Jump to content
IGNORED

Tenis 2014


renne

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    307

  • Timmy

    226

  • Max Morlock

    153

  • Arkadija

    133

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nadal je ovde došao da vežba za Vimbldon, da se ne obruka kao prošle godine, ali džaba.

 

Braun  :0.6:

Edited by Arkadija
Link to comment

Đoković je kvalitetnije proveo vrijeme na Ibici nego Nadal na ovom turniru. Ja volim Hale i Kvins, ali tereni na kojima se igra ove nedelje nemaju mnogo veze sa Vimbldonom, to jest sa nekoliko najvećih terena tamo. Novak je to skontao ima nekoliko godina, Nadal vjerovatno ima jak ugovor sa ovim turnirom pa mora da igra.

Braun je najzanimljiviji igrač na touru bez konkurencije.

Link to comment

Cudi me kako ne znate ovog crnca, covek se godinama vec ovako zajebava i ubedljivo je najatraktivniji igrac od svih. Da mu je tenis prioritet u zivotu, cenim da bi bio medju top20 rutinski, a ovako ga boli kurac i povremeno bljesne, kao danas. Na travi ga ovako nalozenog Nadal nikad ne bi opusteno dobio, nema sanse.

Link to comment

Ma da. Bila je negdje na netu statistika o broju osvojenih poena na servisu po turnirima, gdje Vimbldon uopšte ne odskače od velikog broja turnira koji se igraju na brzoj podlozi, recimo. A danas si u Kvinsu imao Lopeza koji je dobio svoj meč sa 7-6, 6-7, 7-6 bez brejka, u većini mečeva poslednjih dana ima bar po jedan set u kome se igra tajbrejk. Istina je da je i na Vimbldonu kao i na svim ostalim gren slem turnirima centralni teren sporiji iz nekog razloga.

Opet je to subjektivna ocjena, ali mislim da je najbolji parametar za procjenu brzine terena procenat osvojenih posle prvog servisa.

Link to comment

Bila je prica prije par gpdina da je wimbledon jako usporio i meni se to ne svidja iako brza podloga favorizuje igrace bez igre. Jbg, zastitni znak trave kao podloge je ta prednost kod servisa i igraci koji to koriste da izadju na mrezu. Bilo bi dustin browna na vrhunskom nivou, sto bi uz fizicku komponentu danasnjih tenisera bilo spektakularno za gledanje.

Link to comment

Da dodam, trava je u nekom svom dijelu lakmus papir za cist teniski talenat, jer se zbog smanjenog vremena reakcije igrac mora vise oslanjati na instinkt i impovizaciju.

 

jos jedan dodatak, nadal je osnovnom smislu prosjecan returner, ali mu sporiji tereni omogucavaju da stoji 5 metara od linije i uzda se u brzinu umjesto na refleks i anticipaciju.

Link to comment

Cudi me kako ne znate ovog crnca, covek se godinama vec ovako zajebava i ubedljivo je najatraktivniji igrac od svih. Da mu je tenis prioritet u zivotu, cenim da bi bio medju top20 rutinski, a ovako ga boli kurac i povremeno bljesne, kao danas. Na travi ga ovako nalozenog Nadal nikad ne bi opusteno dobio, nema sanse.

Legenda Dustin, dolazi u Bl na celendzer.

Popije 2-3 piva pa kao ode da trenira malo i onda opet na pivo :Hail:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...