Jump to content
IGNORED

ptice u kuci


JozoMujica

Recommended Posts

a jesi li razmišljao o tome da ulične mačke žive oko 2 godine, dok one koje ne izlaze iz kuće dožive i 20 godina?
Pazi, ovde je macka uvedena (ne sa moje strane) za potrebe poredjenja sa pticom kupljenom od uzgajivaca. Usvojiti odbacenu pticu je vec druga stvar, kao sto sam odgovorio gotivcu, a isto mislim i za macke. Mi smo u stanu u Beogradu uvek imali macke (a redje i pse) pokupljene sa ulice, i naravno da kad nadjes stene koje cvili u snegu neces da ga ostavis tu iako mali stan nije najidealnije mesto za njega. Dakle, bolje macka koja ne izlazi nego macka na ulici, to ne sporim, ali je takodje bolje ne kupovati zivotinju ako za nju nemas adekvatne uslove (a ostajem pri stavu da za pticu prirodom predvidjenu da neometano leti kilometrima stan predstavlja malo veci kavez, znaci sasvim neadekvatan uslov).
Link to comment
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    11

  • Agni

    11

  • ivy

    10

  • atajlo

    8

Top Posters In This Topic

Šta napravih, a lično mrzim što ptice moraju da mi budu u kavezu. :DNego, ja sam siguran da protivnici držanja životinja u kavezima (u koje i sam spadam) nikad nisu bili u Zoo vrtu, jer bi plaćanjem karte pomogli organizaciju koja zarobljenima drži lavove, medvede, vukove, žirafe, majmune... Je l' tako? Ja sam bio dva puta, priznajem,Uzgred, Radagaste, i da sam kupio ptice, sigurno bih im obezbedio bolje uslove za život nego što ih imaju u pet šopu.

Edited by gotivac
Link to comment

Imao sam tigricu (tigraca ustvari) i nije mi krivo niti se osjećam loše kao da sam bio njegov Kim jong un. Mada smo bili neiskusni i nespremni za život zajedno, i mi i gospodičić Miško, on se naučio na štap pa na prst, te smo tako došli do pitomosti, a poslije je imao dug život sa jedva zamjetnim ograničenjem slobode. Vani klima nije bila pogodna za opstanak 1 papagaja, pa se ne osjećam loše što smo ga sprječavali da poljubi nebo pa negdje ubrzo krepa.Incidenata nije bilo, a nakon što mi je jednom probao senf iz tanjura u posuđe nije više zalazio. Došao bi na stoljnjak po kruha, eventualno. Dolazio u kupaonicu na špricanje. Ujutro, kada bi mu skinuli krpu, i otvorili vrata, odradio bi jutarnje razgibavanje i otišao probuditi u drugu sobu one koji su još spavali - po mogućnosti direktnim ateriranjem na nos.Kad bi ga 2-3 dana ostavili, s otvorenim vratima od krletke, na dolasku bi zatekli dvije hrpice govana. Ispod prečke u kavezu i na stolu ispod lustera.. Nije mu bilo zabavno bez nas.Lijepa sjećanja.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Šta napravih, a lično mrzim što ptice moraju da mi budu u kavezu. :DNego, ja sam siguran da protivnici držanja životinja u kavezima (u koje i sam spadam) nikad nisu bili u Zoo vrtu, jer bi plaćanjem karte pomogli organizaciju koja zarobljenima drži lavove, medvede, vukove, žirafe, majmune... Je l' tako? Ja sam bio dva puta, priznajem,
Tek je drzanje zivotinja u Zoo vrtovima (da i ne govorimo o cirkusima) varvarstvo! Tamo vise ne idem (a jesam bio par puta).
Uzgred, Radagaste, i da sam kupio ptice, sigurno bih im obezbedio bolje uslove za život nego što ih imaju u pet šopu.
Tacno, i motivisao bi vlasnika pet sopa da nabavi i u takvim uslovima drzi jos vise ptica, a mozda bi indirektno doprineo i ugrozenosti citave vrste (opstanak nekih redjih vrsta ptica, iz reda papagaja izmedju ostalog, doveden je u pitanje hvatanjem slobodnih primeraka radi prodaje na trzistu kucnih ljubimaca).
Link to comment

Moji papagaji (ne pominjem ostale ptice, a bilo ih je. 1 zeba, 1 sova i 1 golub) su umeli da govore. Ne baš kao da su završili književnost, ali svakako bolje od pojedinih članova porodice Karađorđević.Pa opet, ni jedan se nikad nije požalio na nehumane uslove u kojima živi.A onaj debeli, u vezi koga sam se izvinila, taj je jeo šta je 'teo.Džaba proso i minerali i sipine kosti i u 100 voda oprana i osušena zelena salata i šargarepa.Živeo je na siru, uglavnom sjeničkom. A voleo je i kačkavalje, posebno tvrđe. Veoma voleo. -_-

Edited by atajlo
Link to comment
gotivac, jesu ono tebe napušili kad si se hvalio novom kućicom za psa, pa primetili lanac?totalno si incidentna ličnost.
Nisam. Moj pas nema lanac, samo povodac za šetnju po gradu, živi u dvorištu i radi šta mu se prohte. Edited by gotivac
Link to comment
  • 2 weeks later...
+1
-1oduvek sam tela papagaja koji che slobodno/svojevoljno da bude moj drug bandit i ide svuda sa mnom... tj da leti...... tj da se druzimo vani.... da ne bude preveliki i da ima personeliti....... trazila, trazila.. i nasla Djanga..... blesav je, veran je [po karakteristikama TOTALNO potsecha na psa] i vredan je svakog centa
Link to comment
  • 2 weeks later...
ju, jbt, gde ti ode
vrlo si plemenita :)
Ne, ne, nije nastavak o debelim utamničenim pticama.Samo jedno veliko izvinjenje za FSS.S obzirom da mi je bilo potrebno okruglo 19 dana da ovo vidim, možda nije loša ideja da se manem forumašenja a dohvatim heklice ili šeme Vilerovog goblena.Izvini, molim te, FSS, što ti nisam odgovorila.Odgovor prvi:Uvek preterano preteram :) kad sam iznervirana.Odgovor drugi:Možda baš ne "vrlo", ali da, jesam. :DPozz uz još jedno izvinjenje.
Link to comment
  • 6 months later...

one su privremeno u jednoj kuci, dok ne ojacaju za povratak svojim kucama. zapravo u prirodi i zive zajedno, jedu isto, samo utina lovi nocu, a vetruska danju.

 

 

10441912_768473499869671_523137455605960

Edited by Aće
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...