Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

3000 m nije olimpijska disciplina i ne trči se tako često, zato se niko i nije previše cimao da obara svetski rekord.

Pretpostavljam da je Ingebritsen sad dodatno napaljen posle OI jer jer izduvao u svojoj glavnoj disciplini.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • arheolog1981

    431

  • renne

    322

  • Timmy

    316

  • Halvard

    289

2 hours ago, Ayatollah said:

 

Ja mislim da mi nećemo doživeti da vidimo nekoga ko obara poslednji Duplantisov rekord, koji god bio. Konkurencija mu ne doskače ni do 6 metara.

Mislio sam da ni Bubku nece niko nikad dostici, pa se pojavio Mondo. Mozda se za 25 godina pojavi neko ko ce i njega da preskoci.

Link to comment

U20 prvenstvo može da se prati preko livestreama na sajtu Eurovision Sport, uz besplatnu registraciju.

 

Komentariše veštačka inteligencija na portugalskom. :wacko: Nakon 5 minuta slušanja dobijaš neku čudnu mešavinu anksioznosti i poriva za agresijom.

Link to comment
52 minutes ago, Halvard said:

U20 prvenstvo može da se prati preko livestreama na sajtu Eurovision Sport, uz besplatnu registraciju.

 

Komentariše veštačka inteligencija na portugalskom. :wacko: Nakon 5 minuta slušanja dobijaš neku čudnu mešavinu anksioznosti i poriva za agresijom.

Cuje li se fridfromdizajer?

  • Haha 1
Link to comment

Skok motkom je vrlo kompleksna tehnička disciplina, očigledno. 

 

Mene zanima, da li je ikada motka produžena i da li je ova dužina motke, dovoljna Duplantisu za skokove iznad 6,30m? Ja bih rekla da će u nekom momentu da mu ponestane dužine ruke, da se odbaci od motke preko letvice. Predpostavljam da bi sa produženom motkom mogao da leti i preko 6,50 m. E sad, da li bi motka bila onda preteška ili ne bi? :think:

 

 

Link to comment
1 minute ago, Arkadija said:

Skok motkom je vrlo kompleksna tehnička disciplina, očigledno. 

 

Mene zanima, da li je ikada motka produžena i da li je ova dužina motke, dovoljna Duplantisu za skokove iznad 6,30m? Ja bih rekla da će u nekom momentu da mu ponestane dužine ruke, da se odbaci od motke preko letvice. Predpostavljam da bi sa produženom motkom mogao da leti i preko 6,50 m. E sad, da li bi motka bila onda preteška ili ne bi? :think:

 

 

Dužina motke je propisima neograničena, ali što je duža motka, to je teže postići brzinu i snagu za odbacivanje...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Angelina u finalu U20 prvenstva sveta. Trenutno u kvalifikacijama skoka udalj skače Luka Bošković, u trećem pokušaju 7.68 i biće u finalu. Veliko iznenađenje je Hrvat Roko FARKAŠ koji je skočio 8.15 a pre toga je imao najbolji skok karijere 7.72

Link to comment
4 minutes ago, arheolog1981 said:

Angelina u finalu U20 prvenstva sveta. Trenutno u kvalifikacijama skoka udalj skače Luka Bošković, u trećem pokušaju 7.68 i biće u finalu. Veliko iznenađenje je Hrvat Roko FARKAŠ koji je skočio 8.15 a pre toga je imao najbolji skok karijere 7.72

Brate mnogo zvuči kao neko ko će skakati 9 metara.

  • Haha 1
Link to comment

Inače je Luka Bošković naš najveći talenat u skoku udalj još od Nenada Stekića. Ima 18 godina i najbolji rezultat karijere 7.99 uz minimalno nedozvoljen vetar +2.1 a regularno 7.94. Niko od naših skakača u tom uzrastu nije skakao toliko... niko čak nije ni blizu 

  • +1 4
Link to comment

Luka Bošković srebrni sa 7.93, Hrvat ipak nije slučajno skočio 8.15 u kvalifikacijama... u finalu 8.17

  • +1 2
Link to comment

U finalu na 200 Gaut Gaut drugi s 8 stotinki zaostatka, da je bilo još malo da se trči, verovatno bi bio prvi.

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Proletos je jedan klinja sa Floride trčao oko 9.90 sa 17 godina. Zaboravio sam mu ime, ali batonga izgleda kao da ima bliže 30 godina. Mislim da je sad na Georgiji.

 

Schwartz koji sad igra za Dolphinse je pre držao taj 100m svetski rekord za juniore. Već sam spominjao na NFL threadu da je on išao u istu srednju školu sa Surtainom iz Broncosa i Campebellom iz Jagsa i njih trojica su bili 4x100 štafeta te škole, četvrti im je bio momak koji nikad nije igrao pro fudbal ali je bio dobar koledž igrač.

4x100 štafeta te njihove srednje škole je ove godine trčala 39.39 sec 

Ali to nije high school rekord jer je nedelju dana ranije štafeta škole iz Texasa išla oko 38.90 lol8

98.9% država nema nacionalni rekord za seniore na tom nivou :D

Link to comment

Super mi je kad ova veštačka inteligencija zabaguje, pa kaže npr. da je Nemac pobedio u skoku s motkom sa 5 minuta i 45 sekundi :happy:

  • Haha 3
Link to comment
On 29. 8. 2024. at 20:34, arheolog1981 said:

Inače je Luka Bošković naš najveći talenat u skoku udalj još od Nenada Stekića. Ima 18 godina i najbolji rezultat karijere 7.99 uz minimalno nedozvoljen vetar +2.1 a regularno 7.94. Niko od naših skakača u tom uzrastu nije skakao toliko... niko čak nije ni blizu 

Dobar je mali, jeste potencijal. Mora još fizički da se razvija, sad bi Španovićka mogla u zubima da ga nosi. :D

Ali ima visinu, ostalo će doći na svoje. Mogli bismo stvarno da imamo dobrog takmičara.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...