Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Odgledao pre neki dan sve u dan i po. Ja sam zadovoljan. Peta epizoda je definitivno najbolja. Neko je napisao da kada se priča potpuno vrati u sadašnje vreme,gubi malo od tog šmeka iz prvih 6 epizoda,ali dobro,šta je tu je.

 

Pošto mi je ta poslednja epizoda najsvežija a i finale je da kažem da mi je gledano sa svim događajima pre toga ceo taj deo od njihovog dolaska u tu vukojebinu skroz bezveze. Prvu dvojicu kada su skontali,prolazili su skroz minsko polje,sve je bilo maksimalno obezbeđeno i glupo mi je da ne očekuju nešto slično nego eto tek tako dovezoše se njih dvojica kolima. I kad su se već dovezli kolima tu nisu morali da se razdvajaju. Mislim ko zna šta sve mogu da očekuju i onda ono "jurnjava" kroz one podzemne prolaze i slično predugo stvarno traje. I pre te jurnjave što ga odmah nije upucao na licu mesta niti pokušao da ga ispuca,ipak je on dobar strelac,kontam da bi ga pogodio sa te razdaljine. I kad sam već spomenuo tu scenu kad hvataju ovu dvojicu,spomenuo je M da je R imao ne znam neku obuku,neko ga je naučio da lovi valjda,pa malo je too much da čovek ima svaku moguću veštinu koja postoji na svetu :D pametan,filozof,jak,lomi zglobove jednim potezom,preživeo 4 god undercover i još ga neko usput naučio da lovi :D

Link to comment

možda sam već pitao, a možda mi se sve to i pomešalo u glavi, ali sad mi palo na pamet: koja je onda uopšte bila pozicija ledua? jer pronašli su dvoje silovane dece kod njega, bio je deo kulta ili šta? iz one perspektive je ponešto upućivalo na to da je možda u pitanju neki lanac pedofilije, ali sad sam ili nešto prevideo, ili taj deo nema nekog smisla. jedino ako i on nije bio neki vanbračni tatl izdanak...

Link to comment

ког култа
 

možda sam već pitao, a možda mi se sve to i pomešalo u glavi, ali sad mi palo na pamet: koja je onda uopšte bila pozicija ledua? jer pronašli su dvoje silovane dece kod njega, bio je deo kulta ili šta? iz one perspektive je ponešto upućivalo na to da je možda u pitanju neki lanac pedofilije, ali sad sam ili nešto prevideo, ili taj deo nema nekog smisla. jedino ako i on nije bio neki vanbračni tatl izdanak...

 

то и гомила других ствари је остала неразјашњена, рекох раније да је то мени највећи проблем са серијом, пицолато је умео да заплете, да убаци којешта у причу, али расплео није ништа... нпр. у top of the lake је тај део одлично одрађен, на крају са сценом од неких 20-ак секунди све нејасноће које су се скупљале добију смисао... у тру детективу има једино "јебига, не можемо их све похватати" и крај...

Edited by Dionysos
Link to comment

Čekaj, bre, kako nerazjašnjeno? Ledu, špageti fejs, Tatlovi i ostali Čildresi su svi bili povezani u lancu za ritualno silovanje i ubijanje. Nije da nisu povezani njihovi konci, samo nisu dati detaljni odgovori zašto kult izgleda kako izgleda. Rast i Marti su ih sve lepo povezali i dokazali veze sa svima osim sa Tatlovima na kraju.

Link to comment

нпр. зашто су ове две из 95-е и 12-е ритуално изложене и зашто су одрасле девојке, а не деца као што су остале жртве, шта се десило са култом након 95, кад им је убијен кувар, шта се десило са татлом, која је природа култа, идеологија, зашто је жртвама даван лсд и мет... или је све била само педофилија уз cosplay, шта било који од симбола представља, спирале, оне дрвене глупости, они цртежи по школи... на који начин је гувернер уопште био повезан са инцестоидним реднеком из мочваре, која је шпагетијева позиција у том култу, пошто баш и није представљен као интелигентна или харизматична личност... и + још вероватно гомила ствари које сам до сад и заборавио

Edited by Dionysos
Link to comment

Pa to da, ali si ti pitao "kog kulta". Organizacija je definitivno postojala, a njena parafernalija nije razjašnjena jer nije bitno.

 

Guverner i rednek su bili u istoj organizaciji, i članovi iste porodice, samo se sad ne sećam da li je neki deda-ujak ili tako nešto.

 

Edit: Špageti je sa svojom firmom putovao, obaljvao sitne poslove i skupljao/snimao žrtve.

Esmo gledali istu seriju? :huh:

Edited by Lrd
Link to comment

Pa to da, ali si ti pitao "kog kulta". Organizacija je definitivno postojala, a njena parafernalija nije razjašnjena jer nije bitno.

организација јесте, али ми нисмо сазнали ништа о том култу, осим оног видеа из татловог сефа, са неколико маскираних људи који силују девојчицу, тако да је питање да ли се може тврдити да је у питању култ или само група педофила и убица... можда је татл водио сопствену истрагу против њих па су га убили...

 

Guverner i rednek su bili u istoj organizaciji, i članovi iste porodice, samo se sad ne sećam da li je neki deda-ujak ili tako nešto.

могуће да сам заборавио, али чини ми се да нисмо видели ништа што конкретно указује на татлову умешаност у све то..  а мислим да шпагето није у (блиском) сродству са татловима, деда-тата му је шериф чилдрес, који је ваљда онај што га држи везаног за кревет, зашто... не знамо

 

Edit: Špageti je sa svojom firmom putovao, obaljvao sitne poslove i skupljao/snimao žrtve.

али му је у дворишту и то светилиште или шта год би требало да буде, са троном жутог краља и свим осталим глупостима, што би ваљда требало да има некаквог значаја... који, опет, није разјашњен... 

 

Esmo gledali istu seriju?

да  :P

Edited by Dionysos
Link to comment

организација јесте, али ми нисмо сазнали ништа о том култу, осим оног видеа из татловог сефа, са неколико маскираних људи који силују девојчицу, тако да је питање да ли се може тврдити да је у питању култ или само група педофила и убица... можда је татл водио сопствену истрагу против њих па су га убили...

 

могуће да сам заборавио, али чини ми се да нисмо видели ништа што конкретно указује на татлову умешаност у све то..  а мислим да шпагето није у (блиском) сродству са татловима, деда-тата му је шериф чилдрес, који је ваљда онај што га држи везаног за кревет, зашто... не знамо

 

али му је у дворишту и то светилиште или шта год би требало да буде, са троном жутог краља и свим осталим глупостима, што би ваљда требало да има некаквог значаја... који, опет, није разјашњен... 

 

 

- Ne znam ove nove kvotove, pa ajd' ovako. Ne znamo da li je sekta ili je samo organizacija jer nije bitno. U suštini, jeste grupa pedofila koji se organizuju, ali sa naglašenim sektaškim elementima. Tačno je da ne znamo detalje, ali koga je briga šta TAČNO znači šta, to su zlikovci koji imaju svoju koreografiju da siluju decu. Šta tačno ta koreografija predstavlja za njih je stvarno nebitno.

 

- Čildresi i Tatlovi su rođaci po nekom osnovu, ne sećam se više kom, ali to je ista ekipa. Nije nam ispisano na bilbordima, ali je prilično jasno.

 

- Šta znači Špagetifejsu mrtav ćale. Znači isto što i Bafalo Bilu to što se obraća ljudima u srednjem rodu. Nešto. Bolesniku, serijskom ubici, silovatelju, zlikovcu. Stvarno nisam potrošio ni sekund razmišljanja o tome. Isto kao što nisam razmišljao zašto Leatherface i porodica rade to što rade. Nekako...nebitno. Slažeš se? Grešim? Spreman sam da promenim mišljenje, samo me ubedi.

 

Još jednom, sve falinke True Detectivea nemaju veze sa ovim što većina ljudi po netu drvi. Problem serije je onaj usrani i ničim izazvani hepi end, ništa drugo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...