Jump to content

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Samo da mi HBO ne ukine drugu sezonu. Nek potvrđuju više, šta čekaju...

 

To najviše očekujemo. 

 

Goruće neodgovoreno pitanje serije je, naravno, da li je Marti dobio svoju nagradu? Znam da ne mora na sve da se odgovara, ali me ovo bas kopka.

 

pink-in-the-mirror-2-98580517.jpeg

Link to comment

Lrde, je l ti nije problem da mi objasniš na koji način žanr komanduje da se najzanimljiviji deo zapleta ignoriše tokom raspleta? Stvarno bih htela da pročitam koje odrednice žanr predvidja u slučaju ove serije.

 

 

 

Srčovo nešto drugo, pa video ovo. Izvini, nisam video ovo uopšte onomad. Er si dobila odgovor ili te još zanima?

Link to comment

Samo da mi HBO ne ukine drugu sezonu. Nek potvrđuju više, šta čekaju...

mislim da nema šanse da ne bude druge sezone. kolko sam video, samo se čeka da potvrde kasting i onda će da ozvaniče.

 

inače, +1 za ovo što reče kim o vrhuncu serije. skoro sam siguran da sam u ril tajmu počeo da negodujem zbog opadanja kvaliteta baš posle četvrte epizode.

Link to comment

meni je peta epizoda apsolutni vrhunac.

 

kadar kada marti govori o nepažnji, (prethodno je klinka bacila onu tijaru na drvo), a kamera snima krošnju i spušta se dole.

 

taman kad pomisliš da se desilo najgore, desi se tranzicija u 2002. majstorija.  

Link to comment

Jeste, stvarno, promasaj je Erol.

nikakav mastermind, jedna obicna tikva koju je, da je bilo realnosti, svaki prosecan detektiv mogao da uhvati posle prvog ubistva.

izlazi na kraju serije sa pricom "warriors, come out to play", sto bi englezi rekli, bollocks.

 

ali, dobro, neko rece "spreman sam da oprostim", to jeste, spreman sam, pošto je Kolov lik kompenzovao te minuse.

posebno, eto, dopao mi se kraj.

 

hm, istina je, mogao je i ranije u dva slucaja (saobracajna nesreca, upucavanje) da spozna istinu (boga, univerzum, cerku, kako god) i promeni ateisticki stav, medjutim, ne dozivljavaju svi ljudi isto klinicku smrt svaki put. mnogi kojima stane srce na kratko cak ni ne dozive išta, ne znam koliki je procenat ljudi koji dožive ono što je Kol doživeo, ali ih ima svakako.

 

meni je taj lajn ipak najjači (njegov monolog), baš je upečatljiv, dramski (, kako god još) jak.  Baš jako, najviše iz serije zapravo pamtim to. Čini mi se kao da njegov život više neće biti isti posle tog saznanja o "drugoj strani".

 

Što se tiče Martija, kod njega sve ostaje isto.

 

Marti, okej, on je skroman, i kod njega postoji transformacija, ni izbliza kao kod Kola. Ne potcenjujem ga jer je "skroman", jednostavno, drugačiji je tip. Jednostavniji, ali mu to ne daje manje na vrednosti. Mene je, ipak, više fascinirao Kolov lik.

Link to comment

meni je peta epizoda apsolutni vrhunac.

 

kadar kada marti govori o nepažnji, (prethodno je klinka bacila onu tijaru na drvo), a kamera snima krošnju i spušta se dole.

 

taman kad pomisliš da se desilo najgore, desi se tranzicija u 2002. majstorija.  

 

 

+1

 

Meni je četvrta bila ekskurs sa dobrim akcionim scenama, ali bez mnogo smisla. I onda je peta stvarno povratak u velikom stilu. Treća i peta su mi u stvari najbolje, a kad malo bolje razmislim - i jedine stvarno dobre. Prva i druga su razvučene i ne previše zanimljive, četvrta je filler, šesta je opet i predugačka i filler, sedma - pih. Osma dno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...