Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • arheolog1981

    418

  • renne

    322

  • Timmy

    316

  • Halvard

    271

Uzeše Britancu srebro u skoku u dalj, poništen mu skok zbog prestupa, umesto drugi sad je peti.
Retroaktivno? To je bio skok iz druge serije ako se ne varam?

Sad videh usporeni snimak. Ono je najidealniji odraz ikada, sramno

Sve moraju da zaglupe i upropaste... ima otisak ili ne i sve jasno kao dan. Ne, dajmo mašini da meri

Sent from my DN2103 using Tapatalk



Link to comment
2 minutes ago, arheolog1981 said:

Retroaktivno? To je bio skok iz druge serije ako se ne varam?

Sad videh usporeni snimak. Ono je najidealniji odraz ikada, sramno

Sent from my DN2103 using Tapatalk

 


Žalili su se valjda Švedjani i Francuzi, navodno po nekim novim pravilima je to prestup. 

Link to comment

Nikako mi nije jasno zbog čega se ne ukine jebeni prestup u daljinskim skakačkim disciplinama. Hajde recimo da je imalo smisla kad se merilo ručno da postoji neka fiksna linija odakle se skače i meri, sada sa laserskim merenjem nema nikakvog smisla. Lepo uvedeš odraznu zonu od 30-40 centimetara, i meriš od mesta odraza u toj zoni do mesta doskoka. Ovako se skakači više koncentrišu na to da ne prestupe, nego na sam skok.

Link to comment

a šteta i gline

Ne znam, izgubila bi taj neki svoj čar disciplina. Jeste to nerviranje i sve ali šta su tako nešto drastično menjali u pravilima atletike? Ne pada mi na pamet ništa

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Ayatollah said:

Nikako mi nije jasno zbog čega se ne ukine jebeni prestup u daljinskim skakačkim disciplinama. Hajde recimo da je imalo smisla kad se merilo ručno da postoji neka fiksna linija odakle se skače i meri, sada sa laserskim merenjem nema nikakvog smisla. Lepo uvedeš odraznu zonu od 30-40 centimetara, i meriš od mesta odraza u toj zoni do mesta doskoka. Ovako se skakači više koncentrišu na to da ne prestupe, nego na sam skok.

Mislim da je i preciznost kod odraza deo discipline

Bilo bi i teze i nezanimljivije za gledanje, jer ne bi imao metre sa strane i tesko bi se odredilo da li je duze ili krace od drugog skoka

Edited by Lezilebovich
  • +1 2
Link to comment
16 hours ago, arheolog1981 said:

Retroaktivno? To je bio skok iz druge serije ako se ne varam?

Sad videh usporeni snimak. Ono je najidealniji odraz ikada, sramno

Sve moraju da zaglupe i upropaste... ima otisak ili ne i sve jasno kao dan. Ne, dajmo mašini da meri

Sent from my DN2103 using Tapatalk


 

 

Jbg, ako je ono Ivanino u Judžinu bio prestup, onda mora biti i ovo.

 

15 hours ago, Lezilebovich said:

Mislim da je i preciznost kod odraza deo discipline

 

Upravo, odraz je integralni deo discipline. To bi bilo kao da se uvede leteći start u sprintu. Dobijaš potpuno drugačiji sport. 

  • +1 4
Link to comment
Odlično finale u ženskom skoku s motkom, 3 takmičarke preskočile 4.75, evo Finkinja i 4.80! 
Na kraju 4.85 Finkinja, izjednačen rekord evropskih prvenstava i 3 puta oboren NR. Pre ovoga joj 4.72 bilo najbolje

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment

Van okvira ode koplje, trema. Biće to ok

Sad već ne valja, dva prestupa. Bilo preko 60m koplje al je gazila liniju

Sent from my DN2103 using Tapatalk





Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...