Jump to content
IGNORED

WTF London 4.-11.11


renne

Recommended Posts

Ocekivan kraj turnira. Novak je jos uvek u pogonu jer hoce jos jedan DC, ostali su otaljavali ovaj turnir. Mislim da nikada lakse Novak niti je osvojio niti ce osvojiti ovaj turnir. Ja se samo nadam da ce sa drugog mesta napasti RG jer otkako ga je gubitak prvog mesta probudio iz dogmatskog dremeza Novak gazi sve pred sobom kao masina.

Link to comment
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    42

  • Max Morlock

    24

  • keitel

    14

  • Tinman

    13

Top Posters In This Topic

Novak jako nervozan u prvom setu, spasila ga mreža dobro u prvom, mada i red je da se vrati za ono sa RG-a :P Drugi set skoro rutinski, malo se probudio Nadal pred kraj, ali prekasno. Perfektan završetak sezone :thumbsup: Sad još DC i da čekamo novu sezonu :s_d:

Link to comment

nisam gledala ceo meč, samo drugi set i to od 1:1ali ono što sam videla je neverovatnoovaj novak je u ofanzivi možda za nijansu slabiji od izdanja 2011, ali defanziva je nestvarna.i ritern, naravno, to je kod njega konstantno neverovatan kvalitet

Link to comment
Ocekivan kraj turnira. Novak je jos uvek u pogonu jer hoce jos jedan DC, ostali su otaljavali ovaj turnir. Mislim da nikada lakse Novak niti je osvojio niti ce osvojiti ovaj turnir. Ja se samo nadam da ce sa drugog mesta napasti RG jer otkako ga je gubitak prvog mesta probudio iz dogmatskog dremeza Novak gazi sve pred sobom kao masina.
izvini ali ne razumem, otaljavali... kako, zašto, ko? poeni i novac su skoro na nivou GSOk, razumem da je Nole u sistemu i totalno fokusiran, ali ne razumem zašto to ne bi bili i Rafa, Rođa i ostala kompanija
Link to comment
izvini ali ne razumem, otaljavali... kako, zašto, ko? poeni i novac su skoro na nivou GSOk, razumem da je Nole u sistemu i totalno fokusiran, ali ne razumem zašto to ne bi bili i Rafa, Rođa i ostala kompanija
Svi su umorni od tenisa, iscrpljeni, u padu forme i glavom vec na nekim egzoticnim destinacijama. I Novak je, samo sto jedino njemu ovo nije poslednji turnir u godini pa jos drzi fokus u treningu. U tom smislu otaljavali. Naravno da su svi dali sve od sebe da dobiju sto je moguce vise meceva ali to njihovo sve nije onoliko koliko mogu kad su na vrhuncu forme. Verovatno da to jedino ne vazi toliko za Feda koji igra odlicno cele jeseni ali ostali su ocigledno dosta slabiji nego sto su bili u vecem delu godine, s tim sto je Fereru ovaj turnir odnelo finale Pariza.Naravno, poslednja stvar koja mi je bila na pameti je da umanjim Novakov trofej ali ja mislim da je on kad je fokusiran vec tri godine najbolji teniser na svetu i za njega je prirodno da sa takvim mindset-om osvoji turnir na podlozi koja mu je skoro idealna. Za mene bi svaki drugi scenario ove godine bio veliko iznenadjenje.
Link to comment

ok, skoro da razumem. samo da dodam da takvo fokusiranje psiho-fizičke spremnosti je sasvim logično u ovo doba godine. ali razumem da nije nimalo lako posle "izleta" u US odigrati posle mesec dana 2 jaka kineska turnira kao zalet za ovakav finiš sezone. kapa dole za Novaka i njegov tim.

Link to comment

Berdych je inače završio godinu bez osvojene titule, mislim po drugi put, valjda je to samo njemu pošlo za rukom (a da je plasiran visoko) :) Ferrer je inače igrao ne samo Pariz, već i Stokholm i Valensiju, čudo da je uopšte imao snage da izađe na teren... valjda nije planirao da će svuda biti u finalu. Del Potro se takođe prilično potrošio, Azija, Bazel, Pariz, pamteno od Novaka što nije ni pokušavao da igra nešto od Bazela/Valensije.Jedino malo čudno za Nadala, jedini veći trofej koji mu još fali, grupa nikad slabija, pa opet prilično bledo izdanje u finalu, a ni u grupi nije baš briljirao; no kako god, valjda i on ima neku granicu. bilo bi lepo da Nole prenese ovaj vetar u leđa i u iduću godinu; Marej i njegov oporavak su još pod znakom pitanja, ostali tako-tako, Nole ako odigra pametno može jako mnogo i do samog kraja što se kaže :D

Edited by Time Crisis
Link to comment
Jedino malo čudno za Nadala, jedini veći trofej koji mu još fali, grupa nikad slabija, pa opet prilično bledo izdanje u finalu, a ni u grupi nije baš briljirao; no kako god, valjda i on ima neku granicu.
Nisam pristalica teorija zavjere, ali primjetno je da su ove godine, više nego ikad, uslovi na oba ova poslednja turnira koje Nadal nije nikad osvojio bili pravljeni po njegovoj mjeri. Kada je turnir prvi put održan u Londonu, uslovi i loptice su bili spori, ali je loptica odskakala veoma nisko. Mislim da će Nadal za iduću sezonu pripremiti takav program koji će mu omogućiti da osvoji ove turnire. Uopšte, ovo izjednačavanje podloga čini da su veoma male šanse da svi vrhunski igrači ne osvoje sve trofeje, a mislim da nije daleko ni dan kada će neko uzeti i kalendarski gren slem.Rano je govoriti o sledećoj sezoni, ali Đoković će definitvno biti favorit broj 1 i u Australiji, to je već sada jasno.
Link to comment
kako je igrao bilo bi razumljivo da si zaboravio da se uopste i pojavio tamo :D
Slabo sam i gledao tu grupu, ocekivao sam jos od zreba 3:0 od Nadala i ovo finale. Kao i Time Crisisa i mene je Rafa poprilicno iznenadio dosta slabom igrom. Borio se on u finalu do poslednjeg poena ali mislim da nikada u zivotu nisam opustenije gledao njihov medjusobni mec jer sam sve vreme imao utisak da se Novak pita za mec. Izgleda da je Rafa malo zaspao na lovorikama kad je sracunao koliko bodova Novak brani do prolecnog betona u SAD.Imam neki utisak, koji ne mogu nicim da potkrepim, da Novaku i (ranije) Fedu ovaj deo sezone lezi jer je njihov fizicki frame najekonomicniji sto se potrosnje tice, u odnosu na druge top igrace, pa lakse podnose ove zavrsne napore na kraju sezona. Meni nekako njih dvojica izgledaju bas onako kako mislim da jedan teniser treba da izgleda, skladno gradjeni, vretenasti, ne narocito visoki i teski ali dovoljno i visoki i teski da mogu da produkuju udarce od 150-160 km/h, uskih kukova koji im omogucavaju veliki ugao u trunk rotation, bez preterane misicne mase. Mislim da nije cudo sto bas njih dvojica (kuc-kuc u drvo) imaju najmanje problema sa mehanickim povredama, narocito hronicnim.
Link to comment

@keitel, izjednacavanje podloga je mit... teniske podloge su sasvim dovoljno razlicite, samo sto su igraci toliko pripremljeni, da ti se cini da mozes sa jednom igrom da osvojis koji hoces slam(sto nikako nije tacno). dovoljno ti je da pogledas Murraya na sljaci i sve ti je jasno.@harper, nije fizicki frame Federera i Djokovica toliko u pitanju, koliko je njihova igra... obojica su igraci koji uzasno zavise od tehnike udarca. sam si spomenuo da generisu snagu iz kukova, jednostavno ceo taj proces udaranja loptice, gde se ne udara jednim misicem vec celim telom, je ono sto su oni doveli do savrsenstva. plus, igraju na vrhovima prstiju, obojica, sto im omogucava veliki broj sitnih koraka i odlicno namestanje na udarac... imaju to svi vrhunski igraci, ali njih dvojica, i donekle Berdych su jedini koji koriste bas svaki misic i kojima sve zavisi od toga da li od pocetka do kraja izvedu udarac kako treba. pogledati recimo opet Murraya(da ne spominjem Rafu cija je tehnika sve ono kako ne bi trebao neko da izvodi udarac). nije ni cudo sto je isao na operaciju ledja, jer ako se pogleda njegov forhend u prethodnim godinama, covek ga je izvodio iz trzaja i nije do kraja ispratio lopticu. zato nije mogao da generise snagu, ledja su trpela veliko opterecenje, i usput je mnogo promasivao. na drugoj strani, njegov bekend recimo je sav skladan, tehnicki besprekoran, vrlo slican Novakovom... to su razlozi zasto se Federer i Novak najmanje istrose.ali sve to po meni nije razlog zasto su dobri u indoor varijatama. Federer je bio dobar jer je to odgovaralo njegovom stilu igre. low bounce high speed podloga je kao nacrtana za njegov servis i forhend. Novak je pak dobar jer nema promena uslova tokom igre... jedan od razloga zasto Novak sporo zapocinje meceve jeste zato sto mu treba vremena da nasteluje dubinu udarca i uglove. ti loptu neces udarati isto na +20 i +30 stepeni, na razlicitim vlaznostima, da ne spominjem vetar... u dvorani nema tih varijacija i zato je Novako tu najlakse da odrzava ritam svojih udaraca. nesto slicno kao i Lendl koji je uvek bio dobar indoor igrac iako nije bio servis/volej sto se smatralo da je idealna igra za dvoranu. i Lendl i Novak imaju mogucnost da bez problema pogode izmedju osnovne linije i 20 centimenatara unutar 9 od 10 udaraca, samo dok im loptica identicno odskace. zato Novak ima problema na travi a Lendl nikada nije ni uzeo Wimbledone, zato obojica nikako nisu mogli da se prilagode vetru...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...