Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Samo dečaci vole ono i imaju prljavu maštu a sve devojčice su mali anđelčići i nijedna ne misli na ono pre nego što treba da produži vrstu. A promiskuitetna devojka je takva jer ju je dečko nagovorio. U ime Oca i Sina i Svetoga Duha Amin.

Link to comment

O čemu, bre,  ti pričaš?

Pričam o zainteresovanosti za seks i maštanju, a ne o upražnjavanju u tim godinama.

Edited by Bane_V
Link to comment

Ne mogu da verujem da se opet priča o ovome. U autorskom delu nema slučajnosti, a tamo gde ih ima one su pozdan znak nesposobnosti i brljanja. Ako ti je glavni zaplet u seriji silovanje devojčica od strane pet maskiranih muškaraca, a istovremeno ćerka glavnog lika pravi scene od lutaka koje prikazuju silovanje barbike od strane pet kenova, onda to može da bude slučajnost jedino ako si totalni dunster, što po svemu što smo videli Pičkolato i jeste. Over&Out.

Edited by Turnbull
Link to comment

Iznenadio sam se koliko ljudi jednostavno ne ume da gleda seriju. Nema potrebe za usporenim snimcima, premotavanjem, zumiranjem i traženjem detalja. Samo ono što se vidi na prvo gledanje u tih sat vremena.

+1

ozbiljno neznanje i diletantizam, uzmu ljudi pa naknadno razmišljaju o odgledanom i tako formiraju stav.

 

Eto, videli smo ono što su nam i prikazali, nema potrebe za izmišljanjem skrivenih znakova. Ja sam mislio da se to završilo sa Sopranovima i onim beskrajnim ''analiziranjem'' poslednje scene.

seli ljudi da jedu, jedan otišao u klonju. eto, to su nam prikazali i ja sam to uočio još tokom tih sat vremena prvog gledanja.
Link to comment

 

 


Pa šta je onda glavni zaplet serije?

 

Pa, glavni zaplet je vraćanje na narativ, ili smaranje igrom reči...

 


A, priča o toku narativa je valjda razočaranost izostankom očekivanih redukcija na narativ za koje su razni navijali. Drugim rečima, čak iako je ikome do proseravanja o narativu bilo bi korisno da ga traži u seriji nakon gledanja, prihvatajući je takvu kakva je kao celinu, i to da ga koristi kao štaku kritičkog pristupa, nipošto kao konceptualnu osnovu dela ili radnje™.

 

Da se ponovim, kada me luba opet stalkuje ovim okom posmatrača...

Edited by Ajant23
Link to comment

to nije glavni zaplet serije, no dobro, sve je u oku posmatraca.

 

 

U pravu si. The real mistery je kako je Deksa Lujzijanski uspeo da ubedi HBO da snimi ovaj fan-boy scrap-book sastavljen od dijaloga doslovno maznutih iz Derdevila i Alana Mura, istrgnutih stranica iz Lavkrafta, i negativaca prepisanih iz Big Book od Serial Killer Cliches koje ne povezuje apsolutno ništa osim što se nalaze na istom mestu.

Edited by Turnbull
Link to comment

 

 


rekla bih, istraga zlocinackog udruzenja, posto u centru paznje nije ni zrtva ni pocinilac.
 
ili, procedural, sto bi rekli strucniji od mene.

 

Da, master plot se prevodi kao procedural, ja sam totalni laik i izvinjavam se ovim upadom...

Edited by Ajant23
Link to comment

rekla bih, istraga zlocinackog udruzenja, posto u centru paznje nije ni zrtva ni pocinilac.

 

ili, procedural, sto bi rekli strucniji od mene.

 

Misliš ono - zelene uši, zelena kuća. Eat you heart out, Ed McBain!

Edited by Turnbull
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...