Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Po savetu kolege forumaša koga neću imenovati budući da je kojot u pitanju, kad sam već zakasnio na početku, sačekao sam da se serija kompletira. Pogledao sam 3 epizode i neopisivo je dosadno (osim onima koji se školuju na FDU-u, pretpostavljam). Ima li smisla nastavljati dalje ili je samo početak bio grozno prazan?

 

to sto si odgledao je najzanimljivji deo. eto, sad vidis kako je meni bilo dok sam gledao breaking bad :D

Link to comment

to sto si odgledao je najzanimljivji deo. eto, sad vidis kako je meni bilo dok sam gledao breaking bad :D

 

 

Da ga jebem, Breaking Bad je infinitno zanimljiviji i interesantniji od ovoga. True Detective ima super postavku, glumu, režiju, kadriranje, whatever, ali je jednostavno vodeća radnja neizmerno dosadna. Ne znam šta bi trebalo da se ispostavi pa da ritualno ubistvo prostitutke postane zanimljiva osnova za izgradnju buduće radnje. Prosto je dosadno.

Link to comment

Da ga jebem, Breaking Bad je infinitno zanimljiviji i interesantniji od ovoga. True Detective ima super postavku, glumu, režiju, kadriranje, whatever, ali je jednostavno vodeća radnja neizmerno dosadna. Ne znam šta bi trebalo da se ispostavi pa da ritualno ubistvo prostitutke postane zanimljiva osnova za izgradnju buduće radnje. Prosto je dosadno.

 

Pa jebiga, sve te dobre strane koje si pomenuo bi trebalo da budu dovoljne da ti odvrate paznju od cinjenice da smo ovo vec milion puta gledali. Doduse, ima tu i onaj touch 1 natprirodnog, mene je zapravo to najvise privuklo da nastavim dalje.

 

Realno, u pravu je Vini, te serije o kojima se moze nesto i diskutovati je uvek bolje gledati s drugim ljudima. Jaci je ugodjaj.

Edited by Calavera
Link to comment

Kakvim crnim drugim ljudima? Ni samog sebe ne podnosim, a kamoli da me drugi podnose.

 

Elem, nastaviću da gledam...da ima puno epizoda verovatno bih odustao, ali ajde, ionako sam pogledao skoro pola...

Link to comment

Kakvim crnim drugim ljudima? Ni samog sebe ne podnosim, a kamoli da me drugi podnose.

 

Nije u drugim ljudima stvar koliko u očekivanjima. Ako počneš nešto da gledaš od starta, razvićeš prirodnim putem mišljenje... a ako sačekaš da se sve završi, unapred te iznervira loženje fanova, kritičara, i ostalih random budala, posebno ako je neki iznenadni globalni fenomen™ u pitanju. Onda počneš gledanje sa nadrkočenim antiprotiv stavom, u stilu "Ajde baš da vidim šta ovde toliko hvale, sigurno je neko sranje..."

 

Mislim, može i tako da ti se nešto svidi, ali značajno je teže. Meni je taj pristup zamalo upropastio npr. Sopranos.

Link to comment

Filip je u pravu, možda nije dosadno al nije ni nešto preterano zanimljivo. A ono što je naveo da je dobro je ono što čini seriju gledljivom, sigurno ne super originalni okultni zaplet.

 

Poslato sa znatno boljeg a osetno jeftinijeg telefona od Samsung Galaxy S4

Link to comment

Одгледах прву епизоду.  Убија.  Ненормално добро ухваћена атмосфера руралног Југа.

Link to comment

Ono oko čega se ovde raspravljalo beskrajno dugo - mogu da razumijem poigravanje stereotipima i uvođenje gledaoca u neke logičke ćorsokake ako je tačno da je ideja serijala da sve što se događa u spoljnom svijetu ima kontekst otkrivanja ličnosti detektiva, ali onda ovde i nismo dobili ono što smo tražili. Jer, šta, na kraju je ispala oda zdravoj porodici? To što su obojica doživljela iskupljenje u vidu posjete najbližih (ja sam mislio da je posjeta umirućem u postelji civilizacijski ljudski čin, i da treba da bude baš veliki gad pa da je nije zaslužio), odnosno spoznaje ćerke u tmini (ovo je tek wtf momenat koji potpuno srozava Rastov lik i sve ono što je pričao od prve epizode) valjda treba da nam skrene pažnju sa činjenice da su u pitanju dvojica ljudi koji nisu baš najbolje prošli u životu..ili suprotno, da kaže kako oni i nisu donosili baš neke najbolje odluke u prošlosti?

Drugi problem je što je čitav tok narativa, koji je tako vješto građen u prvim epizodama, potpuno izgubio smisao u momentu kada smo se vratili u sadašnje stanje. Nemam nikakvu dilemu da je seriju trebalo napraviti tako da se završi onog trenutka kada su dvojica detektiva otišli od stola za ispitivanje.

Edited by keitel
Link to comment

I ja se prilicno smorio, sve kao cekam nesto a ono jedno veliko nista. Bio sam u pravu da od Homocide nema (niti ce biti) bolje serije tog zanra.

Link to comment

I ja se prilicno smorio, sve kao cekam nesto a ono jedno veliko nista. Bio sam u pravu da od Homocide nema (niti ce biti) bolje serije tog zanra.

to neka o ubijanju pedera? :Jova:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...