Jump to content
IGNORED

Best of 2013


Timmi

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    17

  • kobni zelaya

    14

  • Lancia

    11

  • yolo

    7

:)a za te HAIM, ja tu samo u tragovima nazirem tu velicinu o kojoj se pise, par pesama. realno mi je ceo album blago flawed i stvarno mi je zao zbog toga jer mi se sve to na nivou koncepta jako svidja. zapravo je cudna ploca, sve vreme je ta klackalica, taman ti se ucini da krenu da tonu u prosecnost, odjednom bljesne neki prelaz ili neki refren ili neki prateci vokal. mozda bi sve to bilo drugacije da ih je recimo producirao prince ili donald fagen, nemam pojma. tek, nadam se da ce devojke svoje najbolje pesme tek da pisu.

Edited by gazza1
Link to comment
Ja ga razumem. Najteža stvar na svetu je napraviti kvalitetan mainstream. To, plus žal za mlados' :P. Ne da mi nešto preterano leži HAIM, ali kapiram šta priča :)
Jos kad mainstream ne bi funkcionisao kao kukavicje jaje MTV-a i slicnih muzickih skalamerija, sve bi bilo u redu. Po svakom normalnom rezonu jedan Nick Waterhouse bi trebalo da bude etalon mainstreama, a ne Lady Gaga ili u krajnjem slucaju taj bledunjavi HAIM.'Zal za mladost' je samo plus za ovo o cemu pisem, a ne minus kao kod Gazze, mada ja njega dozivljam jos uvek ko djecarca.
Link to comment
Jos kad mainstream ne bi funkcionisao kao kukavicje jaje MTV-a i slicnih muzickih skalamerija, sve bi bilo u redu. Po svakom normalnom rezonu jedan Nick Waterhouse bi trebalo da bude etalon mainstreama, a ne Lady Gaga ili u krajnjem slucaju taj bledunjavi HAIM.'Zal za mladost' je samo plus za ovo o cemu pisem, a ne minus kao kod Gazze, mada ja njega dozivljam jos uvek ko djecarca.
Stvar je međutim u tome što o tome šta je mainstream ne određuje "normalan rezon". Danas mimo MTV-a i sl. i nećeš naći mainstream. Osim onih delova planete gde nemaju televiziju. To je prokletstvo savremenosti i gazza se hvata za slamku, hvatajući se za Haim.
Link to comment

huh, pa to je vec tema za ozbiljan razgovor. ja recimo waterhousea ne mogu da slusam jer mi je premalo autor u tom manirizmu koga se prihvatio, ne menjam stanicu kada ga cujem na radiju ali mi na trecoj pesmi albuma popustaju nervi i odlazim da slusam to na sta se on referise u originalu. haim je na slican nacin ogradio svoj prostor - 80s AOR - i onda plivaju u tome na nacin koji mi je blizi jer je prosto to teren sa manje pravila u kome je lakse naci neku autenticnost. sad da li je bledo, mislim da to vazi na celo to vreme u poredjenju sa 60s soulom i R&B koji nick peva, pa odatle zakljucci - ja ne bih isao tako daleko. bice da sam ja slab na devojcice u sorcevima od isecenih farmerki, ove 3 sestre su mi totalno vizuelno super jer nisu napucane, fabrikovane ribetine, svako od nas je u razredu imao nekoliko takvih. ono malo kao bangles samo bez suzane hofs.

Link to comment
ne postavljaj pitanja nego nadji negde gde mozes da preslusas haim, to je muzika za tebe (kao i za mene:)). dovoljno smo govana preslusali u 80-tim da nam i ovo bude ok :)
Fala lepo. Meni QOTSA sasvim dobar mejnstrim.
Link to comment
huh, pa to je vec tema za ozbiljan razgovor. ja recimo waterhousea ne mogu da slusam jer mi je premalo autor u tom manirizmu koga se prihvatio, ne menjam stanicu kada ga cujem na radiju ali mi na trecoj pesmi albuma popustaju nervi i odlazim da slusam to na sta se on referise u originalu. haim je na slican nacin ogradio svoj prostor - 80s AOR - i onda plivaju u tome na nacin koji mi je blizi jer je prosto to teren sa manje pravila u kome je lakse naci neku autenticnost. sad da li je bledo, mislim da to vazi na celo to vreme u poredjenju sa 60s soulom i R&B koji nick peva, pa odatle zakljucci - ja ne bih isao tako daleko. bice da sam ja slab na devojcice u sorcevima od isecenih farmerki, ove 3 sestre su mi totalno vizuelno super jer nisu napucane, fabrikovane ribetine, svako od nas je u razredu imao nekoliko takvih. ono malo kao bangles samo bez suzane hofs.
Waterhouse je bio samo slucajan primer, prvi koji mi je pao na pamet, vrlo tesko ces naci autora u mejnstrimu, cak ni u alternativi. Meni je blizi zakljucak da si ti ko nekad Indy ponosno nosio italijanku i zuti pulover po muzici iz koje izvlacis mejnstrim :)
Link to comment
Jos kad mainstream ne bi funkcionisao kao kukavicje jaje MTV-a i slicnih muzickih skalamerija, sve bi bilo u redu. Po svakom normalnom rezonu jedan Nick Waterhouse bi trebalo da bude etalon mainstreama, a ne Lady Gaga ili u krajnjem slucaju taj bledunjavi HAIM.
Mislio sam da je teško naći nešto iole kvalitetno što će MTV i slični hteti, moći i postići da pretvore u mainstream. A ovo što rekoše ovi iznad mene, ni Waterhouse ne puca baš od originalnosti. Kad se nađe nešto autentično, dobro i što postane/naprave od njega mainstream, onda faktički dobiješ - kult pop grupu/autora. To i nisu baš tako česte pojave. Jedino što rekoh dakle je - HAIM nije baš tačno moj cup of tea (doduše nije ni Waterhouse), ali kapiram o čemu Gazza priča, to je sve :) Edited by MancMellow
Link to comment

Vidim da ovde ljudi imaju prilično različite predstave o tome šta je mainstream. Valjda je mainstream ono što je na izvolte svima, a ne to što meni, Žiki, Peri lli Lazi zvuči mainstreamasto™.

Link to comment
Vidim da ovde ljudi imaju prilično različite predstave o tome šta je mainstream.
Istina.Ali mislim da sam videla recku o Gliss na Popboksu te otud moj predlog
Link to comment

pa ovaj gliss je idealan primer sta je problem sa danasnjim "mainstreamom", to sto zapravo gomila muzike zvuci totalno mainstream a operise na daleko manjim ciljnim grupama. mainstream je opste dobro u pop muzici, mora da iskace kad otvoris rernu. a ne da ja ovde prvi put cujem za gliss. mislim, figurativno receno, cuo sam ih ali ih nisam zapamtio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...