drugim ocima, ja ne. kao i ti, mnogi ce se uhvatiti sociolosko-psiholoskih detalja koji nisu finisirani ishodom. drugima je, kao i meni, nesto drugo vaznije, te nema razloga da idemo u klin i u plocu.

 

 

Okej slažem se :)

 

Nisam čitao šta je drugo pisao Picolato, i o tome zaista ne mogu da sudim, ali ovo je zaista Deksa Lujzijanski. Fanovska fascinacija međusobno slabo povezanim klišeima, rečenicama, scenama, koje se onda nabacuju bez iakvog reda i smisla.  Ostavljam mogućnost da su mu priče i roman mnogo bolji.

Edited by Turnbull
Link to comment

ne znam je li to pokusaj sarkazma ili nesto drugo. da li si mozda procitao jos nesto sto je picolato napisao, pa ga na osnovu toga poredis sa nepismenim prepisivacem iz srbije?

 

Ja sam procitao draft scenarija za prve dve epizode i znacajno je jadnije od konacnog proizvoda, u toj meri da sam bio iznenadjen da je HBO uopste to kupio. A na listu maznutog treba dodati i krila zalepljena zrtvi na ledja (mesto rogova) iz Red Riding.

Link to comment

To što zadnja scena nije najsrećnije urađena ne znači da treba  da se premotava sto puta, izmišljaju 'tajni znakovi' i scene koje nisu prikazane. Isto u ovoj seriji, pojedini gledaoci su utripovali da su oni ti koji treba da reše slučaj preko tv-a pa eto razočarenja serijom. 

 

 

Misliš, nestalo im struje u kameri kad su snimali? Vid'o sam da nešto ne valja. Nije bilo ni odjavne špice!

Edited by Turnbull
Link to comment

Ne mogu da verujem da se opet priča o ovome. U autorskom delu nema slučajnosti, a tamo gde ih ima one su pozdan znak nesposobnosti i brljanja. Ako ti je glavni zaplet u seriji silovanje devojčica od strane pet maskiranih muškaraca, a istovremeno ćerka glavnog lika pravi scene od lutaka koje prikazuju silovanje barbike od strane pet kenova, onda to može da bude slučajnost jedino ako si totalni dunster, što po svemu što smo videli Pičkolato i jeste. Over&Out.

 

Potpuno si u pravu. Samo sto znacenje koji ti ucitavas ovoj sceni (da je ovo posledica seksualnog zlostavljanja) ocigledno nije ono sto je autor zeleo ovom scenom da kaze.

Link to comment

Ajd nek ti bude da si u pravu. Čak i onda - šta radi to zločinačko udruženje? U grupama od pet siluje i ubija devojčice. I onda kao setup koji vidimo sa Barbikama Martijeve ćerke, koji je identičan tome, nema nikakve veze sa tim ubistvima. Znači Pičkolato nema pojma o čemu se radi u njegovoj seriji.

 

ne treba mi da budem u pravu, ali hvala ti na dozvoli. samo ne znam zasto to pickolato, to je neka fora, jer je zakljucak da mrzi zene?

 

napisah gore, gledamo drugacije serije. meni taj setap pokazuje nesto drugo, sto je vaznije za lik martija.

Link to comment

Ne vredi lubo, ovde se bar 70 strana vodila ista "ko u klin, ko u ploču" diskusija™ :D

 

Potpuno si u pravu. Samo sto znacenje koji ti ucitavas ovoj sceni (da je ovo posledica seksualnog zlostavljanja) ocigledno nije ono sto je autor zeleo ovom scenom da kaze.

 

Pa kad autor nema pojma! Sledeći put da zove Turnbulla da mu objasni šta je hteo da kaže -_-

Link to comment

Potpuno si u pravu. Samo sto znacenje koji ti ucitavas ovoj sceni (da je ovo posledica seksualnog zlostavljanja) ocigledno nije ono sto je autor zeleo ovom scenom da kaze.

 

Who cares šta je hteo da kaže, bitno je šta je rekao. A rekao je - gledajte, gledajte! Klinka inscenira gang-rape! A posle - gledajte, gledajte! CHildren have been gang-raped! Možda je za sve to vreme u sebi mislio - yumyumyumyum, ali ne vidim kakve to veze ima s bilo čim.

Edited by Turnbull
Link to comment

napisah gore, gledamo drugacije serije. meni taj setap pokazuje nesto drugo, sto je vaznije za lik martija.

 

Tvoje (donekle i Banetovo) tumacenje je sasvim legitimno. Moja kritika se odnosi na izvedbu, tj na prodavanje cigle direktnom rekonstrukcijom scene na vise mesta (pet muskaraca, jedna devojcica) a posle jebanjem u mozak tezom da se previse ucitava. Razlika izmedju Martijeve percepcije zenske uloge i stvarnosti se mogla prikazati na nacin koji ne implicira povezanost sa slucajem koji cini osnovnu nit serije. Meni to mirise na neznanje sta ce se desiti do kraja u trnutku snimanja epizode vise nego na diletantizam, sto je takodje legitimno.

Medjutim, autor (i pojedinci) ismevaju mistifikaciju od strane dela publike, docim sam mistifikuje proces (bas sam to tako 'teo od pocetka) koji, sudeci po draftovima, neiskoriscenim scenama i propovima, je sve samo ne cvsto utegnut.

Link to comment

Pičkolato zato što mu stalno menjamo kako mu pišemo ime pa eto što da ne i ovo.

 

Ovo nije moje davanje tebi dopusta da budeš u pravu, ja sam jednostavno rekla, uzmimo da si ti u pravi i da je to glavni zaplet serije - istraživanje zločinačkog udruženja - čak i onda se ne uklapa da nam ta scena govori samo nešto o liku Martija i da nema nikakve veze sa samim zapletom.

 

Sve u svemu što više vremena prolazi sve mi je jasnije da je TD jedna od slabijih serija koja je izašla sa HBOa, jedino je vadi Vudi Harelson i sinematografija.

 

PS autor nema poslednju reč što se tiče značenja njegovog dela. Ako ja želim da kažem da je haljina koju sam videla jako lepa, ali to kažem - parče tkanine je veselo - ko mi je kriv što me neće svako (niko?) razumeti. To ne znači da su ljudi koji me ne razumeju tupavi, nego da ja nisam spretna u izražavanju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...