Jump to content
IGNORED

zakon o radu, posledice, kritike i (retke) pohvale


Ravanelli

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Budja

    166

  • Dagmar

    115

  • Аврам Гојић

    71

  • Indy

    71

Top Posters In This Topic

Posted Images

A za tebe?
Pitanje nije za mene jer nisam ja definisao pravednu raspodelu kao definiciju opsteg dobra.Teret definisanja je na onima koji su takvu definiciju postavili.Stoga, necemo odmaci dalje u raspravi ako se neke stvari po vama podrazumevaju kao date, a druge stvari to nisu. Nece da moze.
Link to comment
Prvo moramo da definišemo šta je to bogatstvo.
Moze i to ali cini mi se da oko reci "raspodela bogatstva" nece biti spora. Stoga insistiram na key word: pravedna.
Link to comment
Шта му беше тај "charity", добротворство? Тамо где сам га видео на делу, подразумева читав низ посредника и пре свега акумулацију у џепу добротвора. У својој суштини добротворство заварује ту неправедну расподелу: пусти прво мене да се нафатирам и поткожим, па онда кад ми проради неки црв или ми затреба детерџента за прање биографије, онда ћу приложити, а можда и нећу, важно је да ја одлучујем о томе. С тим што сам ја заувек изнад оних којима дајем, ја ћу и сутра имати а они ни сутра неће, и нема везе колико сам дао, опет ће систем да слије вишак њиховог рада у моје џепове. И то ћемо звати расподелом, а ако почну да се буне, рећи ћемо да опет траже прерасподелу.Солидарност је узајамна помоћ међу једнакима. С ким год да сам тамо причао, нису то успевали да скапирају, то им је истругано из културе. Солидарност им је ружна реч, отприлике је преводе са "рани џабалебароше па гледај како ће да ти се смеју".
Da li se, recimo, Oxfam ili Gates foundation uklapaju u tu definiciju?
Link to comment
ja sam se zapitala, a to je pravije pitanje od ovog tvog, koje je isto lepo, ali sekundarno, koliki finansijski bekap treba da imash pa da se radujesh raspadu socijalne drzave. kao shto rekoh ranije, slamarica, njiva, buvljak i dobro zdravlje, neophodni su za prost opstanak u novoj viziji nasheg sveta. mora da on ima sve to -_-drugim rechima, zabole me za siromashne, ja necu biti medju njima. to ima, o boj, da funkcionishe besprekorno!
Ovaj, da ne bude zabune, najveci gubitnici umanjenja socijalne drzave nisu siromasni nego srednja klasa.
Link to comment
Ovaj, da ne bude zabune, najveci gubitnici umanjenja socijalne drzave nisu siromasni nego srednja klasa.
i srednja klasa se zdushno zalaze za svoj gubitak. chovek ima bekap. ko nema bekap, ne penje se na zvonike da se dernja uzmite im sve, uzmite im sve. ne vidim problem.
Link to comment

Министарство привреде подсећа да Закон о Социјално економском савету („Сл. гласник РС“ бр. 125/2004) и Пословник о раду Социјално економског савета не познају институцију „колегијума“. А према информацији која је објављена на интернет страници Социјално економског савета, први потпредседник Владе није члан Социјално економског савета. Ostro saopstenje kojim se napada Vucic. Nisam siguran sta zeli Radulovic da politicki postigne.

Edited by Budja
Link to comment

Pretpostavljam da je tačno ovo što se navodi u saopštenju, da nikakav PPV ne može da uleti na nekakav "kolegijum" i preseče™. Nisam proveravao zakone.Ako je tako, onda se radi o više puta viđenom maniru PPVa. Uloga i motivi Radulovića su ovde manje važni. Mi možemo polemisati da li je on iskreno ušao u ovaj proces, koji su mu motivi bili, i da li su predlozi bili loši ili dobri, da li će podneti ostavku, i slično. Ali fokus treba da bude na Vučićevom ponašanju.I naravno, sindikalni lideri su šljam sa zahtevima da se smeni Radulović, a da rečju nisu pomenuli ministra koji formalno stoji iza inicijative. Onog što ima 10 ili koliko već poslanika. Lako je udariti na ministra koji nema nikakvu političku pozadinu i koji se na poziciji našao zato što se PPV zajebao kada je u poslednjem trenutku trebalo naći kandidata za ministra, nakon što su svi procesi selekcije unutar partije slavno propali. Hajde junaci, udarite na predsednika vladajuće stranke. Za to ste plaćeni. Da se nikada više ne dogodi da neki novi neoliberal Krkobabić predloži ovakav zakon.Ili je to previše očekivati?Rekavši sve ovo, entuzijazam da podržim ovakav zakon o radu nisam imao. Neka rešenja su bila dobra jer su otvarala veće mogućnosti poslodavcima za trial and error, dok su neka bila loša jer u odsustvu vladavine prava pravnu zaštitu obično manje uživaju oni manje ekonomski nezavisni (previše negacija, nadam se da je jasno).Šta će se dalje dešavati?Prva opcija - Vučić će imenovati za ministra nekog aparatčika, onaj Mali ili tako neki nebitan lik. I ništa neće biti izmenjeno - jahaće se na pričama o stranim investicijama a moguć je povratak na dinkićevski mehanizam plaćanja subvencija za svako novo radno mesto stranim investirorima. Moramo očuvati postojeća radna mesta. U Srbiji nema viška radnih mesta, ima samo malo posla, kao što je objasnio Krkobabić direktor junior.Druga opcija - opet neki aparatčik, dobar u javnom nastupu, nikome se ne zamera, Srbija je pravna država, potrebna nam je javna rasprava, ne treba lomiti preko kolena, jutro je pametnije od večeri, batina ima dva kraja, taj rad. Ali ovog puta Vučić kontroliše od početka do kraja proces fingirane deliberacije, potkupljuje sindikate i druge aktere. Te na zadnja vrata (kroz dostavljačev ulaz) progurava stvar, i završavamo sa otprilike istim predlogom zakona. Nakon medijskog facijala imaćemo i osmeh na licu.

Edited by pacey defender
Link to comment
Da ga istera na čistinu? Ili ima jaka ledja ili je politički diletant.
Naravno da je politicki diletant.I naravno da nije usao u Vladu kao korisna budala kako je vecina na Forumu polemisala.Usao je u Vladu jer se Vucic zajebao.Sad, ono sto mi nije jasno je da li zeli da ga Dacic smeni i zato ne podnosi ostavku ili je nesto drugo u pitanju.Njegov intervju Danasu nije u potpunom skladu sa ovim saopstenjem pa sam pomalo zbunjen.
Link to comment

Ti znaš i sam da sam ga dosta čitao na blogu. Jeste uvek bio nadrndan i strpljenje u dijalogu mu je slabija strana. Ali, ali, on je politički vrlo pismen pa mi je sve ovo prilično nejasno. Nije valjda poverovao da će mu bilo koji političar dati privredu na izvolte. Prilično zbunjujuće. Pre nikog vremena sam napisao da mi se čini da će on biti na izbornoj listi LDP-a, ali posle ovog on je sebi zatvorio put u visoku politiku.

Link to comment

Pa šta treba da radi? Da zarad buduće političke karijere prećuti činjenicu da mu je zakon oborilo nepostojeće telo koje je ispalo moćnije od vlade, a čitavu stvar je presekao™ lik kome po zakonu tu nije bilo mesto? Prećutkivanje takvih svinjarija je jedan od razloga što je Srbija tu gde jeste. To što reći istinu u Srbiji znači momentalno okončati političku karijeru, nije Radulovićeva krivica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...