Jump to content
IGNORED

Tenis 2014


renne

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    307

  • Timmy

    226

  • Max Morlock

    153

  • Arkadija

    133

Top Posters In This Topic

Posted Images

jeste novak igrao neku pušericu u prvom setu i tako dozvolio čiliću da izgleda kao vanzemaljac na terenu, ali je marin u tom prvom setu baš bio fantastičan,

tako da bi ga verovatno dobio u svakom slučaju

to ipak ne opravdava novaka za onaj štapić i to u poslednjem momentu

ponekad pomislim da bi mu više koristilo da ovakve mečeve izgubi, nešto tipa 0:6, 2:6, da se malo razmrda

 

ed.

jel' neko gledao jelku, na čegatm je to ličilo ?

Edited by duda
Link to comment

Mislim da Novaka muči situacija u kojoj se od njega očekuje da dobije turnir sa koga su svi važni počišćeni. Igra na silu.

uopšte ne mislim da ga to muči

od njega se već godinama očekuje (tj. u krugu je od svega njih nekoliko) da dobije svaki jebeni turnir na koji nogom stupi

(jedino gde se od njega ne očekuje da dobije turnir, to ja šljaka a dok je nadal još na turniru)

ako će i to početi da ga muči, onda nema druge nego da se sroza van top 50 pa onda više neće imati tih problema

biće da novaka pre muči pad samopouzdanja a i nedostatak nekog jačeg motiva

barem meni tako izgleda

Link to comment

Gledao sam malo jutros...

 

Ja mislim da njega ubija u pojam to što zna da ne može da uvede previše inovacija u igru, da manje više ima sve udarce koliko toliko kvalitetne kao i fizikalije koje su verovatno ako ne najbolje na turu, ono u top 3. Dakle, ima univerzalnost, nema slab udarac i fizički je uvek spreman i motorički besprekoran. Ali, nekada, u poslednje vreme sve češće i češće i to je nedovoljno za titule. Kontam da ga to uništava, kao i činjenica da ih ne osvajaju Rafa i Federer već Wawrinka i Marej do nedavno. Pri tom, očigledno je sasvim da se sve teže bori sa pritiskom šta god da ga izaziva, da sve više greši, sve manje pruža svoj najbolji tenis i to sigurno nema veze sa time da li zna i ume i može već je jedino pitanje šta ga u tome sprečava, glava, pritisak, strah, privatni problem... Stvarno ne deluje impresivno, ali to može i da pomogne kod nekih stvari koje sam spomenuo. 

 

Edit: sumnjam da mu treba motiva, siguran sam da je napaljen kao majmunčić da osvoji sve živo i mrtvo što može, kao i da ponovo bude no. 1 Pre bih rekao da je baš to problem, tolika želja, nego da je uopšte nema.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Meni izgleda kao da uživa u svemu, osim u takmičarskom tenisu.

 

Apsolutno. I oni sami su se vise smorili od svoje dominacije koliko i ceo teniski svet. Stalno nalazenje motiva u tenisu je zajebana stvar, moras iz sezone u sezonu da igras preko cele godine i uvek ima jos nesto sto treba da osvojis, neku brojku da dostignes, neki rekord da oboris. Da ne igraju sva trojica u isto vreme i da nisu toliko posveceni tenisu Federer bi do sada ostavio tenis, Nadal bi isao da se leci, a Novak bi vec bio sportski funkcioner. Treba se drzati u vrhu tolike godine.

Link to comment

 siguran sam da je napaljen kao majmunčić da osvoji sve živo i mrtvo što može, kao i da ponovo bude no. 1 

sigurna sam da nije

osim toga, i sam je nešto pričao na tu temu, tipa ima drugih stvari u životu etc, etc

 

šta znam, meni se čini da novak nikada neće biti konstantno napaljen na vrh kao što je fed a naročito nadal

nije on od te sorte

Link to comment

sigurna sam da nije

osim toga, i sam je nešto pričao na tu temu, tipa ima drugih stvari u životu etc, etc

 

šta znam, meni se čini da novak nikada neće biti konstantno napaljen na vrh kao što je fed a naročito nadal

nije on od te sorte

 

Potpisujem. :) Doduše ne treba zaboraviti da je Novak i takav kakav je i dalje na turniru, a već su ispali i Nadal i Vavrinka i Marej, kao i Tsonga, Berdih, Gaske... praktično su jedino on i Federer za sada 'opravdali' ulogu favorita.

Link to comment

sigurna sam da nije

osim toga, i sam je nešto pričao na tu temu, tipa ima drugih stvari u životu etc, etc

 

šta znam, meni se čini da novak nikada neće biti konstantno napaljen na vrh kao što je fed a naročito nadal

nije on od te sorte

 

Pa neće sigurno da kaže "kad god puknem dođe mi da se ubijem". Naravno da posle poraza nema za šta da se uhvati pa se šalta na "ostalo u životu", pogotovu posle poraza u mečevima kojie bi morao da dobija. Ali kako se on sam oseća posle svakog od njih najbolje on zna, ja verujem da i ne preživljava baš tako lako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...