Jump to content
IGNORED

zakon o radu, posledice, kritike i (retke) pohvale


Ravanelli

Recommended Posts

"Verujte da je Mlađan Dinkić ispao mnogo dobar minisitar u poređenju sa ovim. Radulović je potpuno zaustavio privredu", rekao je Orbović.
Radulović zaustavio privredu. Kako da ne.
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Budja

    166

  • Dagmar

    115

  • Аврам Гојић

    71

  • Indy

    71

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dve opaske na Dinicev tekst.“Liberals and Libertarians: Kissing Cousins or Distant Relatives?” je naslov eseja Koena koji Dinic citira.Egalitarni liberali u americkom kljucu verovatno znaci socijaldemokrate u evropskom kljucu.Stoga je i savet liberalima bezveze. Dajuci savet (egalitarnim) liberalima on zapravo govori o socijaldemokratama.
Meni je čudno odakle mu ideja da su liberali kao stajali po strani dok su se drugi borili za prava ljudi, a kasnije, kada se stvar završi, dolazili na bankete da proslave promenu.
Link to comment

Što je najzanimljivije ono što je Radulović govorio na rts ne ide baš u prilog tome da će se držati neoliberalnog koncepta i preporuka za zemlje u tranziciji, sadržanih u Vašingtonskom konsenzusu.Problem u Srbiji je neuspela privatizacija.

Link to comment
na rts kod kovacevic gost radulovic, upravo prica o tome kako su sindikati izneli u javnost pogresne informacije o smanjenim primanjima za godisnji, bolovanju..ne razumem, ljudi ne mogu otici na sajt i videti nacrt, treba im tumacenje sindikata koja se ovih dana nizu od lazi i poluistina plasiranih u novinama do email stripova sa glupim humorom na temu obespravljenih radnika po novom zakonu
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/433037/Radulovic-na-Tviteru-Plata-za-vreme-godisnjeg-ce-biti-manja-samo-u-javnom-sektoruto ti je to... posto si i ti, koliko sam shvatila u javnom sektoru, znaci da bi ti po tom zakonu isplata za godisnji ili bolovanje bila znacajno manja. dakle, za godisnji i bolovanje se ne bi racunao minuli rad i ti neki dodaci koje dobijamo mesecno...
Link to comment

ih, pa ja napisah da sam tek sad, po potpisivanju aneksa tog ugovora, po prvi put u zivotu, dobila markicu :D to mi nekako dodje kao najvece dostignuce tromesecnog maltretiranja.

Link to comment
pa zar nije logicno da kad si na godisnjem ili bolovanju ne dobijas topli obrok i pare za prevoz?
pa dobro, pare za prevoz i tako nismo ni sada dobijali za vreme go, cak mislim da ni taj topli obrok vec desetak godina ne dobijamo, ali imali smo nekih dodataka, sad da me ubijes ne znam koji su, sem minulog rada /a nisu prekovremeni sati i rad za vreme praznika/... na nasim isplatnim listama sve je to djuture i naravno da sam recimo i sad, za vreme mog jednogodisnjeg bolovanja, bila nemalo iznenadjena kada se prilikom obracuna doslo do cifre znacajno manje nego sto sam ja mislila da ce biti /jer se nije uracunavalo sto sta i po vazecem zakonu/. a tek kad bi nam ukinuli i taj minuli rad i tih nekih 10 posto na ovoono sto daju, to bi bila zaista katastrofa...
Link to comment

ne gubi nadu, dabovicu, evo meni uspelo posle ihahaj. to sto sam izgubila neke druge stvari i dzep mi busniji, nije vazno. markica je sve!mada meni majka nije verovala da imam posao sve dok nisam dobila zdravstvenu knjizicu.@nezvanovane znam ni ja za taj minuli rad, nikad ga nisam ni imala, ali koleginica je pre par godina takodje bila na jednogodisnjem bolovanju i dobijala je 65 odsto plate, a druga je na porodiljskom/trudnickom upravo i receno joj je da ce takodje dobijati 65 odsto, samo ne znam tokom kog od ova dva. (nije budzet, mozda je u tome razlika, nemam pojma).

Link to comment
Dve opaske na Dinicev tekst.“Liberals and Libertarians: Kissing Cousins or Distant Relatives?” je naslov eseja Koena koji Dinic citira.Egalitarni liberali u americkom kljucu verovatno znaci socijaldemokrate u evropskom kljucu.Stoga je i savet liberalima bezveze. Dajuci savet (egalitarnim) liberalima on zapravo govori o socijaldemokratama.
ne znaci, naravno. to je grubo nepoznavanje i liberalizma i socijaldemokratije u evropi. stavise, to je prihvatanje jezika samog neoliberalizma koji sebe i samo sebe predstavlja kao bastinika 'klasicnog' liberalizma.ali me nacelno mrzi da o ovome raspravljam. dovoljno je reci, glede mijata, da ima pojednostavljeno vidjenje i ekonomskih reformi u jugoslaviji i prilicno temeljno nepoznavanje savremene umetnicke produkcije i njenih zahteva.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
ne razumem, ljudi ne mogu otici na sajt i videti nacrt, treba im tumacenje sindikata koja se ovih dana nizu od lazi i poluistina plasiranih u novinama do email stripova sa glupim humorom na temu obespravljenih radnika po novom zakonu
U zemlji penzionera i polupismenih konzumenata televizije/tabloida, šanse da se šira javnost preko neta upozna sa sadržajem bilo čega bitnog su manje od nule. Većinska Srbija se obrazuje i informiše na način koji normalnog čoveka može samo da zamrzne od jeze.
Link to comment
http://www.blic.rs/V...-javnom-sektoruto ti je to... posto si i ti, koliko sam shvatila u javnom sektoru, znaci da bi ti po tom zakonu isplata za godisnji ili bolovanje bila znacajno manja. dakle, za godisnji i bolovanje se ne bi racunao minuli rad i ti neki dodaci koje dobijamo mesecno...
na sajtu u zakonu pise ovako(vazeci zakon precrtan, predlog novog u caps lock-u)

4. Накнада зараде

Члан 114.

Запослени има право на накнаду зараде у висини просечне зараде у претходна три месеца, у складу са општим актом и уговором о раду, за време одсуствовања са рада на дан празника који је нерадни дан, годишњег одмора, плаћеног одсуства, војне вежбе и одазивања на позив државног органа.Послодавац има право на рефундирање исплаћене накнаде зараде из става 1. овог члана у случају одсуствовања запосленог са рада због војне вежбе или одазивања на позив државног органа, од органа на чији се позив запослени одазвао, ако законом није друкчије одређено.ЗАПОСЛЕНИ ИМА ПРАВО НА НАКНАДУ ЗАРАДЕ, У ВИСИНИ ОСНОВНЕ ЗАРАДЕ, ЗА МЕСЕЦ У КОМЕ ЗАПОСЛЕНИ ОСТВАРУЈЕ НАКНАДУ ЗАРАДЕ, УВЕЋАНЕ ЗА МИНУЛИ РАД, ЗА ВРЕМЕ ОДСУСТВОВАЊА СА РАДА НА ДАН ПРАЗНИКА КОЈИ ЈЕ НЕРАДНИ ДАН, ГОДИШЊЕГ ОДМОРА, ПЛАЋЕНОГ ОДСУСТВА, ВОЈНЕ ВЕЖБЕ И ОДАЗИВАЊА НА ПОЗИВ ДРЖАВНОГ ОРГАНА.ПОСЛОДАВАЦ ИМА ПРАВО НА РЕФУНДИРАЊЕ ИСПЛАЋЕНЕ НАКНАДЕ ЗАРАДЕ ИЗ СТАВА 1. ОВОГ ЧЛАНА У СЛУЧАЈУ ОДСУСТВОВАЊА ЗАПОСЛЕНОГ СА РАДА ЗБОГ ВОЈНЕ ВЕЖБЕ ИЛИ ОДАЗИВАЊА НА ПОЗИВ ДРЖАВНОГ ОРГАНА, ОД ОРГАНА НА ЧИЈИ СЕ ПОЗИВ ЗАПОСЛЕНИ ОДАЗВАО, ОДНОСНО ОД ДРУГОГ ЛИЦА, У СКЛАДУ СА ЗАКОНОМpise naknada uvecana za minuli radbitna razlika je sto se po vazecem zakonu kad si na odmoru plata racuna prosek poslednja tri meseca, pa je bilo tzv 'zidanja' primanja, meni je, i svim kolegama taj mesec kad ne radis plata bila uvecana. imam 47k a dobila sam 48,5 nprdsada bi se racunao kao osnovna zarada za mesec plus minuli radputne troskove za vreme godisnjeg ionako ne dobijamo, a topli obrok nikadaako je ovaj nacrt na sajtu vazeci.toliko nepodudaranja sa tumacenjima sindikatajuce pricaju i pricu o strategiji smanjenja nezaposlenosti tako sto ce se na jedno radno mesto zaposliti dvoje ljudi i prepoliviti im se radno vreme i zaradaja to nigde nisam procitala

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...